Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Vykupminci.cz
Numisargo

Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
na stránkách jsou tři stupně pro lidi:
uživatel
moderátor
administrátor

uživatel - nemá právo nic u mince změnit
moderátor a administrátor tuto možnost mají

Podle mě je to OK
Registrovaný uživatel
no ale mě se tam ta tužka zobrazovala už když jsem byl jen "uživatel" !! teď jsem sice admin, ale nevím na kolik mi tato funkce funguje, když nemám ten přístup do administrace.
Registrovaný uživatel
Do mailu ti posílám přihlášení na testovacího uživatele
Registrovaný uživatel
jo tak je to v pořádku, díky
Moderátor
pavelgregor napsal
Takže bych se teď vrhnul asi na pérovky pro halíře Ludvíka. Ať je už taky v kupě. Oli odpoledne pošlu mailíka, aby jsme se domluvili, v jaký formě to chceš.


:) tesim se na spolupraci... snad na me nebudes moc spechat :)
stacej KVALITNI FOTKY - at si nemusim vymyslet...

pokud nemas jednu kompletni, staci dve, co se doplni...

cim lepsi rozliseni posles, tim lepsi praci odvedu...
Moderátor
Panove dival jsem se na vas novy web, konkretne na penize se lvem, ale tam krome uvedeni nominalu (casto i trikrat u jedne mince) nejsou vetsinou zadne jine udaje. Cekal jsem pokud to ma byt databaze, ze to budete mit podobne jako napr. muzeum v Berline:

http://www.smb.spk-berlin.de/ikmk/object_print.php?objectNR=18206619

Zobrazena mince je tam podrobne popsana a jsou uvedeny m.j. i metrologicke parametry a odkaz na literaturu.
Neni to skoda ze to u vas neni podobne? Nebo se to zobrazuje jen clenum?
Moderátor
Většinu penízků jsem tam dával já a PEHU. U všech mých ( asi 40 ) je hmotnost, rozměry i síla střížku uvedena. Je to ale až na podrobnostech.

Taktéž odkazy na literaturu jsou až v podrobnostech. Tam jsem ji ještě záměrně nevyplňoval, protože je nemám ještě jednoznačně určeny. Na tom zapracuji později. Odkaz na hlavní literaturu pak je možné přidat k popisce mince tak, jak to je u haléřů Ludvíka.

Info o tom, co by měl vidět nečlen je spíš na domluvě. K tomu se určitě za chvíli vyjádří PEHU.
Registrovaný uživatel
nečlen vidí pouze základní informace, další informace jako metrologické údaje, velké fotky atd. jsou jen pro členy!

stránky jsou v podstatě ještě ve výstavbě, pilují se detaily a doplňují se perovky obrazů a písmen, tak mějte všichni ještě strpení a zbytečně tam ani mince ještě nevkládejte, dokud to nebude hotové. to neplatí pro Václava II., kde už by měli být obrázky nastaveny ...
Moderátor
kacuro napsal
nečlen vidí pouze základní informace, další informace jako metrologické údaje, velké fotky atd. jsou jen pro členy!


Nemeli by jste dle stanov seznamovat s poznatky verejnost - Cl.I (4)a) ? :D
http://www.numismatici.cz/files/Document/stanovy_cns.pdf

