Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Tanečnice

Vykupminci.cz
Numisargo

Tanečnice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poradíte mi prosím s určením. Není nijak značená, je o made in czechoslovakia a hand painted.
Děkuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak je neznačená nebo je značená Made in Chechoslovakia, hand painted?
Dejte foto dna.
Registrovaný uživatel
To není značení .To je pouhá informace "vyrobeno v Československu,ručně malováno" :-).Pravděpodobně určeno pro západní trh .
Registrovaný uživatel
Přesně jak říkáte, našla jsem na netu, že takhle znacil Royal dux zboží určené pro zahraniční trh, ale je to právě tenhle případ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
soška na mě pusobí kyčovitě...
Registrovaný uživatel
Já vím.. Stejně jako podobné..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velký rozdíl v provedení a kvalitě....
Registrovaný uživatel
Myslím, že to porcelán není, ale keramika vyrobená v letech 1946-1948 v některé z keramiček spadajících v té době pod Spojené keramické závody, n.p. Teplice.
Značení této době odpovídá. Tvarově to vychází z art deca, ale už to novější. Je to velmi hezká soška, sám si ji hned koupil a nemyslím to ironicky.
Adalbert
Registrovaný uživatel
nnikola napsal
Přesně jak říkáte, našla jsem na netu, že takhle znacil Royal dux zboží určené pro zahraniční trh, ale je to právě tenhle případ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Soška je keramická, značení z fota není určitě Royal Dux, ale odpovídá vývozní značce Ditmar Urbach, včetně tvarového čísla. Podle mne je předválečná.
Moderátor
Moc těmto soškám nerozumím, ale od začátku se mi líbí a když se líbí i panu "A" jsem rád neb jej považuji za znalce. Je to opravdu zajímavá práce. :roll:
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace :)
Registrovaný uživatel
packa napsal
[quote=nnikola]
Soška je keramická, značení z fota není určitě Royal Dux, ale odpovídá vývozní značce Ditmar Urbach, včetně tvarového čísla. Podle mne je předválečná.


Měl jste naprostou pravdu :)
Pokud by jste věděl, kdo by jste věděl o někom, kdo by o sošku stál.. nnikola.vvalentova@gmail.com[/quote=packa]

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Tanečnice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1