Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Súťaž VI

Vykupminci.cz
Numisargo

Súťaž VI

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak vyberaj, Ty jedno očko...Daj nejaký slabší mústek, vyhrať idem ja.Tú anglickú verziu knihy, aby o ňu bol na eBay väčší záujem.. :P
Pozrel som si svoje príspevky v predchádzajúcich súťažiach.Kristova noho.. :roll: :roll: :roll: :mrgreen: :mrgreen:
Tie aktuálne však nie sú o nič inteligentnejšie,asi som nemenný.Možno vek sa mení. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Tu je moj prispevok do sutaze. Je to most Marienbrücke v Drazdanoch (Dresden), postaveny v roku 1852. Omacka:
1. Vorläufer,prejdena roku 1888
2. DA, prejdena roku 1898
3. Z tretej rise, prejdena roku 1942

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ako omacku som dal odkaz, volajako mi to nepridalo do prispevku...

https://structurae.net/structures/marienbrucke-1852-dresden
Registrovaný uživatel
A este par peknych mostov, mimo sutaz.
1. Hamburg, most cez Labe
2. Decin, most cez Labe
3. ''most'' v nemeckom meste Minden cez rieku Weser
4. Alzbetin most v Komarne, v zabere oznaceny 'Maly most', ktory uz neexistuje, nahradeny bol otvaracim mostom

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta 1.Hamburg, pěkný foto , výstižně zachycujíci velikost,majestátnost díla (stavby)...
Ten by i mohl konkurovat Londýnskému Tower Bridge :) .... škoda i výhoda,že je mimo soutěž :)
Registrovaný uživatel
@barbar: Ano aj mne sa paci, rozmyslal som ho dat ako sutazny ale chcel som dat most z ktoreho mam viac zaberov... Myslim ze v sucasnosti este ten hamburgsky stoji ale to priecelie uz tam nie je ak sa nemylim
Registrovaný uživatel
Pekné to máš.Len si myslím, že profíci (bodovači) budú skôr hľadieť na pohľadnice zo Slovenska, alebo Čiech, aj keď v pravidlách súťaže o tom nebola ani zmienka.
Preto si myslím, že Alžbetin dvor-most :) mal byť ako súťažný..
Tiež si ale myslím, že sem treba dať akýkoľvek most, téma bola mosty.
Ten Hamburgský nemá chybu.Pekná lávka cez potok.
-s-
Registrovaný uživatel
smith, vieš mi pls dať tieto dve pohľadnice do príspevku #14 medzi súťažné?
Neviem, kde so prišiel k záveru, že súťažná má byť len jedna..
Alebo ich označujem ako súťažné ,spolu teda tri.
Ľubochňa,Kubín a Niagááára. :)
https://www.youtube.com/watch?v=IqmnXnemh-0
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekné pohladnice....
Moderátor
Stani: Bohu žiaľ takáto úprava príspevku nie je možné. Označil si ich za súťažné viac sa s tým robiť nedá.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
smith napsal
Stani: Bohu žiaľ takáto úprava príspevku nie je možné. Označil si ich za súťažné viac sa s tým robiť nedá.

