Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » svazarm------piloti

Vykupminci.cz
Numisargo

svazarm------piloti

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,ve Svazarmu byli i piloti?? Tedy je to letecký či vojensky odznak? Pod křidly je napis Svazarm a celkove je odznak 3-1,5 cm :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Svazarm prováděl základní výcvik adeptů letectví. Zdůrazňuji základní výcvik
Registrovaný uživatel
Altmanne Vy tomu rozumíte,je nejak ceněn mezi sběrateli ??
Moderátor
ANO, kdo dělá letectví tak určitě.
Registrovaný uživatel
A ješte dotazy,zakl.vycvik když dotyčny udělal,tak mohl létat u armády nebo i v civilnim letectví?? A kdy zanikl Svazarm?.................díky
Moderátor
Zde jsou již potřebné hlubší znalosti o Svazarmu a to nemám. Základní výcvik, to byl takový předpoklad, zda je schopen vůbec absolvovat kvalitní výcvik pilota. To dnes je již je studium na speciální vysoké škole letectva,
Registrovaný uživatel
Svazarm odznáčky si sbírám jen tak pro potěchu a otázkou je co znamená,že je ceněn? Tady se dá koupit za 125,-kč.. http://www.mincebolf.cz/policie.htm
Já svůj sehnal levněji.
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
A prosím tento je co zač?? Hliníkový :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Byl to odznáček- mini- k nošení v klopě, prostě připomínka- sloužil jsem u paragánu.
Registrovaný uživatel
Děkuji a je nějak zajimavý pro sběratele ??
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Svazarm prováděl základní výcvik adeptů letectví. Zdůrazňuji základní výcvik

A nelítali oni třeba na větroních? :roll:
Moderátor
ANO- větroň byl předstupeň ve výcviku, potom chlapi, kteří se nedostali k letectvu po vojně vraceli a jako svazarmovští piloti létali na kluzáku. Pamatuji tuto dobu jak kluk na chrudimském letišti.
Registrovaný uživatel
Nechci se do toho motat, ale můj bývalý spolužák si ve Svazarmu udělal pilotní výcvik na větroně, ale jen krátce a hned pokračoval na motorová letadla, rovněž ve Svazarmu. Po získání pilotního diplomu létal v nějaké firmě s práškovacím letadlem. Skoro celý život.
Moderátor
Ruhestandler napsal
Nechci se do toho motat, ale můj bývalý spolužák si ve Svazarmu udělal pilotní výcvik na větroně, ale jen krátce a hned pokračoval na motorová letadla, rovněž ve Svazarmu. Po získání pilotního diplomu létal v nějaké firmě s práškovacím letadlem. Skoro celý život.


Pěkně jste to upřesnil, díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » svazarm------piloti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1