Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Svatováclavský dukát 2014 Kremnica

Vykupminci.cz
Numisargo

Svatováclavský dukát 2014 Kremnica

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ovšem v publikaci, kterou jsem zmiňoval, píše autor, cituji:

"První československé dukáty se podle zákona číslo 62 z 23.3.1923 razily k 5. výročí vzniku ČSR a jejich vydání bylo oznámeno vládním nařízením číslo 200 z 20.10.1923."

Dále se dočteme, že "dukát jednoduchý jubilejní měl platnost od 23.10.1923", a tak dále je zde popsán začátek platnosti dalších dukátů a jejich násobků.

Ve výše zmiňovaném zákoně a v jeho dodatcích se dočteme, že:

"Československý dukát není měnou, kterou by byl nucen každý při placení dluhu bráti, nýbrž jest mincí obchodní, používanou podle vůle smluvních stran."

"Podle § 4 zákona ze dne 23. března 1923, č. 62 Sb. z. a n., o ražbě československých dukátů, povoluje se od 1. července 1924 ražba jednoduchých dukátů na účet soukromý ze zlata dodaného zákazníkem.
Dukáty vyměňuje za zlato všeho druhu jak státní mincovna v Kremnici, tak i hlavní puncovní úřad v Praze. Ražebné činí 4 Kč za kus."

"Jednoduché dukáty s letopočtem 1923 vydávati se budou kus po 120 Kč každému, kdo se včas přihlásí podle vyhlášky ministerstva financí, která bude teprve uveřejněna stejně jako vyhláška v odst. 2. jmenovaná."

A jaké byly mzdy a ceny v roce 1923?

http://www.mezoun.cz/earchiv/kroniky/listovani.php?sva=1&str=44&vel=0&rej=1

http://www.mezoun.cz/earchiv/kroniky/listovani.php?sva=1&str=46&vel=0&rej=1
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/svatovaclavsky-1-dukat-2014-i4797786415.html

Zavolejte Docenta Chocholouška. Pošlu tam sví muže jakmile se vráti z terénu...
https://www.youtube.com/watch?v=oqS5bShwnJs
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Aspon se chlapci zabavi a nebudou mit penize na preplaceni skutecnych minci :)
Registrovaný uživatel
A na bazosi je cela sada.... Ved ta musi ist potom za vyse milion :-D
Alebo niekto tu na aukre robi cenu, na ktoru sa bude odvolavat potom ...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Pred tydnem jsem vydrazil rimskou minci znamou ve 4 kusech proti tehle cene prakticky zadarmo a to v super stavu. Davat za novou bizuterii vyrazenou ve 300 kusech (a kdo vi kolika testovacich ci jinych) je naprosta silenost. Spise umysl nez silenost, vypada to jak jeden velky chytak na blbce :)
Registrovaný uživatel
Hodně mě mrzelo, že před 5 lety jsem nekoupil číslovaný dukát ze zásob ČNB i s atestem za 295 tis. od sběratele, který zrovna na financích nelpěl, pouze si mi stěžoval na pracovníky banky, že jak to z těch sejfů lapli, že jim hodně kousků popapadalo, čímž jsou některé "tuklé". Jak tak koukám na číslované dukáty, pěkně popolezly, ale když jsem se následně zajímal o čsl. dukáty, bylo mně sděleno, že pokud nejsem hodně za vodou, že to nemá smysl (resp. "neser se mezi ligové hráče" nebo "půl milionu? To je jedna mince"). Tím můj zájem o dukáty skončil (koukat na jednu minci by mě asi nebavilo). A když tak čtu tohle téma o nových dukátech (2014), jenom se směju a vzpomenu si na mou malou příhodu před 5 lety. :-D
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
« Poslední úpravu provedl(a) nuckythompson v 23. 11. 2014, 16:02. »
Registrovaný uživatel
Čas ukáže:
http://aukro.cz/svatovaclavsky-1-dukat-2014-i4797786415.html

Sám za sebe. I kdybych ty peníze měl, tak bych nekupoval. Takový balík peněz bych utratil za hezčí věci (medaile).
Registrovaný uživatel
85 tisíc? :shock: to jsem netušil, že v Bohnicích povolili chovancům internet...
na druhou stranu, zaplaťpámbu za tyto "sběratele", aspoň nebudou mít prachy na mince, které se zase líbí mně, takže budou o to levnější 8)
Registrovaný uživatel
Nepřijde vám chlapci přinejmenší hloupé urážet závistivejma řečma kupce toho dukátu.Není jen jeho věc do čeho investuje peníze sakra.Kdyby se rozhodl investovat do psího výkalu jen to prostě jeho věc.Možná by jste se měli zajímat nejdříve o sebe a pak tlachat o druhém,komunisti jsou přeci pryč.Už jsem musel i já vložit příspěvek,nebot mi tohle tlachání o tom co kde jak koupil a platil ,přijde fakt úplně zbytečné .Píšte si samozřejmě co chcete,ale neurážejte ,nebot nikdo neuráží vás ,že se klepete si koupit minci za tisíc korun.
Moderátor
Kdyz uz jsou ti komunisti pryc tak snad muze kazdy vyjadrit svuj nazor ne? :)
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Kdyz uz jsou ti komunisti pryc ...

