Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Vykupminci.cz
Numisargo

Šumperk a okolí

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
lachtan napsal
jano7B9 napsal
jak je ten svet maly :D
Jano je malý, teď to s Majkem víme oba. A dokonce se známe moc dobře :D

jojo byl jsem mile překvapen , jak je ten svět malej :)

děkuji za toto forum
Jestli máš telefon na Jardu, tak mu zavolej, že mám zítra noční a pokud ho potkám v dročce a řekne mi DĚDKU, že si na něj něco najdu, abych ho mohl VYKOSTIT, Majku víš že jsem hajzl :lol: :mrgreen: :D :D
Registrovaný uživatel
to Lachtan (dědku ) : jojo , on dnes měl odpolední na pile , ale ted už jezdí . A zítra se s ním uvidím na 100% !!
tak se stav v 18h na molce , dáváme tam vždy v patek a v sobotu kávičku a k temu samozřejmě cigáro , když nám zakazali kouřit v baru :-(
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
to Lachtan (dědku ) : jojo , on dnes měl odpolední na pile , ale ted už jezdí . A zítra se s ním uvidím na 100% !!
tak se stav v 18h na molce , dáváme tam vždy v patek a v sobotu kávičku a k temu samozřejmě cigáro , když nám zakazali kouřit v baru :-(
Hele my s Davosem chodíme na Šelku a to Jarouš ví. Ale zítra tam asi nebudu , protože Davos má dovolenou a chodím po venku s mlaďochem... a začínám v 19.00 , takže Jaroušovi rozhodím sandál někde na městě, není problém :D
Registrovaný uživatel
jojo na šelku jsme taky jezdily i s Balaž.m (audiA6) a nevím proč teď chcou jezdit na molku , mě je to osobně jedno , ale vyřídím mu to :-)
vím že na šelku kluci od vás chodí
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
jojo na šelku jsme taky jezdily i s Balaž.m (audiA6) a nevím proč teď chcou jezdit na molku , mě je to osobně jedno , ale vyřídím mu to :-)
vím že na šelku kluci od vás chodí
No asi vím proč tam kluci od vás jezdí... asi nevíš, že tam minulý pátek bylo elpíčko, tak asi hlídají holky :'(
Registrovaný uživatel
jezdily jsme tam i před tím , ten večer jsme tam taky byli když tam bylo to elpíčko
říkaly že na molce mají lepší kávu , to mi říkal Jaryn , proto tam prej jsme začaly jezdit
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
jezdily jsme tam i před tím , ten večer jsme tam taky byli když tam bylo to elpíčko
říkaly že na molce mají lepší kávu , to mi říkal Jaryn , proto tam prej jsme začaly jezdit
Já vím, že tam jezdili i kluci ze spřátelených jednotek (víš koho myslím), bylo to tak nějak ošéfovaný a hlídaný. My šel oni mol, ale už tam asi nejezdí ... No nic zítra po 19 té to tam otočím jsou tak trošku mimo špk. mají to blbý. Dřív bylo nonstop, tak proto už tam nejezdí a zvykli si taky na šel, víš jak to je kafe musí být, jinak to na nočce nerozchodíš. Teď se to musé pohlídat i tam a je potřeba to tam do těch jedenácti párkrát otočit asi. Protože by mohli ukrást molku i s Jarynem :D
Registrovaný uživatel
tak na cestě jsou další 3 pohlednice :)

1,pohlednice
uprostřed jak je ta věžička tak před ní je budova Zámečku dnešní SOU Železniční , tam jsem chodil tři roky na učňák do školy
---------------------------------------------------
2,pohlednice
je kostelík a za ní v pravo je Průmyslovka
ve předu je cesta z dlažebních kostek :-) dnes asfaltová cesta
v levo část stromů dnešního parku Barborka
--------------------------------------------------------
3,toto muzeum se za posledních 90 let nezměnila(samozřejmě nová fasada) jinak furt stejná . Po pravé straně je Kostel Zvěstování Panny Marie kde je škola kde se učí nynější zdravotní sestřičky
P.S.jsou to scany prodejce- takže jsem gumoval

