Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Vykupminci.cz
Numisargo

Šumperk a okolí

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
tak mi dnes tato pohlednice přišla :) a prodejce mohu doporučit , pohlednice odpovídá popisu a kvalitě

Len zo zvedavosti ... Viem prečo sa pýtam... Koľko Ťa vyšlo poštovné?
Registrovaný uživatel
Ahoj Brett: v poho ;)
v aukci má uvedeno 1,50 obyčejné psaní , ale já vždy chcu doporučené psaní a za to jsem platil 4 eura
a pohlednice stála 5,49 euro = cca 140 kč
viz odkaz na aukci

https://www.ebay.com/itm/51059023-Sumperk-Maehrisch-Schoenberg/401449042034?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
Registrovaný uživatel
Momentálne má na delcampe v sekcii Czech Republic v ponuke 8.878 kusov pohľadníc. Rozklikni si ich pár a pozri poplatky za poštovné ...
Registrovaný uživatel
to Brett : má tam 4% za paypal a poštovné zdarma ,ale myslím si že je to za obyčejne psaní , zkusím mu napsat kolik si bere za registered letter tracking number
Registrovaný uživatel
1. Pár krát som od neho kupoval a za poštovné som nikdy neplatil. Priznám sa, ale že neviem už, aký druh zásielky to bol. Skúsim zajtra či dohľadám nejakú obálku.
2. PayPal je len jedna z možností platby. Nikto Ťa predsa nenúti ju využiť ... Skrill a Bank transfer sú bez poplatkov. Ja mám napríklad v mojej banke prevody v rámci eurozóny zdarma. Ty máš možnosť si založiť vo svojej banke pre podobné prípady (aj pre prípadné príjmanie platieb) účet vedený v €, ale v jeho prípade využiť Skrill...
Registrovaný uživatel
*ja som nakupoval od neho * to je dost vtipne pomenovanie, ked je to vlastne najvacia nemecka stranka na pohladnice :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
to Brett : co se týče bankovních učtu , tak si musíš uvědomit , že na Slovensku je hlavní měna Euro , což je dost podstatný ! proto ty po eurozoně neplatíš převod ! u nás je pouze Fio banka , která má za převod nejmíň a to 20kč poplatek , což je opravdu nejmíň , jíná banka toto nemá ! Jinde platíš třeba poplatek 200kč plus procento . Ale v tom není problém , mám samozřejmě i Fio , ale fiobanka vyžaduje Jmeno maj.učtu, bydliště,město a stát a můžu tě ujistit , že je někdy problém s prodejce dostat jeho bydliště !!!! jeden mi dokonce řekl že je to něco jako sdělování osobních dat , něchtěl mi to dát až jsem to nascanoval aby mi věřil .
A ještě když posíláš z Fio banky třeba do Argentiny anebo třeba do Koree , tak aby to stálo ten převod 20kč tak tá banka anebo pobočka musí být v systému Target2 o to jsem se zajímal , takže to vím na 100% .
Brett: nakupuji hodně moooc na ebayi i delcampu , takže tyto věci jsem si zjištoval .

jediný co jsem nikdy nezjištoval je ten Skrill , to je pravda o tom nevím nic
Registrovaný uživatel
http://www.novarepublika.cz/2017/09/jak-funguje-system-target2.html
Registrovaný uživatel
Brett a co říkáš na tuto pohlednici Šumperka

nevím proč , ale zaujala mě už před nějakou dobou , ale 50 euro je moooc :'(

asi je to tím , že tam je ta skupinka lidí , což na pohlednících z té doby jsem moc neviděl

https://www.delcampe.net/en_GB/collectables/postcards/germany-sudeten/cpa-tres-belle-vue-animee-langegasse-gruss-aus-maehr-schoenberg-147993771.html
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 7. 12. 2017, 22:06. »
Registrovaný uživatel
50 neni moc... napis mu do question ze mu ponuknes cojaviem 30 evri... uvidis co ti odpise ;)
a mozno nabuduce ju vystavi za 30 . tak sa to robi...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
to Jano7B9 : nejraději bych mu napsal slevu na 10 eur
myslím si že i 30 eur je moc , nevěřím že se mu ta pohlednice líbí ze stejného pohledu jako mě .
a je pravda taky , že v cenách za pohlednice se vůbec nevyznám , takže se snažím nakupovat za co nejlevněji. Není třeba moc dát za pohlednici 500kč a více ?? nevím .
Registrovaný uživatel
Jano – keď kupujem z jedného z najväčších (ak nie najväčšieho ) fil. e-shopu na Slovensku http://www.albumik.sk , tak nenapíšem, že nakupujem od nich (Album), ale od neho ( od Ziku) ;)
Podobne, keď nakupujem z http://www.czechstamp.com , tak nenapíšem, že nakupujem od nich (czechstamp), ale od neho od Majera ;).

