Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslím, že by bylo záhodno vytvořit podrubriku SKLO (návrh pro majitele serveru), protože zde máme odborníka na sklo a to DAVIDA XXX. Já sklu celkem nehovím, ale přesto si to dovoluji navrhnout, protože i když mu nehovím, tak se rád poučím a je to dost zajimavé co sem Davča kolikrát napíše kolem této problematiky. Tak to tedy zkuste dávat sem , než se třeba vytvoří podrubrika STAROŽITNOSTÍ s tímto tématem. Navíc David to nebude muset hledat napříč tohoto serveru. SOUHLAS ??? Zdravím Vás holky a kluci nezbedný, sběratelský :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 23. 1. 2016, 10:39. »
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/hnedo-modra-bublinkata-misa-urcenie-autora-25726
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/masivna-sklenena-miska-s-bublinami-povod-25724
Registrovaný uživatel
Nechci Ti brát iluze ale příští dotaz na sklo se stejně objeví ve starožitnostech, obrazech a nebo ještě lépe ve filatelii.
Mám to vyzkoušené z mincí a medailí. :D ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Nechci Ti brát iluze ale příští dotaz na sklo se stejně objeví ve starožitnostech, obrazech a nebo ještě lépe ve filatelii.
Mám to vyzkoušené z mincí a medailí. :D ;)
Zdravím Tě srdečně, máš asi pravdu , ale za pokus to stojí :D Hele dotaz kolik mínus máte zrovna na skleněném teploměru ze Škrdlovic u Vás v Austrálii ? :D :D :D
Registrovaný uživatel
V tuto chvíli, je devět večer, jenom 23 stupňů. Nějak se ochladilo, včera bylo skoro 40. ;)
Pod nulou mám jenom v mrazáku.
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 23. 1. 2016, 10:57. »
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
V tuto chvíli, je devět večer, jenom 23 stupňů. Nějak se ochladilo, včera bylo skoro 40. ;)
Pod nulou mám jenom v mrazáku.
Kamaráááde u nás je taková kosa, že kosáci chodí pěšky a maximálně jezdí veřejnou dopravou. Kosa je tady , jak na motorce, nebo v ruském filmu :D Pošlu Ti tam trošku zimy od nás alespoň po netu, ať se ti dobře chrní :D
Registrovaný uživatel
Tak Kmotříčku zkusíme první kousek..................babička to mívala na oříšky,a zajímá mě stáří """ b21

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Biedermeir sklo 1830-1850 Egermann sklo,rubín,dřínek s ořechem broušené do fazet,patka řezaná ,broušená,kupa řezaná ,broušená,plašt malován smaltem,nejedná se o tvz.repliku.
Registrovaný uživatel
Dekuji ................b21
Registrovaný uživatel
Davide hluboce před Vámi smekám. Vaše vědomosti jsou impozantní a jsem rád, že chodíte na tento web.
A Vám Bobinku gratuluji k takové krásné a staré misce a ještě k tomu po babičce. Doufám, že do ní občas také oříšky dáte.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Tak Kmotríčku zkusíme další kousek........................bábi to mívala na hruštičky,zajímá mě stáří i výrobce...........dekuji b21

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čéééče ty máš samé hezké kousky, které se líbí i mě :D Musím uznat, že ač jsem sklo tak nějak nemusel, tak se mi začíná líbit. No nějak mi to sklo připadalo studené, ale měním názor díky tvým exemplářům a dám i svůj kousek, který jsem kdysi koupil na ovoce, je to barva do medova ... co to je ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejdříve na oříšky teď na hruštičky...
už se těším co měla na melouny. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Nejdříve na oříšky teď na hruštičky...
už se těším co měla na melouny. ;)
Malovaný , skleněný kýblík od Mossera ty rošťáku. Už máš dávno chrnět páč je u Vás protinožců večer ... takže pomodlit, vyčůůůrat a spááát !!! :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 24. 1. 2016, 9:47. »
Registrovaný uživatel
Tak na melouny mela tuto mísu...................bábi byla ovocný labužník !!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Tak na melouny mela tuto mísu...................bábi byla ovocný labužník !!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Ty bydlíš v muzeu porcelánu a skla jinak to není možný !!! :D Takovou krááásu jsem měl kdysi, byla to terina Míšeň ... Dodnes mně mrzí , že jsem ji nechal na sobě vytrápit kamarádem.
Registrovaný uživatel
bohemia crystal,broušené sklo s listrem s dekorem - probrušované květy.Velmi kvalitní práce brusů.50.léta 20.stol.jemná práce.
Registrovaný uživatel
Prosím o identifikaci..................kdo navrhl i vyrobil tuto vázičku,a stáří?? Velikost je 15 cm...................díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím Davida o informace o tomto skle. Požádala mě dcera o radu, toto ale není můj obor a ani vkus.
Tipuju 70. - 80.léta, ale třeba se pletu.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
styl Biedermeier,přejímané dvěma vrstvami opakního skla,probrušované ,ruční malba,Egermann,náročná technika provedení,výroba i v dnešní době.
Registrovaný uživatel
Při vší úctě a jak jsem tolerantní, tak to poslední je tragický výtvor:) To bych se styděl jít i vyhodit do kontejneru, leda za tmy...
Registrovaný uživatel
Co se Vám nelíbí,muže se líbit jiným,jedná se o repliky skla Biedermeieru,Kdo má interiér ve stylu Beiderm.tam se toto sklo samozřejmě hodí.
Registrovaný uživatel
Já to samozřejmě nemyslel nijak zle, ani jsem se nechtěl nikoho dotknout. Každému dle jeho chuti, věřím i tomu, že je to poctivá ruční práce, ale pro mě je tohle kýč. V uvedeném stylu si dokážu představit mnohem "decentnější" věci.
Registrovaný uživatel
Jaa-chym napsal
Při vší úctě a jak jsem tolerantní, tak to poslední je tragický výtvor:) To bych se styděl jít i vyhodit do kontejneru, leda za tmy...



Osobně s vámi naprosto souhlasím. :)
Dcera to objevila kdesi v antiku v USA. S popisem, který krom mimořádné kvality skla zmiňuje i bakelitové vypínače a zásuvky(ani to není pravda), s cenou přes 600 dolarů, a tak chtěla vědět, co že je to za poklad.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1