Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim,mozna Davidxxx neco z fotek pozna.Ten popelnik skl.Skrdlovice?Moc dekuji...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký večer, poslední je slánka/miska na kaviár ze Sovětského svazu.
Registrovaný uživatel
Hezky vecer tarra,zrovna pred par minuty jsem si rikal,ze by to mohlo byt na kaviar:-)))Moc diky.Lzice i kalisek maji stejnou znacku-snad kommet.Diky za urceni.-;)
Registrovaný uživatel
Není za co.o), ano, ta lžička je takto k misce původní, ty kovové montáže byly různé, někdy takto se smalty, jindy bez, někdy filigránové, ale ta lžička byla vždycky u tohoto typu misek stejná (aspoň co já jsem viděla nebo měla v ruce) -některé zde:
https://www.google.cz/search?biw=1680&bih=920&tbm=isch&sa=1&q=Vintage+Russian+Caviar+Bowl+enamel&oq=Vintage+Russian+Caviar+Bowl+enamel&gs_l=psy-ab.3...2712.4042.0.4364.6.6.0.0.0.0.118.591.3j3.6.0....0...1.1.64.psy-ab..0.0.0.rQXwBcNZEdk
Registrovaný uživatel
Aha,diky...No nektere misky byly krasne.;-)Tak snad ten kalisek nekdy vyuziji a k tomu si koupin Igristoe...:-)
Registrovaný uživatel
To sklo bude asi bezcenne,pocitam tak 60leta?Dekuji mooc
Registrovaný uživatel
Popelník -Hana Machovská,džbán a Karafa Nový Bor.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Zdravim,zaujala me na serveru tato vaza.Pry z 30let.Vypada zajimave.Co o tom soudite?Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Vy jste ji koupil?
Registrovaný uživatel
No nakonec ne,Davidxxx me uvedl na spravnou kolej...:-)
Registrovaný uživatel
Jinak moc dekuji za urceni skla.
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
No nakonec ne,Davidxxx me uvedl na spravnou kolej...:-)




Škoda, je to Ditmar Urbach. 20.-30.léta. Vývozní zboží do USA. Jde o neobvyklý tvar i dekor Paisley. Kompletně ruční, plastická malba, tedy co kus, to originál.
Registrovaný uživatel
Prisla me zajimava designem,ale kdyz jsem ji ukazal znamym,tak vsem prisla kycovita a ze by si ji nekoupili.Asi jedna strana je o tom,zda se hodi do interieru a druha jeji vyjimecnost a cennost.
Registrovaný uživatel
Škoda, je to Ditmar Urbach. 20.-30.léta. Vývozní zboží do USA. Jde o neobvyklý tvar i dekor Paisley. Kompletně ruční, plastická malba, tedy co kus, to originál.


Teda,vrta me to hlavou,vite o nejakem odkazu,kde je zminka o vyvozu do USA tohoto vyrobku?Ditmar Urbach neni zrovna zadane zbozi,ale rucni prace a ten dekor mohl byt pro amiky zadane.Moc diky za informace,rad se neco dozvim a naucim od zkusenych kolegu.:-)
Registrovaný uživatel
Jardelll, chytrému napověz...
Uvedl jsem vám všchny potřebné indicie k hledání na netu.
Máte se co učit, když napíšete, že "Ditmar Urbach neni zrovna zadane zbozi"
Napřed byste se měl seznámit s tím, co všechno DU - hlavně ve 20. a 30. letech - vyráběl a kam všude vyvážel. ;)
Registrovaný uživatel
Mate pravdu packa:-),napsal jsem to,aniz bych se podival na net.Ve 30.letech se D.U.hodne vyvazel.Kontaktoval jsem pana a pro vazu si zitra jedu.:-)))
Registrovaný uživatel
Existují stránky s neuvěřitelnými kousky o DU, které se vozily do USA. Když jsem to viděl, tak jsem se do té značky naprosto zamiloval. Jen mi přijde zajímavé, že jsem u nás na toto zboží téměř vůbec nenarazil (až na dvě výjimky).
Co šlo do USA se u nás vůbec neprodávalo?

