Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Využívam názov témy.

Ani takíto stroskotanci sa nemajú vyhadzovať? Treba s nimi naďalej "podrezávať" mrkvu,aby sa lepšie ťahala? To,čo vyzerá ako hrdza,je v skutočnosti zaschnutá krv,asi sa s ním hodne bojovalo,keďže nemá ani ti drievka medzi šróbikmi.. :P :P
Samoštudoval som-M95 na karabínu?Lebo má hledí. :mrgreen:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odrezit, vyčistit a ještě to bude parádnice.
Registrovaný uživatel
Ruhestandler napsal
Odrezit, vyčistit a ještě to bude parádnice.

Už sa kúpe...a lezie to z neho.Vyčistiť čím? Môžem ho dať v robote opieskovať.Ale skutočne len takým piesočkom,ktorý mu neublíži.Ale asi ani nepomôže.
-s-
Registrovaný uživatel
Stačilo pouze odrezit v destilované vodě a lehce očistit měkkým kartáčem a potom napustit konzervačním roztokem vyrobeným ze směsi včelího vosku a kalafuny. Potom upevnit - adjustovat na vhodnou podložku a pověsit na stěnu příbytku, popřípadě doplnit malou kovovou destičkou s datem a místem nálezu.
Byla by to krásná dekorace mající historickou i peněžní cenu.
Adalbert
Registrovaný uživatel
ahoj, na blesaku jsem koupil nemecky tesak RAD. Stal 3000. Podobne kusy, mi ale prijde, ze najdu za mnohem vice na aukru apod.. Poradil by nekdo vcem muze byt rozdil? Kdyz jsem hledal tento typ, tak jsem si vsiml, ze u jinych je i napis na cepeli a casto najdu orlici na rukojeti, ze miri na druhou stranu. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
otázka je pravosť, podobná replika sa dá kúpiť nová za 1500 Kč
Moderátor
Jorgene,
nejprve si kupte knihu a potom se poraďte s někým, kdo tomu rozumí. Toto je pouhá replika, či novoděl. Originály jsou přece jen o něco dražší.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jorgene,
nejprve si kupte knihu a potom se poraďte s někým, kdo tomu rozumí. Toto je pouhá replika, či novoděl. Originály jsou přece jen o něco dražší.
Altamane,palec nahoru,správně řečeno pro Ty kteří si myslí že na "blešaku" koupí něco za zlomek ceny a zbohatnou !! A že takových tady je hafo............. :lol:
Registrovaný uživatel
Diky za odpovedi. Prodejce se dusoval, ze je to urcite original. Knihu mam, rozdily, ktere jsem nasel jsem popsal. Bohuzel jsem jenom laik. Jde to poznat podle neceho konkretniho? Cenou se asi taky neda jen ridit, to bych mohl prodavat repliku za 20 😐
Moderátor
Já vím, je to hodně složité, ale mezi námi žijí lidé, kteří poradí, jen se boji něco o sobě napsat, neb hrozí nebezpečí vykradení.
Je to fakt složité. Můj přítel, starší pán (Vídeň) koupil v Mnichově komplet kordíku, tehdy za to dal hodně peněz, bohužel také měl polovinu věcí nových. Byl to přední odborník na faleristiku, ale zde šlápl vedle.Pravděpodobně účelově byl ošizen. Musíte se zapojit mezi tyto lidí, získáte důvěru a oni Vám poradí.Hlavně nic nekupujte na Aukru!
Registrovaný uživatel
Tady nezbývá jen než dodat, učte se, učte se, učte se... Každý sběratel občas zaplatí školné, na dnešní poměry 3000 Kč není málo, ale znám kolegy, kteří zahučeli za podstatně vice. Jinak má naprosto pravdu pan Altmann - než koupím, musím vědět nebo se aspoň poradím. No a v dnešní době originální RAD tesák za 3000 Kč paří do rise snů... Tento je navíc dost mizerný. Existují o dost lepší kopie. Originál normálně stojí cca pěti až desetinásobek (dle stavu, výrobce atd.). Doporučuji nakoupit kvalitní literature, pak teprve kupovat. Akdyž, tak s jistotou vrácení peněz. Ale to všechno už tu bylo napsáno v různých podobách nesčetněkrát...
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mohl by mi někdo prosím říci, co to je za typ/název byonetu či z jaké doby pochází prosím?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
príde mi to ako
Itálie: Náhradní na Mannlicher
M95 konverze M1870
Registrovaný uživatel
http://bajo.cz.sweb.cz/sklad_1/italie_nahradni_70-95.pdf
Moderátor
Tyto bodáky si přivezli naší dědové z Itálie ( legie i domobrana), v mém mládí se často objevovali v pozůstalosti. To, ale nesnižuje cenu!!!! :roll:
Registrovaný uživatel
Díky za info, objevil ho otec mé přítelkyně na půdě svého panství, když uklízel. Prý si ho nechá (asi na krájení klobás)
Registrovaný uživatel
Na krájení klobás by ho byla škoda. Je to zkrácený bodák M1870 k Italské pušce Vetterli. Jejich zkracování probíhalo kvůli nepraktičnosti stejně jako u jiných bodáků. Zde ovšem byla odřízlá část využita k výrobě útočných nožů (pugnale , v legiích používaný název punďál). Pokud by byl k mání, prosím ozvěte se: coltikjir@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Skúsim oživiť túto tému otázkou. Čo všetko sa dá považovať za chladnú zbraň? Môžu to byť aj bodné zbrane vyrobené z prírodných materiálov?
Napr. domorodé predmety ako táto dýka z obsidiánu. Oblasť Admiralitných ostrovov a Papuy-Novej Guiney. Vek cca 80 - 100 rokov. Celková dĺžka skoro 30 cm. Tá čepeľ je odštiepená celkom nakrivo. Ako je nedokonalá, tak je krásna. Ten obsidián je tmavohnedý až čierny, úplne nepriehľadný. Pochádzať by mal z nálezísk na Admiralitných ostrovoch. Sú tam lokality kde sa dajú nájsť aj obrovské kusy tejto suroviny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Domorodci jsou, obsidián je, zájem turistů také. Vyrábí se pro radost za peníze. Je to hezký suvenýr. Ale existují sběratelé, kteří se na tyto věci specializují.
Registrovaný uživatel
Nález na půdě. Dokázal by někdo určit o co se jedná, pravost a cenu ? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Špatné fotky, žádné doprovodné informace, žádné detaily!!! Můj názor - dekorace, hrající si na efekt a stáří a velmi mizerně zpracovaná. Pokud tomu bude tak, cena je mizivá, v řádech stokorun s problémem to vůbec prodat. Snad v nějaké vesnické hasičárně, kde se scházejí chlapi a točí pivo by to někdo z recese vzal.
Moderátor
Jsou to součásti výzdoby, rozmach konec 19 století, kdy to kupovali pošlechtění boháči, ale také divadelní a filmové kulisi. Ono to nějakou cenu má, ale otázka je jako to musí někdo vylozene chtít. Pravděpodobně zmizelo zlacení a stříbření, dnes to je již materiál k opravě.
Registrovaný uživatel
Zdravim všechny muzete mi pomoci s originalitou toho to bodaku ks 98

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Radime, to se nedělá, dávat si jeden dotaz 2 x, on by Vám někdo další odpověděl, ale musíte být trpělivý.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny co sem nahlédnou, můžu poprosit o Váš názor , pořídil jsem si nový kousek , snad jsem nešlápl vedle

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA CHLADNÉ ZBRANÉ VŠECHNO SEM !!!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1