Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry vecer, prosim o radu ohledne naceneni porcelanu po prababicce. Jedna se o kavovy set (6 hrnicku s talirky, cukrenka a konvice) s motivem prodane nevesty. Dale dzban take s motivem prodane nevesty se znakem na dne viz foto nize. Dale konvice na kafe se znakem na dne KPM. Porcelan jsem zachranila pred vyhozenim do kontejneru. Moc dekuji a preji hezky den Lenka
« Poslední úpravu provedl(a) Lenka73 v 22. 2. 2017, 23:30. »
Registrovaný uživatel
...bez fotek asi nikdo neporadí...
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, ale měla jsem příliš velké fotky, už jsou zmenšené. ;) Jedná se o porcelánový set s motivem Prodané nevěsty viz foto. Na džbánu je označení 263/6 viz foto.
Dále bílá konvice s označením na dnu KPM. Nemůže to být Königliches Amtsgericht Waldenburg under №·29 on October 26th 1885, Used between 1840 and 1895?
Soška:torzo ženy - pískované torzo na černém podstavci se zlatým logem INGRID viz foto- nemůže to být od Eleon von Rommel z její kolekce INGRID?
Bíla glazura - mísa na polévku. Na dně je asi orlice a CT viz foto.
Je to pozůstalost po 96 leté babiččce.
Prosím, o Vaši radu ohledně autora a ocenění. Moc děkuji a přeji krásný večer Lenka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych poprosit o určení této skleničky na víno(mám sadu pěti kusů)Moc děkuji za Vaše případné názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zeje sklenička novotou,dle zlacení.
Registrovaný uživatel
Myslel jsem si to, moc děkuji
Registrovaný uživatel
Neumím si poradit s touto vázou. Kouřové sklo, výška 23 cm. Nějaké art deco. Váza vypadá jako hodně fajnová práce. Prosím o radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
broušené sklo,sklárny železnobrodské,pravděpodobně návrh Alois Metelák kolem roku 1939.
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za odpověď. Alois Metelák mě napadl jako první. Pak mi to vrtalo hlavou a tak jsem dotaz k váze poslala do Městského muzea v Železném Brodě a tam mi nějaká paní Petra Hejralová kategoricky odpověděla: "Dobrý den, autora vázy neznám, ale Alois Metelák to zcela jistě není." Neporadil mi ani PhDr. Petr Nový, hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Já osobně si pocitově stále myslím na toho Aloise Meteláka stejně jako Vy. Našla jsem obdobnou vázu z téže kolekce, ale také neměla určeného autora. Mnohokrát děkuji. Stromovka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o určení dvou mís průměr cca 30cm, a sklenička s karafou, děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím a prosím o identifikaci pokračující sbírky. děkuji za informaci k obrázkům.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím a prosím o identifikaci pokračující sbírky - 2. část. děkuji za informaci k obrázkům. Tot vše děkuji ještě jednou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,mohu Vás zde požádat o určení výrobce -stáří,potažmo i ceny vázy a poháru.Váza je 15cm vysoká,broušená,pohár je s poklopem 25cm vysoký,broušený a zlacený.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
na blešáku jsem zakoupila modro-červeného šneka z hutního skla, 11 cm dlouhého a 13 cm vysokého. Poradíte z jaké je doby a kdo ho vyrobil?
Děkuji pavvca

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
šnek opravdu krásně proveden ale bohužel nevím,která sklárna a jaké období-pěkný kousek!!!
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
kdo by nohl být autorem teto vázy ..je tam nějaký podpis jako Cor -Onr ? Třeba foto napoví ..Děkuji J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro Davida XXX ... Davčo co říkáš na tyto skleněné kameje ? Já bych to odhadl na Jabloneckou sklárnu a období 1920 - 1940 a jsou to asi komponenty připravené pro šperkaře na další zpracování, trefa ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkouším další foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
může to být Jablonec i Harrachov-lité sklo do formy-přesnou sklárnu neoznačím.Bohužel..vidím na snímkeu nějakou dozu pravděpodobně sklo a kovová montáž,mužeš dát snímek.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
může to být Jablonec i Harrachov-lité sklo do formy-přesnou sklárnu neoznačím.Bohužel..vidím na snímkeu nějakou dozu pravděpodobně sklo a kovová montáž,mužeš dát snímek.
Ta doza je šperkovnička a příležitostně dám foto. Jen se zeptám ještě na ty kameje, myslíš že to je to rozmezí 1920 -1940 ? A hlavně myslíš, že to je , jakoby polotovar pro zlatníka, který se používal na výrobu šperků , Díky :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 15. 5. 2017, 13:29. »
Registrovaný uživatel
to období muže být,ty co jsou na podložkách by řekl,že do ozdob.rámečku,bez rámečku je mohli použít na sklo jako vázy,mísy,poháry..do šperků by musely být tlouška velmi tenká.jak pišeš přiklonil bych se polotovarům.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
to období muže být,ty co jsou na podložkách by řekl,že do ozdob.rámečku,bez rámečku je mohli použít na sklo jako vázy,mísy,poháry..do šperků by musely být tlouška velmi tenká.jak pišeš přiklonil bych se polotovarům.
Díky moc, koupil jsem je všechny za 200 Kč a myslím, že jsem s cenou neulítl snad :D
Registrovaný uživatel
určitě dobrá koupě.
Registrovaný uživatel
ještě mě napadlo zdali kameje nejsou z porcelánu,ty se zatavovaly do skla-hlavně sklárny Harrachov
http://www.designcabinet.cz/harrachov-300-let
zde je příklad..
Registrovaný uživatel
Trošku jsi mne zviklal s tím porcelánem ... ale mělo by to být sklo a právě z Jablonce. Koupil jsem to od sběratelky, která to měla vícekrát, tak zbytek pustila do oběhu. Ona to má od nějakého pána, který to objevil někde na půdě v okolí Jablonce, tak fakt nevím. Jinak ta sběratelka těch kamejí ve sbírce má několik stovek údajně. Davi a posílám Ti foto té šperkovničky , je hrozně malinká tak na jedny naušnice a prstýnek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1