Vážně? :roll: :shock: A kam odešli??? ;)
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal výše, je mi úplně jedno, jakým způsobem lidi vyhodí své peníze. Jenom se divím dalším a dalším možnostem, kterými toho dosahují. Rozhodně majiteli tu minci nezávidím, jak píšete, spíše naopak, má teď takového černého Petra. A že to koupil za tolik, toho už za rozumného člověka pokládat nemohu. Vždyť za ty peníze by bylo tolik krásných doopravdických mincí.
A nemělo by být takové fórum spíše návodem pro to, abychom se vyvarovali takovýchto bláznivých nákupů? Někdo má třeba chuť si takovou ražbu koupit, přijde si sem přečíst několik různých názorů a rázem to vidí celé jinak a má ušetřeno mnoho peněz.
Moderátor
turtleoverhead napsal
Misak33 napsal
Kdyz uz jsou ti komunisti pryc ...

Vážně? :roll: :shock: A kam odešli??? ;)


Reakce na prispevek vyse...:)
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Kamarad mi nedavno povidal, ze spolupracuje s bankerem, co ve velkem investuje do podobnych minci jako jsou CS dukaty. A investuje miliony, mozna desitky milionu. V mincich se nevyzna, jen se to mezi nekterymi bohatymi lidmi bere jako dobra investice. Zajimalo by me, kolik takovych lidi je a jestli je to opravdu dlouhodobe dobra investice. Mozna ano. Jen nesmi zpanikarit.

Neco podobneho se stalo s antikou, ktera prakticky stale roste (urcite alespon nektere typy minci). U ni je vyhoda, ze sberatelu je radove vice, takze panika par jedincu ceny nestrhne (pro kupujici bohuzel)

frauke_14: kdyz male dite udela blbost, tak se mu da pohlavek nebo zakaze vecernicek. U dospelych alespon konstatujeme, ze je nouma. Zjevne tech dukatu je dost, kdyz uz se zurive prodavaji na Aukru a i jinych aukcnich webech.
Registrovaný uživatel
Pánové až čas ukáže zda dukát 2014 byl dobrou či špatnou investicí, Vaše dnešní predikce toho že dnes je dotyčný ňouma je zcela zcestná. Toto můžete říct za 10-15 let až se tato medaile bude prodávat buď za cenu kovu nebo výrazně nad současnou dosaženou cenou, toto nikdo nemůže dnes říci jak tomu bude do budoucna a příměr k malému dítěti je také dost zavádějící. Vemte si soukromou ražbu svatováclavského dukátu 1968 a 1973, tyto ražby se dnes neprodávají za cenu kovu, lae za několikanásobek.
Někdy je lepší se nevyjadřovat ke všemu jak má většina jedinců zde na fóru zvykem, ale vyjádřit se jen k problematice, které rozumí a kde si je silný v kramflecích.

Ano dukát 2014 je pár týdnů po emisní ceně nesmyslně vysoko, ale proč ne, je to střet nabídky a poptávky a vidíte na příhozech, že tam bylo více zájemců, kteří byli ochotni danou ražbu zaplatit nad cenou kovu.

Pro Vás to cenu nemá, pro jiné ano, tak je nesuďte!
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Moderátor
Tovy napsal
Kamarad mi nedavno povidal, ze spolupracuje s bankerem, co ve velkem investuje do podobnych minci jako jsou CS dukaty. A investuje miliony, mozna desitky milionu. V mincich se nevyzna, jen se to mezi nekterymi bohatymi lidmi bere jako dobra investice. Zajimalo by me, kolik takovych lidi je a jestli je to opravdu dlouhodobe dobra investice. Mozna ano. Jen nesmi zpanikarit.

No stačí se podívat třeba na to za kolik se daly například v letech 2002-5 nakoupit v aukcích České národní banky a jaké jsou dosahované aukční ceny dnes.
http://www.cnb.cz/cs/platidla/numismatika/prodej_sberatelskeho_materialu/aukce_dukaty/index.html
Tam se samozřejmě jednalo o orig.čs.dukáty a ne nějaké současné napodobeniny které jsou jen nafouknutou bublinou.
Registrovaný uživatel
Již delší dobu se zájmem čtu toto vlákno a abych pravdu řekl, tak některé příspěvky jsou velmi zajímavé a musím říci, že jsou podle mne na hraně dobrého vychování, vždyť kupující určitě není nějaký duševně nemocný člověk (to jsem netušil, že v Bohnicích povolili chovancům internet...), autora toho výroku uvedeného v závorce neuvádím.

