Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jen pro zajímavost posílám Davidovi detailní foto k té Stáhlíkové - dole na rubínovém jádru má jakýsi prstýnek a navíc zelená sklovina je uran.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
horká technika vpichu.
Registrovaný uživatel
Mnohokrát děkuji. Je to pro mne zcela nová informace.
Registrovaný uživatel
Víte někdo co je to zač ? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím, že je to novodobější Chřibská.
Registrovaný uživatel
ještě tohle prosím ...díky ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stromovka:ještě jsem pátral,pravděpodobně to bude Lubomír Blecha,Škrdlovice kolem roku 1957,vše napovída na jeho tvorbu.
https://www.pragueauctions.com/nakup-prodej/primy-prodej/lubomir-blecha/
Registrovaný uživatel
dík
Stromovka napsal
Myslím, že je to novodobější Chřibská.
Registrovaný uživatel
Poděkování DavidoviXXX.
I když tu aukci znám, vůbec mne nenapadla spojitost, která napadla Vás. Až nyní, pro Vašem upozornění, to také vidím: stejná barevnost, tvar hutní mísy z aukce a tvar té mé broušené misky. Opravdu se to zdá být z jedné kuchyně. Tak to mě těší, že mám takovou vzácnost. Podle přiložené fotky je vidět, že Blecha měl tu barevnost v oblibě.
Ještě jednou velké díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
velmi dobré postřehy,umíte se dívat do skla,na snímku těžítko Lubomír Blecha model 5739 Škrdlovice.Blecha je velmi vyhledávám,doporučil bych uchovat jako penzijní fond,nechat dlouho uležet ve své sbírce,pouze sledovat aukce-vydražení.
Registrovaný uživatel
mám doma též ve své sbírce secesní sklo,které nemám určené-geometrická secese,ještě se mi nepodařilo určit sklárnu,je tak pro zajímavost.
pro zajímavost poslám ještě snímek Borské sklo-hořící keř René Roubíček 1959.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím a děkuji Davidovi za určení. Prosím tedy o další identifikaci. Hutní sklo /barevné vázy/ - zřejmě Škrdlovice. To bílé zřejmě komerce- získáno z vyhořelého vagónu v celé sadě (kuriozní původ někdy).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
snímek vlevo nahoře váza Petr Hora kolem kroku 1983 Škrdlovice,vpravo váza válec L.Oliva st. 1973,model 7314 Škrdlovice,třešně lisované sklo-bohužel neznám sklárnu.
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám prosbu - dotaz na místní znalce, jestli náhodou neví něco i zcela běžném a sběratelsky nejspíš zcela nezajímavém kuchyňském skle viz foto. Jde o směsku, zřejmě i různého věku.
Nejvíc mě zajímá pozůstatek čajové soupravy z varného skla (vlevo), z které už zbyla akorát cukřenka a šálek, ale ještě si pamatuju, že na přelomu 60/70 byla i konvice a asi i mléčenka, či další dóza (pokličky totiž taky přežily), ale už to bylo hodně křehké. Uprostřed je miska z kompotové soupravy, ta by mohla být i předválečná, panák patří ke karafě, která by taky mohla být z období kolem II. sv. (podobného je vidět víc, kdesi jsem narazila, že snad znalec z Dorothea odhadl 20. léta) a nejmladší mi přijde ta trojnožková miska vzadu vpravo, která je sólo.
Předem dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
40.léta-50.léta 20.stol je vyznačené malbou horizontální a vertikálních pruhů,malované červenou a bílou linkou.50.létech byly doplnované pestré emaily s florálními motivy.20.léta v žádném případě se nejedná..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
40.léta-50.léta 20.stol je vyznačené malbou horizontální a vertikálních pruhů,malované červenou a bílou linkou.50.létech byly doplnované pestré emaily s florálními motivy.20.léta v žádném případě se nejedná..

U té kompotové soupravy je o něco silnější střep než u ostatního a původní majitelka se tvářívala, že to pochází z prvních let jejího manželství (20-30. léta), ale nikdy jsem se podrobněji nevyptávala.
Kdo takové sklo vyráběl, by bylo možno zvědět?

P.S. je sice fakt, že zrovna řeším pozůstalost, ale k dotazům mě vede prvořadě zájem vědět víc o věcech, s kterými jsem dlouhá léta žila a kdybych se vešla, tak bych s valnou většinou z nich žila až do smrti či konce jejich použitelnosti.
Registrovaný uživatel
u tohoto skla nebyla nikdy vydana publikace-není zmapovano.,která sklárna vyráběla.Není sběratelský vyhledávano sběrateli,doporučuji prodej bazar,cena za vše 250czk,možná někdo koupí na chalupu,pokud Vás nevažou nějaké vzpomínky k předmětům.
Registrovaný uživatel
Dík, přestože jsem doufala jsem v nějaké informace i bez mapovací publikace ... njn, tak se holt vydám po kamarádech rodinného sklářského příbuzenstva dřív, než zesinilní i poslední pamětníci. Doporučení ohledně ceny a místa prodeje v mém případě nebylo nutno.
Registrovaný uživatel
V 19.stol a začatek 20.stol bylo v Čechach 790 skláren,přeji Vám uspěch v bádaní.Pokud zjistíte o těchto předmětech něco bližšího,mužete dát vědět,budu velice rád.
Registrovaný uživatel
Informace pro DavidaXXX nebo další, kdo se zajímá o sklo 19. století - výstava v Jihočeském muzeu: http://www.muzeumcb.cz/program/vystavy/sklo-mnoha-barev.html a můžete si k tomu přidat výstavu o vltavínech, což je také sklo :-)
Registrovaný uživatel
Díky Stromovko...
Registrovaný uživatel
A to není z Budějovic všechno, ještě přidám. V Masných krámech jsou zabijačkové hody. Dnešní jitrnice s kočičákem byla výborná a k tomu Budvar "kroužek". Supr.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.chtěl bych zjistit více o této váze.děkuji předem za jakékoli info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den Davide..............prosím opět o radu,o jaké sklo se jedná ?? Spodek je zabrušovaná plocha...............dík B21

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den Davide xxx
Prosím Vás mám zde takovouhle vázu. Můžete mi prosím Vás poradit o jakého autora se jedná ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1