Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Vykupminci.cz
Numisargo

Šumperk a okolí

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jdi po červené :D :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nebo po modré :lol: :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Vážení kolegové děkuji za procházku Šumperkem. Na obou nádražích jsem byl, ale samostatně, vždy jsem jel do města autem, ale že jsou obě nádraží blízko sebe, to by mne ani ve snu nenapadlo.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím, tak už vím tu108icku příspěvek. Pro začátek - je to Šumperk. Pohled je z dvacátých let. Chcete si na to přijít sám, když tak na povím. Nebo se dáte podat? 😉
Registrovaný uživatel
witko napsal
Zdravím, tak už vím tu108icku příspěvek. Pro začátek - je to Šumperk. Pohled je z dvacátých let. Chcete si na to přijít sám, když tak na povím. Nebo se dáte podat? 😉


to Witko : prolízal jsem to ze všech stran a na nic jsem zatím nepřišel . Zkus malinkooo napovědět , ale zatím neříkej co to je ;)
Registrovaný uživatel
Teď se mi podařilo koupit tohle , doufám že dojde v pořádku .

Pozná to někdo ?? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a ještě tuto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
witko napsal
Zdravím, tak už vím tu108icku příspěvek. Pro začátek - je to Šumperk. Pohled je z dvacátých let. Chcete si na to přijít sám, když tak na povím. Nebo se dáte podat? 😉

Tak mám dojem, ža už taky tuším... jestli se teda nepletu, tak bych ale řekl, že to není přímo Šumperk, ale těsně vedle něj...? ;) A ten komín už asi není... a jestli je, tak jsem vedle :?
_______________
Registrovaný uživatel
to Jezevec : a co je příspěvek 131 ?
Registrovaný uživatel
No tak to je jasný, vzadu kino Oko, focený je to z křižovatky u KB, ani nevím, co v tom baráku teď vlastně je ;)
_______________
Registrovaný uživatel
kino oko furt

v levo je popelka bývalá
Registrovaný uživatel
furt nemohu přijít na tu 108čku
Registrovaný uživatel
No já taky nevím, zajímalo by mě, co řekne witko na ten komín ;) Jestli je to tam, kde myslím, pak to ale vypadá hodně jinak... jen ty kopce sedí :lol: ... a náznak, (spíš zbytek) toho dlouhýho baráku...
_______________
Registrovaný uživatel
sorry, včera už sem to nestih. Usnul sem s dětma.
důležitá věc. jedná se o putovní německou výstavu, tudíž mimo tuto dobu nezastavěno. snad pomůže foto z jiného úhlu. A jestli vás mám trápit. tak už ho tu v pohledech máte. komín netuším. já su z blanska:-)))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hmmm, díky, tak to by asi nebyla šance to z jen tý první fotky poznat :shock: Směr jsem ale měl dobrej, jen místo špatný... mě předtím napadlo, jestli to není na polích na Rapotínský, směrem k výzkumáku, tím směrem jsou to ty stejný kopce ;)
Každopádně tohle už je sice jasný, ale pořád nevím přesně ze kterýho místa to může bejt focený... teď je to tam samej panelák a vlastně všechno, kromě školy a Holubáku je úplně jinak ;)
_______________
Registrovaný uživatel
to witko : tak to by mě vůbec nenapadlo !! tak to Gratuluji , že jsi to uhodl , za to by jsi měl dostat nějakou cenu ! , ale furt mi to nejde do hlavy , to mi chceš říct , že je to nynější křižovatka Lidicka s Jesenickou ??? ten komín by mohla být Stska ??anebo spíše za ní , jak byli statky podél rapotínské ??
mě nejde do hlavy ta brána tam jak stoji v levo to auto .
Ty jsi z Blanska ?? , a jak to tu z náš , ty jsi tu přebíval ??

ještě se zeptám ,kde jsi nalezl to foto ?
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 14. 2. 2018, 19:30. »
Registrovaný uživatel
to Jezevec : ta škola tam je , teď na to koukám pod lupou 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odpověď je prozaičtější. O knize Šumperské proměny jsem už psal. něco takovýho bych z hlavy dal možná v Brně, kde sem vyrost. Do šumperka ale dlouho jezdím a mám to tam rád.přidávám komentář k tomu obrázku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tom Witko : velice zajimavé ,opravdu .

a co tyhle dvě , pomůžete mi někdo , ptám se protože bych v budoucnu chtěl koupit

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mike - já vím, tu školu tam taky vidím, jenom nebylo poznat co to je. Ta fotka co sem dal witko je stejná, jen trošku z jinýho úhlu a škola je tady celá, takže z toho je to už jasný :) Nedokážu jenom určit přesně to místo, ze kterýho to je focený, což ale asi ani nejde. Byl tam volnej plac, teď jsou tam všude paneláky, je to zarostlý, prostě tenhle výhled už je minulost.
A ten komín stska podle mě není, když koukneš na to, v jakým úhlu je na fotce ten Hluchák, tak stska by byla schovaná někde za kopcem... mě to spíš sedne směrem co je Ecopak, nebo tam někde...
_______________
Registrovaný uživatel
Tak první pohled je někde od radnice (možná přímo z ní) směrem na Temenici, je to tam i napsaný - Hermesdorf ;)
To druhý musí být pěkně starý, úplně vlevo je soud (vidět jen jedna věžička, ale je to jasný), vedle něj ten barák proti poliklinice, vzadu kostel a radnice a napravo musí být ten dlouhej barák z dnešní Komenského ul. co končí lékárnou u divadla. V tu dobu tam ale nemohla být ani poliklinka, a jelikož je to asi pohled z místa, kde je teď kino Oko, tak tam tehdy asi nebylo ani kino... koukni na odkaz a odmysli si ten rohovej barák a Alberta za ním a přes to by musela být vidět radnice i ten kostel ;)
https://mapy.cz/turisticka?x=16.9768215&y=49.9638498&z=18&pano=1&base=ophoto&pid=36009993&yaw=5.093&fov=1.571&pitch=-0.087
_______________
Registrovaný uživatel
... tak ještě trochu jinak, ten barák napravo je škola a v komenského tam buď nebylo nic, nebo chyběl jen ten rohovej a ostatni je schovaný za školou... ;)
_______________
Registrovaný uživatel
to Jezevec : ještě že tady jste !!!

tak to by mě nenapadlo , že by ten první mohl být směr soud , to musím koupit tu pohlednici !

je pravda , že jsem si to nepřeložil .,ale Hermesdorf není Temenice ! Hermes nevím a dorf je vesnice . Tak to jsem z toho jelen :-)

Ale stejně těch baráků je tam hodně , to nemůže být z Radnice směr temenice
Registrovaný uživatel
máš pravdu ten rohovej tam chybí , chybí tam i popelka a ostatní , to sahá až ke kulturáku
Registrovaný uživatel
takhle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1