Mike – Ja neviem, ako to myslíš a nebudem Ťa presviedčať, keď píšeš, že to máš vyzistené ...
Len ma zaujíma, či ten účet vo Fio banke o ktorom píšeš, čo sa týka poplatkov do zahraničia máš vedený v CZK, alebo v €. Lebo v tom je podstatný rozdiel. Pri účte vedenom v € myslím nemusíš vypĺňať tie nezmyselné kolónky s menom, adresou a podobne príjemcu platby – proste len zadáš číslo účtu v IBAN tvare. To by Ti ale povedali v Tvojej banke aké sú rozdiely v tom, keď máš účet vedený v CZK a v € ... A samozrejme aj roziely v poplatkoch za prevod do zahraničia, či už v rámci eurozóny, mimo eurozóny, ale stále v EÚ, alebo úplne mimo EÚ ...
Ja som napríklad už v roku 2005 teda 4 roky pred zavedením eura na Slovensku mal v mojej banke VÚB dva účty. Jeden vedený v SK a druhý v €...
Dokonca máš aj inú možnosť. Založiť si účet v banke na Slovensku. Je pár bánk, ktoré ani kamenné pobočky nemajú a sú stavané práve na bezhotovostné transakcie. To už je, ale na Tebe, aby si si to všetko zistil a určil si za a proti ...

Nakoniec k tej cene za tú pohľadnicu (50€). Rozhodnúť sa musíš sám, ale 50€ za krásnu zriedkavú pohľadnicu, ktorá sa v ponuke objaví "raz za 100 rokov" je smiešna suma ... 8)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Mike – Ja neviem, ako to myslíš a nebudem Ťa presviedčať, keď píšeš, že to máš vyzistené ...
Len ma zaujíma, či ten účet vo Fio banke o ktorom píšeš, čo sa týka poplatkov do zahraničia máš vedený v CZK, alebo v €. Lebo v tom je podstatný rozdiel. Pri účte vedenom v € myslím nemusíš vypĺňať tie nezmyselné kolónky s menom, adresou a podobne príjemcu platby – proste len zadáš číslo účtu v IBAN tvare. To by Ti ale povedali v Tvojej banke aké sú rozdiely v tom, keď máš účet vedený v CZK a v € ... A samozrejme aj roziely v poplatkoch za prevod do zahraničia, či už v rámci eurozóny, mimo eurozóny, ale stále v EÚ, alebo úplne mimo EÚ ...
Ja som napríklad už v roku 2005 teda 4 roky pred zavedením eura na Slovensku mal v mojej banke VÚB dva účty. Jeden vedený v SK a druhý v €...
Dokonca máš aj inú možnosť. Založiť si účet v banke na Slovensku. Je pár bánk, ktoré ani kamenné pobočky nemajú a sú stavané práve na bezhotovostné transakcie. To už je, ale na Tebe, aby si si to všetko zistil a určil si za a proti ...

Nakoniec k tej cene za tú pohľadnicu (50€). Rozhodnúť sa musíš sám, ale 50€ za krásnu zriedkavú pohľadnicu, ktorá sa v ponuke objaví "raz za 100 rokov" je smiešna suma ... 8)

https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-styk/cr-sr
https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-styk/europlatby
--------------------------------------------------------------------------------
ale to už zacházíme daleko , teď o pohlednicích

to Brett : to máš asi pravdu !!! Budu nad ní přemýšlet , zkusím mu napsat a uvidíme ;)
Registrovaný uživatel
Mike, myslím, že u tej Tvojej FIO banky to je čo sa týka poplatkov prijateľné. Vezmime si to Nemecko.
Počítam, že ten poplatok za SEPA platbu (20 Kč,-), vychádza podľa kurzu cca 0,76€.
Ak kúpiš uňho pohľadnicu v cene do 19€, tak je výhodnejšie zaplatiť cez PayPal aj s tím poplatkom 4% ... 19€ + 4% = 19,76€
Ak nakúpiš drahšie (za 20€ a viac), tak je výhodnejšie zaplatiť SEPA prevodom, ktorý stojí 0,76€ ...
Aspoň takto mi to vychádza ;) Ale prekontroluj moje výpočty! :)
Registrovaný uživatel
o těch pár centu mi nejde , raději platím přes paypal , je to pohodlnější . Když posílám peníze s fia tak je nejdřiv tam musím vložit a to trvá .
Koukal jsem a on od šumperka moc nemá :-(
psal jsem dotaz na tu za 50 eur , tak uvidíme jestli slevý :-)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Skúsim zajtra či dohľadám nejakú obálku.

