Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
děkuji Vám moc a omlouvám se za toho Davidka, ale měla jsem za to, že Vaše přezdívka je taková, bohužel jsem se spletla, omlouvám se ještě jednou.
Registrovaný uživatel
Dobrý den Davide XXX
Mám tady ručne malovanou vázu , nenapadne Vás kdo by mohol být autorom?

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím neví někdo o tomto sklu něco?Ta modrá vaza bohemia crystalex?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
modra váza s listrem broušená,druhá váza Paleček-Škrdlovice
Registrovaný uživatel
Děkuji
Registrovaný uživatel
A toto je co ??? Příspěvky o skle..............
Registrovaný uživatel
Našel jsem toto fórum až když už jsem měl dotaz na fóru starožitnictví.
Registrovaný uživatel
Zdravím,dnes jsem zakoupil ve vetešnictví tuto karafu,,nevíte něco bližšího k ní?Už jsem jí dnes vyzkoušel veltlinem a celkem dobrý:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jardel napsal
Zdravím,dnes jsem zakoupil ve vetešnictví tuto karafu,,nevíte něco bližšího k ní?Už jsem jí dnes vyzkoušel veltlinem a celkem dobrý:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Zdá se, že na vás vlezla nákupní horečka :mrgreen: , tipuji aspoň 39,6
Registrovaný uživatel
Jo jo,rád nakupuji ve zdejším antiku.Občas naleznu pěkné kousky:-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, už jsem se ptala v jiném vlákně, ale zkusím i tady... nevěděl by někdo, jak je tato skleněná sada stará a kde ji vyrobili? ovoce je zespoda jakoby vybroušeno do hloubky a vybarveno a působí plasticky, u 4 dalších misek je vyleptáno. Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím odborníky na sklo, níže pár věcí z pozůstalosti, objevíte tam při zběžném pohledu něco zajímavého, víte někdo něco bližšího k určení /zejména ty první dvě vázy, případně ta čtvrtá/, případně k dataci? Skleníčky, panáky jsou po šesti kusech vždy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta čtyřka je přejímané sklo, zřejmě nejcennější z dotazu, ale DavidXXX bude vědět víc :-)
Registrovaný uživatel
sběratelsky vyhledávano je pouze František Špinar váza,sklárny Šrkrdlovice.Váza s bublinkama Milan Metelák-Harrachov,pohár broušený s listrem ,zlatem,malbou dekorovan,datace konec 19.stol.
Registrovaný uživatel
Zdravím,chtěl jsem se zeptat na tyto tři kousky,zda(DavidXXX) někdo neví k tomuto něco bližšího.Tu mísu bych tipoval na sklárnu Skrdlovice?Karafy 30.léta polobrus?Děkuji moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
karafa matovaná ,pravděpodobně sklárna Nižbor 30.léta 20.stol.druhá karafa brus ,muže být jakakoliv sklárna 50.léta 20.stol.
Registrovaný uživatel
Děkuji..
Registrovaný uživatel
Díky moc za pomoc, hned mám jasněji a koresponduje to i s mým názorem, zbylý brak a kýč pošlu pryč.

DavidXXX napsal
sběratelsky vyhledávano je pouze František Špinar váza,sklárny Šrkrdlovice.Váza s bublinkama Milan Metelák-Harrachov,pohár broušený s listrem ,zlatem,malbou dekorovan,datace konec 19.stol.
Registrovaný uživatel
džbán a karafa s ptáčkem,není tak špatná,ty bych ponechal, ruční malba.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nevím si rady s určením dvou kusů váz. Domnívám se, že je to Kotík (nízká modrá) a Stáhlíková (ta úzká vyšší) vyrobeno ve Škrdlovicích a broušené v brusičské dílně v Praze. Cca 60. léta. Prosím o názor. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl jsem požádat o pomoc při určení 2 kousků. Rád bych věděl něco bližšího, ev i hodnotu. Případně radu kde prodávat - dědictví. děkuji za ochotu poradit

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stahlíková broušená,modrou nepoznám-nikdy jsem se s ní nesetkal,doporučuji nepouštět do oběhu,pěkná práce,modrá paví oko-Nový Bor.Šuhajek,zeleno-modrá L.Paleček Škrdlovice.Kotíka vylučuji není to jeho design. Doporučil bych eantik,kde si určíte sám cenu-doporučuji porovnání cen za kolik se prodávají..70.léta 20.stol.
Registrovaný uživatel
Děkuji Davidovi za potvrzení Stáhlíkové. Ta nízká modrá, bude zatím asi čekat v krabici, jestli se někde něco podobného "nevylíhne". Ještě jednou díky. Stromovka
Registrovaný uživatel
pravděpodobně se jedná o malou serii,návrh muže být u UBOK Praha.Stahlíkovou v této podobě bych prozatím neprodával ani nízkou modrou,jsou velice krásné,nádherné,ojedinělé,podle mého názoru velmi vzacné.
Registrovaný uživatel
doporučuji sledovat aukce,Sýpka,Pragueauktions,Dorotheum.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1