Mluvím např o konvičkách ve tvaru koček, kozlů a tak (u nás znám jen kohoutky a pelikány) nebo takové jakoby kubistické vázy.
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že máte na mysli tento typ váz :

Obrázek vložený uživatelem


a takové (a mnohé další) džbány či dózy:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přesně tak. Ale jak říkám. U nás to téměř vůbec nevidím. Je toho zkrátka málo nebo to šlo jen na vývoz?

Ale řekněte, jsou to dobře bláznivé věci, ne? :)
V minulých týdnech jsem pořídil karafu z 19. st. Bratří Urbachů. Také naprostá šílenost a jen přemýšlím, zda už to není kýč, ale zkrátka se mi to líbí.
Registrovaný uživatel
Opet jsem tu z dotazem.Mohu koupit tyto dve vazy zhruba za 200kc,ale bohuzel neznam jejich puvod.Jinak zdravim sberatele:-)Ja uz stehuji knizky z knihovny,abych uvolnil misto pro porcelan a sklo.:-)Jsem barbar.Dekuji prip.za urceni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,prosim nevedel by nekdo puvod tohoto skla?Moc dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o pomoc při určení misky z hutního skla. Myslím, že jsou to Škrdlovice. Výška 12 cm, průměr 18,5 cm. Podle barevnosti tak 70. léta? Ale vzor a tím i autora nemohu najít. Výroba je volná z ruky, natáčením kruhů a pokládaním na sebe. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pozdravuje zberateľ zo Slovenska, možno poznáte moju stránku www.sklo-union.eu :)
Potrebujem sa poradiť. Kúpil som vázu, ale neviem či je skutočne lisovaná alebo kde ju vlastne zaradiť. Pôvodne je privezená z Anglicka. Rozmer má ako malé akvárium. Výška 17 cm, šírka 15 cm. Vyzerá ako olovolis, ale je to obyčajné sklo. Spodok nie je brúsený. Nemá stopy po lise ako klasické lisovačky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tarra napsal
Hezký večer, poslední je slánka/miska na kaviár ze Sovětského svazu.


Ta první miska, či popelník je od Františka Zemka, sklárna Mstišov, z kolekce Pizzicato, konec 50tých let. Reference: https://goo.gl/photos/97xapmMy1JgLVKrg6

Karafy a džbán vyrobil np Borské sklo také na přelomu 50tých a 6Otých, autora neznám.

Jindra
www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
tarra napsal
Hezký večer, poslední je slánka/miska na kaviár ze Sovětského svazu.


Ta první miska, či popelník je od Františka Zemka, sklárna Mstišov, z kolekce Pizzicato, konec 50tých let. Reference: https://goo.gl/photos/97xapmMy1JgLVKrg6

Karafy a džbán vyrobil np Borské sklo také na přelomu 50tých a 6Otých, autora neznám.

Jindra
www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
Hattas napsal
Pozdravuje zberateľ zo Slovenska, možno poznáte moju stránku www.sklo-union.eu :)
Potrebujem sa poradiť. Kúpil som vázu, ale neviem či je skutočne lisovaná alebo kde ju vlastne zaradiť. Pôvodne je privezená z Anglicka. Rozmer má ako malé akvárium. Výška 17 cm, šírka 15 cm. Vyzerá ako olovolis, ale je to obyčajné sklo. Spodok nie je brúsený. Nemá stopy po lise ako klasické lisovačky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ahoj, řekl bych, že to není československá výroba, tu nálepku tam asi někdo v Anglii prostě nalepil aby moh tvrdit, že je to "Sklo" a vezl se na vlně obliby Sklo Unionu, co Marcus Newhall spolu s Mark Hillem zažehli.

Hezký den
Jindra
www.cs-sklo.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1