Ovšem na stranu druhou se podepisuji pod příspěky:

"Nepřijde vám chlapci přinejmenší hloupé urážet závistivejma řečma kupce toho dukátu. Není jen jeho věc do čeho investuje peníze. Kdyby se rozhodl investovat do psího výkalu jen to prostě jeho věc. Možná by jste se měli zajímat nejdříve o sebe a pak tlachat o druhém. Už jsem musel i já vložit příspěvek, neboť mi tohle tlachání o tom co kde jak koupil a platil, přijde fakt úplně zbytečné. Píšte si samozřejmě co chcete, ale neurážejte, neboť nikdo neuráží vás, že se klepete si koupit minci za tisíc korun."

"Pánové až čas ukáže zda dukát 2014 byl dobrou či špatnou investicí, Vaše dnešní predikce toho že dnes je dotyčný ňouma je zcela zcestná. Toto můžete říct za 10-15 let až se tato medaile bude prodávat buď za cenu kovu nebo výrazně nad současnou dosaženou cenou, toto nikdo nemůže dnes říci jak tomu bude do budoucna a příměr k malému dítěti je také dost zavádějící. Vemte si soukromou ražbu svatováclavského dukátu 1968 a 1973, tyto ražby se dnes neprodávají za cenu kovu, ale za několikanásobek.
Někdy je lepší se nevyjadřovat ke všemu jak má většina jedinců zde na fóru zvykem, ale vyjádřit se jen k problematice, které rozumí a kde si je silný v kramflecích.
Ano dukát 2014 je pár týdnů po emisní ceně nesmyslně vysoko, ale proč ne, je to střet nabídky a poptávky a vidíte na příhozech, že tam bylo více zájemců, kteří byli ochotni danou ražbu zaplatit nad cenou kovu.
Pro Vás to cenu nemá, pro jiné ano, tak je nesuďte!"

Takže pod tyto dva příspěvky se podepisuji (Vrba Zdeněk, člen ČNS pobočka Havířov).

Ovšem sám za sebe musím říci, že bych tento "svatováclavský dukát" nekoupil, ne snad pro jeho vysokou cenu, ale proto, protože novodobé ražby a to jak jablonecké tak také kremnické mincovny mě zajímají pouze teoreticky.
Registrovaný uživatel
Netušil jsem, že odkazem na skončenou aukci spustím lavinu.
Příště budu radši mlčet.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Netušil jsem, že odkazem na skončenou aukci spustím lavinu.
Příště budu radši mlčet.


Nevidím dôvod prečo by si mal mlčať , prebehla diskusia a život ide ďalej .
Dúfam ešte aj niečo nové sa dočítame. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Omlouvam se, ale to s tim noumou nemelo vyznit jako urazka - vypadly mi tam na konci dve vety (ve spechu jsem upravoval a mozna umazal). Melo tam byt, ze ten vyskyt nekolika kusu na Aukru, Bazaru a kde vsude behem par dnu se mi jevi jako dost pocetny vzhledem k dosazenym cenam a taky ze sam jsem zvedav, jaka bude jeho cena za 5 let, mozna i za rok. A pak se mozna ukaze, ze noumove jsme my ostatni, co se nam to zda podezdrele ;)


Trutnovak: no jo, mas recht, uz mlcim :)
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 24. 11. 2014, 17:11. »
Registrovaný uživatel
Moc hezky to numismatika FJi napsal, má mojí plnu podporu....
Registrovaný uživatel
Pro "taho"

Napsal jste, že by jste tuto medaili nekoupil, ale já jsem stejného názoru, já také ne, protože mám jiné zájmy, takže Váš příspěvek byl napsán slušně, ovšem mě vadí jiné příspěvky, které byly napsány za hranou slušnosti.
Začíná mi to tu připomínat Aukro-fórum Sběratelství, kde někteří debatující pod "nulovým nickem" (měli těch nicků více), při psaní svých příspěvků byli sprostí a používali slovník 15-letých puberťáků, ovšem anonymně se dá napsat všechno, kdo ví kdo to byl například "superrapl" a jemu podobní?

Pro "petr1526"

Já nejsem autorem příspěvkú, pod které jsem se podepsal, pouze jsem je opsal, autoři jsou "frauke 14" a "Trutnovak", já bych to lépe nenapsal.
Registrovaný uživatel
numismatik-fji - teraz si prekvapil. Príspevok od Frauke 14 považujem za najhorší nielen v tejto diskusii. Je plný hlúpostí v každej vete... :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Co se týče ceny Svatováclavských dukátů - a to i originálů - je určena jen mírou informovanosti kupujících a mírou jejich naivity. Takže ti naivní a neinformovaní je za tyto ceny kupují, ti informovaní realisté ne. Nemovitosti v USA kupovali taky svéprávní lidé a půjčky jim na to dávali opět svéprávní zaměstnanci bank. A jak to dopadlo. A tohle je totéž v bledě modrém (zlatém, chcete-li).
Registrovaný uživatel
Tady tady je to opravdu samej odborník .Já snad budu muset začít pít než si toto forum budu číst.Běžte do polityky ,tam se taky bavěj o h..... a vyřešej h............ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Nové mince » Svatováclavský dukát 2014 Kremnica

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1