Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » T. G. Masaryk 1925 - 50h zelená BEZ PRIESVITKY

Vykupminci.cz
Numisargo

T. G. Masaryk 1925 - 50h zelená BEZ PRIESVITKY

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Nie som "lovec pokladov" preto vychádzam z toho, že chybu som niekde spravil ja.
Jedná sa o:
188 - A, B - 75. narozeniny T. G. Masaryka
Papier veľmi tenký!
Priesvitka by mala byť 1-4, priesvitka však nebadateľná za použitia signoskopu aj amatérskych metód, pri suchom aj mokrom teste.

Priložené obrázky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím.

ako deti sme všetci z rozprávok chceli nájsť poklad (ideálne starú truhlici s ligotajucim obsahom) a to v nás všetkých zostalo a je to zábava a pritom sa človek aj vzdeláva :-) ale spáť k téme, osobne (ako úplný začiatočník s nevicvicenym okom, ale zdravím zrakom) by som povedal, že tam nevidím žiadnu priesvitku a ani obrisy P1-4 , ak by tam bola nejaká veľmi dobre schovaná, tak ti držím palce nech je vodorovná P5-8.


Robi13
Registrovaný uživatel
60h a 2k TGM, a 2 otazky:
- ta cervena peciatka je pamatna?
- 2k s pries P5 ma farebne skvrnky + lavy obdlznik s c. 2 je sirsy o o,35mm ako ten na pravo.... su to DV alebo VV?

Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Robi13 v 31. 10. 2016, 10:39. »
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých.

Rád by som poprosil o radu ohladne Masarykovej známky na výpise Z účtu, moja otázka je či zle ich porovnávam alebo je skutočne iná čo sa týka zúbkovania?

Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Robi13 napsal
Zdravím všetkých.

Rád by som poprosil o radu ohladne Masarykovej známky na výpise Z účtu, moja otázka je či zle ich porovnávam alebo je skutočne iná čo sa týka zúbkovania?

Ďakujem


Pokud mate katalog, podivejte se tam jaky typ (ne rozmer) je u teto emise uveden. Jakmile tuhle informaci ziskate a pokud jste si precetl zaklady o 2 typech zoubkovani, urcite si odpovite na svou otazku.
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Pre Vinn:

Dakujem Vám za odpoved. Všimol som si a možno sa mýlim ale TGM 50h 1926 I. II. Typ ci 50h 1927, tak bez ohľadu na ich typ ci vnútorný rozmer, tak zubkovanie je RZ 9 3/4.
Moderátor
Skús ich porovnať tak aby neboli v protilahlej polohe.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Pre Vinn:

Myslel som ze to prvé porovnanie nie je protiľahlé, takze som to teraz urobil opačne ako ten prvý krát

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Este

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Posledna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Našel jsem mezi mnoha známkami pof.204 tuto barevnou odlišnost.Známka je sice poškozená, ale prošel jsem mnoho těchto známek, ale takto modrou barvu jsem nikdy neviděl.Nevím zda to může být nějakým chemickým působením a nebo výrobní vada.V katalogu se u této emise o variantách barvy nezmiňují.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta modrá je vykoupená v nějakém rozpouštědle, např. acetonu. Tady se smyla žlutá část barvy a zůstala modrá. Modrá + žlutá = zelená.
Registrovaný uživatel
ikanek:jj myslel jsem si to taky, díky
Registrovaný uživatel
....tak mě napadá jak lehce by šel v tom případě vyrobit "modrý Štefánik"...... :):)
Moderátor
K prvnímu příspěvku od "shareman": K tisku známek možná bylo použito několika archů papíru, které mohou pocházet ze začátku role, kde nebyla průsvitka vůbec nebo jenom slabě vytlačena. (Citováno z Tribuny filatelistů roč.1934, str.4)
Registrovaný uživatel
K prvnímu příspěvku od "shareman": A já bych mu to za prvé přál a za druhé mě mrzí že tu není minimálně deset příspěvků od zdejších odborníků. Očekával bych něco jako "To už se vyplatí vzít k nějakému znalci". Každý hledá důvod proč by nemohl mít tzv. "záchyt" cenné a hledané položky. Přece o tom to je. Věnujeme se známkám a baví nás to, to hledání specialit. Nejde přece jen o peníze, najít něco co draze prodám. Věnujeme se tomu, protože nás to baví. Je to lepší než chodit po hospodách, nebo si někde ničit v našem věku klouby při nějakém sportu. A nebo po sportu si můžeme u známek odpočinout. Jsme doma, manželka je ráda že někde netrajdáme a jak ona, tak i my jsme spokojení. Přeji každému ať najde něco cenného (at už finančně nebo laciného ale z hlediska filatelie ojedinělého)
Registrovaný uživatel
nemec26:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím.

ako deti sme všetci z rozprávok chceli nájsť poklad (ideálne starú truhlici s ligotajucim obsahom) a to v nás všetkých zostalo a je to zábava a pritom sa človek aj vzdeláva :-) ale spáť k téme, osobne (ako úplný začiatočník s nevicvicenym okom, ale zdravím zrakom) by som povedal, že tam nevidím žiadnu priesvitku a ani obrisy P1-4 , ak by tam bola nejaká veľmi dobre schovaná, tak ti držím palce nech je vodorovná P5-8.
Registrovaný uživatel
Dobrý den mám tmavě zelenou známku T.G.M. a jsou prez ni rovné čáry od razítka nevy někdo její cenu prosím diky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » T. G. Masaryk 1925 - 50h zelená BEZ PRIESVITKY

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1