Tak som našiel len tú najčerstvejšiu. Odoslané pred cca 2 mesiacmi. Vypadá to, ako obyčajný list 1. trieda. Zdá sa mi, ale že som už od neho (pre Jana od nich :) ) dostal v minulosti aj doporučene.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jojo to je obyčejně
Registrovaný uživatel
Tak pokus číslo 2.
Podarilo sa mi dohľadať aj faktúru, ktorá bola priložená k pohľadniciam v zásielke. Mala ešte puky (ako na starých tesilových nohaviciach), tak som ju poskladal, vložil do obálky a spravil scan. Výsledok vidíte. Je tam (v tom priehľadnom okienku obálky) adresa odosielateľa, adresáta a čiarový kód. Ten čiarový kód neviem, či je interný určený pre potreby odosielateľa, alebo pre potreby pošty (registrovaný zásielka). Ono by dosť pomohlo aj to, ak by som si pamätal, či som prevzatie zásielky podpisoval tete poštárke ... Žiaľ nemôžem v tomto smere slúžiť, lebo pamäť čiastočne zlyhala ... :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Brett, ten čiarový kód si nemyslím, že by patril nemeckej pošte. Ak by áno, potom ako sa dostal na faktúru ešte pred zalepením obálky od odosielateľa.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith – ja fakt neviem – bude to musieť rozlúsknuť niekto iný.
Tá faktúra je vytlačená na papieri A4 a poskladaná do obálky A5 tak, že jasne ide o to, aby ten čiarový kód bol cez to priehľadné okienko viditeľný.
Zásielka nie ja vyplatená poštovými známkami, ani frankotypom, tak ma ešte napadá, že pošta má s firmou zmluvu a jej súčasťou je pridelený čiarový kód. Odosielateľ tento kód vytlačí na zásielku a následne, keď je zásielka príjmaná do prepravy, tak pracovníčka pošty ten kód zosníma uloží sa do nejakej databázy a potom bude poštovné v určitých intervaloch (raz mesačne) odosielateľovi vyfaktúrované. Proste "poštovné úverované" ...
Ale môže sa v tom kóde nachádzať aj nejaké preddefinované registračné číslo ...

Ale dosť - nebudeme to tu Mikemu zasierať kadejakým balastom :twisted:
Registrovaný uživatel
Mike takový dotaz ty jsi ze Šumperka ? Víš, že v Šumperku je hodně sběratelů, kteří mají dost velké sbírky pohlednic ? Jeden chtěl sbírku prodat tuším před lety a měl toho několik tisíc kusů a myslím, že říkal že má všechny pohlednice. které kdy byly o Špk. vydány. Tenkrát , když mi říkal, že to prodá za 100 000 Kč, jako celek tak jsem si říkal , že se zbláznil za ty peníze. Jestli to prodal, nebo ne to nevím ... možná to ještě má .... možná by ti prodal i to, co má navíc a laciněji než kupuješ. Musel bych mu zavolat.... má to háček ... on nedůvěřuje cizím lidem a nemůžu ti dát tel. kontakt přímo. Musel bych se ho zeptat jestli to mohu udělat, tedy dát telefon cizímu člověku ... vím na co se mne zeptá , když mu zavolám ... znáš ho osobně a dobře ? a když odpovím, že ne , tak je to v háji a nikoho nepustí do baráku. Bydlí v okolí Zábřežské ulice ... asi budeš vědět kde to je pokud jsi šumperák. Mám mu zkusit zavolat, mám to pro tebe udělat ?
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Tenkrát , když mi říkal, že to prodá za 100 000 Kč, jako celek tak jsem si říkal , že se zbláznil za ty peníze.

Kmotre - hovoril by si si to aj ak by sa jednalo o zbierku mincí, bankoviek, známok ... ???
100 000 Kč za zbierku pohľadníc - to je relatívne ... Môže to byť veľmi prestrelená požiadavka zo strany predajcu, ale môže to byť aj veľmi výhodná ponuka ...
Viem o zbierkach, ktoré boli predané za vyššiu sumu ...
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
to Jano7B9 : nejraději bych mu napsal slevu na 10 eur
myslím si že i 30 eur je moc , nevěřím že se mu ta pohlednice líbí ze stejného pohledu jako mě .
a je pravda taky , že v cenách za pohlednice se vůbec nevyznám , takže se snažím nakupovat za co nejlevněji. Není třeba moc dát za pohlednici 500kč a více ?? nevím .