Nevadí.Alebo zmaž príspevok#14 a #33 a ja to pošlem v jednom.Nemusíš, nechcem Ťa zdržovať.
Díky tomos.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Jeto síce súťaž ale chcel by som všetkým popriať všetko dobré prajem do nového roku a hlavné zdravíčka, a poďakovať Jančimu za novú súťaž a trochu to tu ožilo...
Registrovaný uživatel
A zas ste o rok starší.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Rýchlo to ubehlo....
Registrovaný uživatel
Jak už jsem uváděl jinde a jindy, jelikož tu z různých příčin nemohu být pravidelně a často, soutěžení je pro mě většinou vyloučeno. Témata bývají krásná a náročná a ač nejsem filokartista, rád se sem také občas podívám. Bývají tu krásné a zajímavé věci. Navíc v mé skromné zásobičce pohlednic toho moc k vidění není - jedná se téměř výhradně o korespondenci dochovanou po mých a manželčiných předcích, která mi někdy i pomáhá při získávání informací a podkladů ke zpracování rodokmenu a rodinné kroniky. Tentokrát však mám to štěstí, že jsem zachytil soutěž ještě probíhající (snad zafungovala telepatie či co - mám na mysli "volání" staniho :lol: ), takže jsem opět zalovil a k danému tématu dokonce i něco našel. Na mé skromné poměry až překvapivě dost.
Jelikož pohlednic s pražskými mosty jsou spousty, vybral jsem dvě méně obvyklé a k těm velkým mostům přikládám i jeden menší. Ta další pohlednice by spíš asi patřila do soutěže o mlýnech, ale i na ní je koneckonců taky můstek ;) .
Stani neboj, s tímto si však nedělám žádné velké ambice na jakýkoliv úspěch, takže tvé případné vítězství nemůžu ohrozit. :mrgreen:
Mám ale ještě jednu prosbičku: nepomohl by mi někdo identifikovat místo na poslední pohlednici zaslané polní poštou 44 ? Nějak mi časově nevychází datum z razítka a pozdrav ze Slovenska. Budu vděčný za jakoukoliv informaci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lokalitu neviem,ale datum je v poriadku.Ceskoslovensky strelecky pluk č.11 posobil koncom roku 1919 na Slovensku a použival polnu poštu č.44 aj so streleckym plukom č.8.Pozdrav ze "Slovače"použivali vojaci familiarne.
http://www.philashop.cz/asp/detail.asp?id=122983
https://www.kk8lir.cz/pohledy-posta-rok-1919
https://www.kk8lir.cz/pohledy-posta-rok-1919#img309-jpg
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 4. 1. 2019, 11:56. »
Registrovaný uživatel
m1234 díky za odkazy. O Plešivci vím, ale to nebude ono. Každopádně děkuji.
Registrovaný uživatel
gepost napsal
Stani neboj, s tímto si však nedělám žádné velké ambice na jakýkoliv úspěch, takže tvé případné vítězství nemůžu ohrozit. :mrgreen:

Ahoj gepost. :)
Som rád, že si zachytil moje agitačné,internetovodymové signály a že sa konečne môžeš zúčastniť.
O moje víťazstvo sa neboj, ja sa tiež nebojím... :mrgreen:
Bavíme sa, a tak to má byť, no nie?
Ja som na tom so zbierkou pohľadníc tak ako Ty.Mám stále tie isté, ani nepribúda, ani neubúda.
Knihy sú dve, tak sa podelíme.Ak nám to niekto nevyfúkne..smith,stator a ferko..,zatiaľ.. :roll:
Cena je len jedna kniha, viem, ale ja chcem obe.
Týmto vyzývam ďalších, aby sa pridali, mosty musí mať každý, keď ich mám ja.
-s-
Registrovaný uživatel
A eduard1, barbar a numismat..
Títo všetci ma ohrozujú. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Stani vyhráš verím tomu, :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani napsal
..
jacx,
..
kde ste?
-s-


už som tu ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím, Ferko f. neni to do súťaže ,ale chcem dať ukážku mosta v Hamburgu ,ako ho dodatočne vyšperkovali.
Registrovaný uživatel
Zabudol som pohľadnicu,tu je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V následujícím příspěvku představím na pěti pohlednicích „můj soutěžní most“. Předem se omlouvám za to, že té omáčky kolem je možná trochu více a také za to, že přikládám i pár nesoutěžních obrázků, dokreslujících historii místa a mostu.

Jedná se o tzv. „Karlovský most přes Jizeru“.
Na pohlednicích pod dobovými názvy „Grosse Iser Brücke bei Karlstal“ a „Der Karlstaler Isersteg bei Klein Iser“.

Je to most, který už bohužel nestojí, ale má naštěstí již svoji náhradu. Most, který aniž by se hnul z místa, stál během své existence rozkročen nad územími Rakouska-Uherska, Československa, Pruského království, Německa a Polska a jednu dobu byl dokonce jenom v Německu.

