Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Strieborný príbor Abraham Bernhard Bächer

Vykupminci.cz
Numisargo

Strieborný príbor Abraham Bernhard Bächer

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný deň prajem. Na bazoši som objavila túto príborovú sadu,ktorá je kompletná a v pôvodnej etuji. Dopátrala som sa zrejme k výrobcovi na tomto fóre, viď. citácia pána Statora:
A. B. Bächer, majiteľ továrne Silber Prägewaaren Fabrik v Prahe. Pražská a viedenská firma doby klasicizmu a historizmu na výrobu strieborného riadu a šperkov. Zakladateľom bol zlatník Abraham Bernhard Bächer. Viedenská dielňa vznikla v rokoch 1830 až 32, pražská v roku 1835.
V roku 1881 prešli vlastnícke práva spoločnosti BÄCHER A. B. na vtedajšieho konateľa Hermanna Südfeld, ktorý ju viedol spolu so svojím švagrom Maxom Monasch. Spoločnosť vyrába strieborné príbory, stolový riad, svietniky, šálky, misy, vybavenie pre kostoly, plakety a iné umelecké predmety.

Každá vidlička aj nôž sú riadne puncované 13lotovým puncom z roku 1868 a písmenom B, teda Praha a sú značené značkou AB. Nože majú na čepeli nápis ABECHER. Zaujímalo by ma, či aj čepele nožov sú strieborné, alebo len rukoväte? Cena 80 Eur sa Vám zdá primeraná?:-) Sadu som už kúpila, len ma zaujíma názor, nemienim ju ďalej predávať. Váha príborov bez obalu je 320 gramov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jaký že je rok na tom lotovým puncu?
« Poslední úpravu provedl(a) gorila v 29. 11. 2018, 18:32. »
Registrovaný uživatel
Firma oceľové čepele nožov označovala BACHER, BÄCHER, ABECHER.
Registrovaný uživatel
Ďakujem pekne:-) Rok je 1 8 6 alebo 5 a 8. Ani na jednom príbore just nie je poriadne vidieť tretie číslo.
Registrovaný uživatel
Hmm, 1868 se lotový punc už neužíval, 1865 ještě ano.
Registrovaný uživatel
Cena myslim priazniva.
Dobra kupa, gratulujem.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Strieborný príbor Abraham Bernhard Bächer

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1