Chapal bych to utajeni jeste u detailnich fotek a autorskych clanku ale u metrologickych udaju a odkazu na literaturu?!
Moderátor
reklo se, ze to bude tak... i kdyz sem pritelem toho, dat ke zverejneni kdeco, je pravda, ze minimalne nase republika je plna parazitu, keri se jen zivi cizi praci... a tak proc by tyto informace nebyli k dispozici jen tem, co si je zaslouzi? my (tim myslim clenove pobocky) jsme to zaplatili z vlastnich penez... nejsme muzeum, co zije z penez danovych poplatniku...
Registrovaný uživatel
členové čns-pg si řádně platí členské poplatky, za které se platí výroba webu, webový prostor a další s tím spojené výdaje, takže proto jsme si stanovili, že informace budou neveřejné, jen pro členy! už se to tu probíralo hodněkrát .... kdokoli se může stát naším členem, zaplatit si příspěvek a vidět všechny informace k mincím. kdyby to bylo zadarmo, tak by nikdo nový nechtěl k nám vstoupit, proč také, když by měl vše zadarmo ... je nás zatím málo, takže financování tohoto projektu musíme těžce zaplatit!
Moderátor
Dobre, tak jinak. Pokud je to jen o penezich, jsem ochoten poskytnout sponzorsky dar (i bez naroku byt clenem CNS PG) aby tyto informace byly i pro neclenskou verejnost. Pro mne jako dlouhodobeho sberatele mi to utajovani pripada mirne neeticke. Ja sam na pozadani poskytnu kdykoliv udaje i foto o mincich ze sve sbirky. Sdelte mi prosim realnou vysi daru kterou si predstavujete (tusim ze jste se tu pred casem informovali ze novy web bude stat cca 10t.).
Registrovaný uživatel
tady nejde jen o peníze, ale i o to, aby více informací přilákalo nové členy, kteří do té databáze budou také mince ze svých sbírek ukládat. jinak by to nemělo smysl, aby tam bylo pár tisíc mincí ze sbírek 30 lidí. a abychom umožnili vkládat mince anonymním uživatelům, to jsme také zavrhli, za prvé by tam mohli magoři ukládat kdoví co a za druhé je ta databáze zkrátka bonusem pro naše členy. kdokoli mezi nás může přijít a stát se členem, takže na tom nevidím nic neetického! takto jsme si to odsouhlasili na členské schůzi a tak to tak máme ;)
Moderátor
No myslim ze neblokovanym pristupem by jste tech vkladatelu minci ziskali nepomerne vic. Vite napriklad co byl za poprask s placenim poplatku u lekare a to jde o zdravi, takze platit relativne vysoke prispevky pro to aby si mohli prohlednout mince asi moc sberatelu chtit nebude. Tzv. magory muzete prece osetrit spravci kteri pred umistenim na web udaje o minci prekontroluji ne?
Registrovaný uživatel
abych tuto neplodnou debatu nějak ukončil: kdo se chce stát členem čns-pg a je svolný zaplatit v porovnání za výdaje na mince směšný členský poplatek, získá tím jako bonus přístup do databáze. kdo se nechce stát členem, tak ať si žije jako dosud, nic se pro něj nemění a tak může být v klidu ... ;) kdo má zájem o mincování grošového období a chce tyto mince studovat, chce studovat sbírky ostatních členů a mince z muzejních sbírek, tak ten jistě bude mít zájem se přidat k nám do sekty! pořád je lepší zaplatit si pár stovek a mít neomezený přístup do databáze, než platit příspěvek centrále, za který máš h****o. vlastně ne, máš ročně čtyři čísla NL a přístup na aukce :D proč nemají na aukce přístup i nečlenové čns?? vždyť by to bylo přínosem, byla by větší nabídka i poptávka mincí ;) :D

takže pokud se Ti to nelíbí, přidej se k nám, v únoru na výroční schůzi to navrhni, dej o tom hlasovat a třeba uspěješ ;)
Moderátor
Navrh uz jsem dal vyse, OK, vzdavam to, kazdy mame odlisnou filozofii. ;)
Registrovaný uživatel
filozofií čns jako celku je to, že její akce (aukce) jsou neveřejné (možná na pár výjimek), takže mi dodržujeme "tradici" :D proč nejsou aukce veřejné? na to jsi mi neodpověděl? ;)
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Dobre, tak jinak. Pokud je to jen o penezich, jsem ochoten poskytnout sponzorsky dar (i bez naroku byt clenem CNS PG) aby tyto informace byly i pro neclenskou verejnost. Pro mne jako dlouhodobeho sberatele mi to utajovani pripada mirne neeticke. Ja sam na pozadani poskytnu kdykoliv udaje i foto o mincich ze sve sbirky. Sdelte mi prosim realnou vysi daru kterou si predstavujete (tusim ze jste se tu pred casem informovali ze novy web bude stat cca 10t.).