Ak mozem vstupit do debaty: mate moznost na Delcampe robit ponuky na nizzsie sumy - "Make a lower bid" alebo "Make a grouped bid"? Lebo tento predajca akceptuje 30% ako pozeram... To by bolo 35€ za tuto pohladnicu a to uz by stalo za rozmyslenie :)
« Poslední úpravu provedl(a) ferko f v 8. 12. 2017, 18:05. »
Registrovaný uživatel
Brett napsal
lachtan napsal
Tenkrát , když mi říkal, že to prodá za 100 000 Kč, jako celek tak jsem si říkal , že se zbláznil za ty peníze.

Kmotre - hovoril by si si to aj ak by sa jednalo o zbierku mincí, bankoviek, známok ... ???
100 000 Kč za zbierku pohľadníc - to je relatívne ... Môže to byť veľmi prestrelená požiadavka zo strany predajcu, ale môže to byť aj veľmi výhodná ponuka ...
Viem o zbierkach, ktoré boli predané za vyššiu sumu ...
Ahoj starý brachu .... u starých mincí bych to neřekl,protože tam je možný předpoklad vyšší ceny. No a v případě těch pohlednic šlo o to, že to mělo být několik tisíc kusů týkající se výhradně Šumperka, tak jsem si říkal, že by to koupil jen výhradně šumperák. V době, kdy mi to říkal byla finanční krize a ty věci se skoro neprodávaly, tak mi to připadalo moc těch 100 000 Kč. Navíc u nás v té době byla malá kupní síla a já si nedokázal představit kdo by dal tolik peněz v Šumperku v době, kdy každý otáčel kačku. Teď je možná situace jiná... Ale říkal mi, že v tom má špeky ze Šumperka kde je jen jeden exemplář a on ho má. To by mělo cenu fakt asi jen pro toho, kdo sbírá jen Šumperk .... možná, že teď to bude už za víc pokud to ještě vůbec má, protože krize je zatím pryč ... potkáváme se dost často, ale neptal jsem se ho na to. Mám telefon a můžu mu kdykoliv zavolat pokud bude MIKE chtít a zeptat se ho. Ale tenkrát říkal, že to nebude prodávat po kusech, ale jen vše naráz.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Brett napsal
lachtan napsal
Tenkrát , když mi říkal, že to prodá za 100 000 Kč, jako celek tak jsem si říkal , že se zbláznil za ty peníze.

Kmotre - hovoril by si si to aj ak by sa jednalo o zbierku mincí, bankoviek, známok ... ???
100 000 Kč za zbierku pohľadníc - to je relatívne ... Môže to byť veľmi prestrelená požiadavka zo strany predajcu, ale môže to byť aj veľmi výhodná ponuka ...
Viem o zbierkach, ktoré boli predané za vyššiu sumu ...
Ahoj starý brachu .... u starých mincí bych to neřekl,protože tam je možný předpoklad vyšší ceny. No a v případě těch pohlednic šlo o to, že to mělo být několik tisíc kusů týkající se výhradně Šumperka, tak jsem si říkal, že by to koupil jen výhradně šumperák. V době, kdy mi to říkal byla finanční krize a ty věci se skoro neprodávaly, tak mi to připadalo moc těch 100 000 Kč. Navíc u nás v té době byla malá kupní síla a já si nedokázal představit kdo by dal tolik peněz v Šumperku v době, kdy každý otáčel kačku. Teď je možná situace jiná... Ale říkal mi, že v tom má špeky ze Šumperka kde je jen jeden exemplář a on ho má. To by mělo cenu fakt asi jen pro toho, kdo sbírá jen Šumperk .... možná, že teď to bude už za víc pokud to ještě vůbec má, protože krize je zatím pryč ... potkáváme se dost často, ale neptal jsem se ho na to. Mám telefon a můžu mu kdykoliv zavolat pokud bude MIKE chtít a zeptat se ho. Ale tenkrát říkal, že to nebude prodávat po kusech, ale jen vše naráz.
Ono záleží, jak je Mike solventní ... třeba by to byla možnost převzít asi největší sbírku pohledů Šumperka .... třeba už to je dávno pryč a pokud ne, tak teď to bude třeba za 200 000 Kč ... nevím, nemluvil jsem s ním o tom. Když tak na to kluci zapomeňte, třeba melu prázdnou slámu a už to je dávno pryč.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1