Most na pohlednicích byl postaven v roce 1901 a v době svého vzniku to byla velmi moderní stavba - šlo prý o jednu z prvních železobetonových mostních konstrukcí v Evropě. Je to most hraniční, klenoucí se dosti vysoko (780 m n.m.) v Jizerských horách nad řekou Jizerou, která zde tvoří hranici mezi Českou republikou a Polskem, v době postavení mostu to však bylo mezi Rakouskou monarchií a Pruským královstvím, o něco později pak mezi Německem a Československem. Předchůdcem tohoto mostu byl jiný dřevěný most (viz nesoutěžní grafika níže) stržený při povodni v roce 1897. Most je na cestě spojující dvě staré sklářské osady nacházející se nedaleko od sebe po obou stranách hranice. U nás je to Jizerka (Klein Iser / ještě dříve Wilhelmshöhe) a na druhé straně hranice (dnes polsky i česky) Orle (dříve Karlstal). V první třetině 20. stol., v době rozmáhajícího se turismu byla i tato oblast oblíbeným místem a most byl frekventovaně užíván. Po druhé světové válce, kdy území za řekou Jizerou připadlo Polsku a hranice mezi Československem a Polskem byla přísně střežena, zde byl přechod hranice zakázán, most byl přehrazen ostnatým drátem a stal se nepoužívaným. Tak tomu bylo až do roku 1982, kdy byla zkáza chátrajícího mostu dokonána jeho demolicí pomocí trhaviny. V 90. letech 20. stol. se z iniciativy turistických sdružení a místní samosprávy obcí Kořenov a Szklarska Poręba začalo vyjednávat o opětovném otevření tohoto hraničního přechodu a o obnově mostu přes Jizeru. Vznikl dokonce i architektonický návrh na postavení kopie původního mostu. Jednání se sice protahovala, ale nakonec byla úspěšná. Hraniční přechod i most byly slavnostně znovu otevřeny v červenci roku 2005. Jenom finance na postavení kopie původního mostu se nenašly a tak zde stojí zase „jen“ most dřevěný, tak jako tomu bylo v 19. století. Ale i tento nový dřevěný most (viz foto níže) je dle mého názoru velmi pěkný, stejně jako Jizerské hory, Jizerka a její okolí. Tato lokalita patří mezi má oblíbená místa, kde rád trávím volný čas a po současném stávajícím mostě jsem přešel již mnohokráte.

Mé soutěžní pohlednice s Karlovským mostem přes Jizeru jsou (stejně jako most) z 20. století a most je na nich zachycen v průběhu skoro celé jeho existence. První pohlednice je z roku 1914, foto na ní je z pruské strany směrem do Čech a zachycuje kromě mostu i čedičovou horu Bukovec (Buchberg), dominantu osady Jizerka. Ze stejné doby bude třetí víceokénková pohlednice, na které jsou kromě mostu (vlevo dole) také obě zmiňované sklářské osady a další významná místa Jizerských hor v širším okolí mostu. Od stejného nakladatele je ještě o něco mladší čtvrtá pohlednice – most opět vlevo dole a nad ním dnes již také neexistující hostinec v osadě Karlstal/Orle. Pohlednice č. 2 zachycuje architekturu mostu asi nejlépe, tato byla odeslána v roce 1948, ale samotná pohlednice dle popisky na zadní straně je z doby druhé světové války. O mostě se zde píše, že přemosťuje dříve hraniční řeku Velkou Jizeru u bývalé hranice Německo - Československo. Na poslední pohlednici je foto mostu z další neslavné doby a to někdy nedlouho před jeho demolicí, pohlednice je pak o něco mladší, z doby vyjednávání o obnově mostu a hraničního přechodu.
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 6. 1. 2019, 20:10. »
Moderátor
Obrázky:
obr 1
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

obr 2
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

obr 3
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Súťaž VI

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1