Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Vykupminci.cz
Numisargo

Šumperk a okolí

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jo, ty fotky přesně tak ;)

A Hermesdorf jsem jednoduše hodil do Googlu a jako první odkaz mi vypadlo tohle: http://www.liechtensteinove.cz/cz/objekt/temenice-hermesdorf/604/
Podle mě ta ulice napravo je Lužickosrbská, je tam dole vidět i potok (myslím že to je Temenec) a ty baráky kolem potoka jsme přece viděli už dřív, na tý pohlednici, co jsi sem dával jako první... dneska tam nejsou, je tam křižovatka u Gotwalďáku a baráky jsou pryč... podle mě to fakt je pohled na Temenici, a taky to bude hodně starý ;)
_______________
Registrovaný uživatel
já to šupl do překladače
já bych řekl , že to není z Radnice pohled , pač ten komín je blízko
ta silnice v pravo je temenická ulice a ten komín přednedávnem šel dolů
před tím komínem teď stojí Penny market před tím je konec Prievidzské
ten Gtwalďák tam není
Registrovaný uživatel
????

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Spíš bych to teda asi viděl takhle... jenom nevím, komín u Alberta (u kotelny) už je pryč, nebo ho jen zapoměli na těch panoramatických mapách? ;)

Ty dva zakroužkovaný baráky si prohlídni na mapách nebo v reálu, na tomhle obrázku to sice moc nevypadá, ale řekl bych že to budou ty původní...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
jen, jestliže je temenice hermesdorf, tak je tam napsáno: pozdravy z Temenice u Moravského Šumperka
celkový pohled
nicméně Jezevcova fotka vypadá podobně. asi blbost, ale co ten komín? nemůže to být TEN komín?
Registrovaný uživatel
tak nee :-))
Registrovaný uživatel
u toho Alberta furt ten komín stojí

ten barák v pravo je Změdělka a ten v levo bývalej Moravolen (Anglická ulice)

to kdysi vypadalo úúplně jinak - jestli je to ono
Registrovaný uživatel
mě se nezdá tato ulice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak Temenice to je určitě, o tom nepochybuju, i na starých mapách tam ten Hermesdorf je, krom toho ty kopce v pozadí jsou jednoznačný.
Jistý je taky to, že to tam tehdy vypadalo asi úplně jinak a z toho původního zůstalo minimum.
U toho komínu fakt nevím, ten u Alberta je betonovej, na starý fotce cihlovej, moc přesně mi to nesedí ani umístěním, to je fakt spíš věštění ;)
Každopádně ale ten barák úplně napravo na kopci je podle mě opravdu dnešní zemědělka. Když se kouknete na ten odkaz na starý mapy, je to jediná budova, která tam tehdy byla takhle mimo zástavbu a přesně to sedí se současným umístěním zemědělky. I na pohled ty baráky jsou stejný.
V ulici co mike označil je vidět vyzděný koryto potoka, což by taky sedělo na Temenec... já prostě myslím že to fakt je tohle místo... 8)

https://mapy.cz/19stoleti?vlastni-body&x=16.9615220&y=49.9748254&z=15&l=0&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9nNMcxXO-S&ud=Zem%C4%9Bd%C4%9Blsk%C3%A1%2C%20%C5%A0umperk%2C%20okres%20%C5%A0umperk
_______________
Registrovaný uživatel
... ta označená ulice je podle mě dnešní Fibichova, mj. je tam dodnes i to vyzděný koryto potoka (ulice je už samozřejmě jinak) ... a je taky otázka, jestli to je původní, ale proč by nakonec nemohlo být ;)

https://mapy.cz/turisticka?x=16.9683263&y=49.9678392&z=17&pano=1&pid=35990288&yaw=3.235&fov=0.857&pitch=0.200
_______________
Registrovaný uživatel
ano , tak bych to viděl na ten komín u dnešního Penny , přednedávnem ten cihlovej komín sundaly dolů a u toho byli dvě velký budovy(kotelna atd) , bydlím cca 200 metrů od toho a dívaly jsme se na to jak ho rozebírali

a tu ulici co jsem označil bych viděl na temenickou ulici
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 15. 2. 2018, 18:56. »
Registrovaný uživatel
Tady je ten komín

u dnešního Penny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no nemůže to být Temenická ;) ... protože přímo v tý označený ulici je krásně vidět vyzděný koryto potoka a ten je úplně jinde než dnešní Temenická. A tím spíš, kdyby to vážně byl ten komín u Alberta... Temenická by přece byla nalevo od něj ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jo tak ... tak to jo, s komínem souhlasím, ale pořád je tam ten potok ;) Podle mě je to Fibichova ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jojo může to být potok z Temenice směrem na Gotwalďák
Registrovaný uživatel
zkusím se kouknout po dalších pohlednicích , nevím jak vám , ale mě to baví , pídit se po takových věcech

můžu přihodit ještě jednu pohlednici , nad kterou přemýšlím už dlouho .
Registrovaný uživatel
... já ale nevím, jak na to koukám, nezdá se mi ani ten komín u Penny... prostorově je nějak jinde... řekl bych že to není ani jeden. Možná prostě ten starej spadl a na jeho místě postavili novej, ten co je teď u Alberta ... tam mi to sedí i umístěním.
_______________
Registrovaný uživatel
ještě by mě zajímaly tyto dvě pohlednice

ten barák jsem viděl už z několika uhlů a nevím ??
Mähr.-Schönberg, vue de Bergwirtshaus

a to pole nevím ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
toto je zase ten barák

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak pole je jasný, zas je to tam napsaný ;)
https://mapy.cz/turisticka?x=16.9750643&y=49.9724481&z=18&m3d=1&height=312&yaw=-100.251&pitch=-18.451&l=0&base=ophoto

O baráku budu přemýšlet, něco mi to říká.. ale nevím teď ;)
_______________
Registrovaný uživatel
ach jo a kde ???
Registrovaný uživatel
Ten nápis nahoře, končí to ...kaserne ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jasně kasarna :-) mě zmátlo to pole před tím , ten pohled je od lidické ulice
Registrovaný uživatel
A ten barák je vyhlídka... no napadlo mě to hned, jak je to na kopečku... ale dnes tak rozhodně nevypadá... každopádně mi to potvrdil gůůůgl ... "Bergwirtshaus" - je to na jedný z těch pohlednic ;)
https://www.geocaching.com/geocache/GC4Y6YQ_bergwirtshaus?guid=31f6099e-2198-487f-a23e-3000c15936fd
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Šumperk a okolí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1