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta trojka není geschaderův dům? Mimochodem, znáte knihu Šumperské proměny? Spousta bohužel fotek pohlednic.
Registrovaný uživatel
to Witko :
ano je to Geschaderův dům a teď o tom čtu na wikipedii a je to zajimavy , ten rok !
https://cs.wikipedia.org/wiki/Geschader%C5%AFv_d%C5%AFm

knihu neznám , ale teď na ní koukám na netu , může být pěkná
asi si udělám další vánoční dárek . Děkuji Witko za info
https://www.beletrie.eu/knihy/sumperske-promeny-na-prelomu-tisicileti.html
Registrovaný uživatel
Za nic. Já ji mám z roku 92. Texty Psal f. Spurný.
Registrovaný uživatel
witko napsal
Za nic. Já ji mám z roku 92. Texty Psal f. Spurný.
Dr. Spurného jsem znal osobně Majku, velice moudrý člověk. Vůbec nebyl namyšlený , na titulu si nezakládal a obyčejnými lidmi bez vzdělání neopovrhoval. Takové sluníčko v šumperském Muzeu, škoda že už není mezi námi.
Registrovaný uživatel
Další tři pohlednice na cestě :)

1.pohlednice - Dřívější Kino Saxinger(2.sv.v.) potom Kino Svět (+- r.1990 ) a teď multifunkční dům
2.pohlednice - Pošta 1. Hlavní pošta
3.pohlednice - před nedávnem (do r.1989) ruský kasárna
v pravo je hospod u Dacana (není vidět)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 12. 12. 2017, 22:09. »
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
tak na cestě jsou další 3 pohlednice :)

1,pohlednice
uprostřed jak je ta věžička tak před ní je budova Zámečku dnešní SOU Železniční , tam jsem chodil tři roky na učňák do školy
---------------------------------------------------
2,pohlednice
je kostelík a za ní v pravo je Průmyslovka
ve předu je cesta z dlažebních kostek :-) dnes asfaltová cesta
v levo část stromů dnešního parku Barborka
--------------------------------------------------------
3,toto muzeum se za posledních 90 let nezměnila(samozřejmě nová fasada) jinak furt stejná . Po pravé straně je Kostel Zvěstování Panny Marie kde je škola kde se učí nynější zdravotní sestřičky
P.S.jsou to scany prodejce- takže jsem gumoval

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Už je mám doma :-)
Registrovaný uživatel
Nabízím, kdyby měl někdo zájem, tento pohled, který je ve špatném stavu, na jednom místě je téměř protržený. Je ovšem zajímavý tím, že soudruzi nějak netrefili napoprvé název města a měli ho za Telč (což se samozřejmě se Šumperkem splete jedna dvě :)). Cena symbolická 50 Kč včetně obyčejného poštovného. Nic na tom nevydělám, ale snad udělám někomu radost. Jsem nějak vánočně naladěn :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zrovna jsem Ti psal v druhém vlákně :-) , tento pohled nebo respektive podobný mám , z toho konvolutu máš Šumperk pouze tento ?
Registrovaný uživatel
Ano, jenom tenhle jeden.
Registrovaný uživatel
nějaké nové úlovky :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a tady další :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, máš to všechno zmapovaný? Jako jestli víš co je kde focený? Ty poslední dva jsou jasný, ale ty předchozí tři vůbec nevím a ten barák mezi pohledem s radnicí a tím se soudem taky nevím kde je... :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Ten barák mezi pohledem s radnici a soudem je průmyslovka.
Registrovaný uživatel
Mě ten průchod přijde jak do muzea z boku, spíš hádám. A ta pod ní je vepředu škola na 8.května
Registrovaný uživatel
witko napsal
Mě ten průchod přijde jak do muzea z boku, spíš hádám. A ta pod ní je vepředu škola na 8.května


nené :-) to je průchod ze zadu k zámečku (SOU Železniční )
Registrovaný uživatel
P.1 ---- průmyslovka

P.2 ---- vlevo 2.Z.Š. sportovní a teď je naproti VZP

P.5 ------ Poliklinika ???????

P.3 ------ ze zadu Zámeček SOU Železniční

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1