:P toto som tu presne pisal pred pol rokom.tiez som chcel zaplatit web, vymenou za verejnu stranku.ale ked nie tak nie 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
to víš jano, my jsme tvrďáci a stojíme si za svým slovem ;) ale pokud bys nás chtěl sponzorovat, tak není problém ;)
Moderátor
Moje prispevky zde byly o zverejnovani informaci a napriklad velke aukce vybranych pobocek CNS na internetu zverejnovane jsou i s popisy minci a u CNS Praha velmi casto i s metrologickymi udaji :D . Co se tyce omezeneho pristupu na aukce, nevadilo by mi rozsireni pristupu i pro necleny. Pravidlo pristupu pouze pro cleny ma svuj puvod koncem padesatych let minuleho stoleti kdy byla komunistickym rezimem opetovne povolena cinnost CNS i s aukcemi. Rezim se vsak na cleny CNS dival s krajnim podezrenim, z aukci pro nej neplynul zadny zisk a zadna organizace ktera nebyla rizena primo KSC nebyla vitana. Proto bylo do stanov zakotveno pravidlo pouze pro cleny, argumentovalo se tim ze organizace bude prisne vyberova a material bude kolovat pouze mezi cleny, bude tak snaze kontrolovatelny a nebude tolik hrozit jeho pripadny vyvoz za hranice. Budte rad ze tuto dobu jiz nezazivate a uznavam ze dnes je to ji zaplatpanbu za nami. Doufam ze jsem Vam to trochu osvetlil i kdyz nase predesla diskuze se tykala prece jen neceho jineho.
Registrovaný uživatel
ale ano to chápu, nicméně pokud by byla vůle, tak už se to mohlo dávno během těch 20 let změnit :D nic se nezměnilo, ačkoli už pro to nejsou důvody ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
abych tuto neplodnou debatu nějak ukončil: kdo se chce stát členem čns-pg a je svolný zaplatit v porovnání za výdaje na mince směšný členský poplatek, získá tím jako bonus přístup do databáze. kdo se nechce stát členem, tak ať si žije jako dosud, nic se pro něj nemění a tak může být v klidu ... ;) kdo má zájem o mincování grošového období a chce tyto mince studovat, chce studovat sbírky ostatních členů a mince z muzejních sbírek, tak ten jistě bude mít zájem se přidat k nám do sekty! pořád je lepší zaplatit si pár stovek a mít neomezený přístup do databáze, než platit příspěvek centrále, za který máš h****o. vlastně ne, máš ročně čtyři čísla NL a přístup na aukce :D proč nemají na aukce přístup i nečlenové čns?? vždyť by to bylo přínosem, byla by větší nabídka i poptávka mincí ;) :D

takže pokud se Ti to nelíbí, přidej se k nám, v únoru na výroční schůzi to navrhni, dej o tom hlasovat a třeba uspěješ ;)


Nechtěl bych být kousavý, ale pochybuji, že výše uvedené řádky jsou takto formulované stanoviskem CNS PG, je to trochu přehnané a myslím ne zcela pravdivé - asi jsi to troch přehnal Kacuro(abych nakonec nezačal být rád, že nejsem členem CNS PG.... :? )
Moderátor
kacuro napsal
ale ano to chápu, nicméně pokud by byla vůle, tak už se to mohlo dávno během těch 20 let změnit :D nic se nezměnilo, ačkoli už pro to nejsou důvody ...


Pokud by u clenu CNS PG byla vule, tak by svoje dosavadni stanovisko take na pristi schuzi mohli zmenit :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Nechtěl bych být kousavý, ale pochybuji, že výše uvedené řádky jsou takto formulované stanoviskem CNS PG, je to trochu přehnané a myslím ne zcela pravdivé - asi jsi to troch přehnal Kacuro(abych nakonec nezačal být rád, že nejsem členem CNS PG.... :? )


pokud vím, tak žádná oficiální formulace ani není a já odjakživa mluvím, jak mi zobák narostl, neumím ani nechci své věty balit do líbezných slov, které nikoho neurazí ... přeber si to jak chceš ;)
Moderátor
jano7B9 napsal
:P toto som tu presne pisal pred pol rokom.tiez som chcel zaplatit web, vymenou za verejnu stranku.ale ked nie tak nie 8)


Jano, ale furt muzes sponzorovat muj web :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Technické záležitosti ohledně webu pobočky PRAŽSKÉ GROŠE

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1