Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stromovka napsal
Dobrý den, prosím o pomoc při určení misky z hutního skla. Myslím, že jsou to Škrdlovice. Výška 12 cm, průměr 18,5 cm. Podle barevnosti tak 70. léta? Ale vzor a tím i autora nemohu najít. Výroba je volná z ruky, natáčením kruhů a pokládaním na sebe. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Škrdlovice to nejsou na 100 procent
Jindra

www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
army napsal
zdravím, pomůže někdo určit tuto vázu ? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Tohle je z bavorské sklárny Poschinger...
http://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25-STARE-CLANKY-OLD-ARTICLES/2691-Ve-meste-skleneneho-zvonu
Registrovaný uživatel
okkvp napsal
DavidXXX napsal
40.léta-50.léta 20.stol je vyznačené malbou horizontální a vertikálních pruhů,malované červenou a bílou linkou.50.létech byly doplnované pestré emaily s florálními motivy.20.léta v žádném případě se nejedná..

U té kompotové soupravy je o něco silnější střep než u ostatního a původní majitelka se tvářívala, že to pochází z prvních let jejího manželství (20-30. léta), ale nikdy jsem se podrobněji nevyptávala.
Kdo takové sklo vyráběl, by bylo možno zvědět?

P.S. je sice fakt, že zrovna řeším pozůstalost, ale k dotazům mě vede prvořadě zájem vědět víc o věcech, s kterými jsem dlouhá léta žila a kdybych se vešla, tak bych s valnou většinou z nich žila až do smrti či konce jejich použitelnosti.


Onose zdá, že to patří k sobě, ale nikoliv. Ta miska na nožkách a džbán, vše s těma kytičkama bude z Borského skla, poválečná produkce, padesátá léta.

To další sklo, pokud je varné a je československé, by mohlo pocházet z předválečné výroby v ČMS (Reich Krásno) z 30tých let, produkovali varné sklo pod názvem R-Ultradur.

Jindra
www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
zdravím Jindro,jsem rád,že si též zavítal na tento sběratel.com-hodně jsem čerpal informace o českém sklu z Tvých stránek,hlavně Škrdlovice,téžko se mi dohledává design sklo z Nového Boru-chtělo by to nějakou publikaci.Mám jednu vázu,kterou nemohu určit,domnívám se,že pochazí z Nového Boru kolem roku 1970-1975.muže se jednat o autora Ivo Rozsypal,crystalex? a nebo je tato váza,novější tvorba a nebo zahraničí?předem děkuji za informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
[quote=DavidXXX]
zdravím Jindro,jsem rád,že si též zavítal na tento sběratel.com-hodně jsem čerpal informace o českém sklu z Tvých stránek,hlavně Škrdlovice,téžko se mi dohledává design sklo z Nového Boru-chtělo by to nějakou publikaci.Mám jednu vázu,kterou nemohu určit,domnívám se,že pochazí z Nového Boru kolem roku 1970-1975.muže se jednat o autora Ivo Rozsypal,crystalex? a nebo je tato váza,novější tvorba a nebo zahraničí?předem děkuji za informace.

Obrázky:

Ahoj Davide, tohle neznám, hlavně z Novoborska neznám skoro nic, kromě té zatrolené Chřibské....

O Rozsypalovi mám jen to, co najdes na cs-sklo.cz / autoři / r - s / rozsypal

Mark Hill mě tlačí, abych sehnal katalogy Crystalexu a Exboru, budem se muset do toho opřít, ale není to jednoduché. Měl jsem poměrně dost práce abych stabilizoval firmu, a tak jsem trochu vypadnul z kola, ale teď už to snad běží a tak budu mít víc času na sklo.

Je trochu problém, že si všichni sedí na svých zdrojích, určitě zdrojů musí být mraky včetně vzorových knih.

Tenhle portál se mi líbí, koukám že tady vedeš "sklářský kroužek" - našel jsem to náhodou.

Kdyby náhodou kdokoliv ze sběratelů měl nějaké katalogy, vzorové knihy, nebo cokoliv co se týká československého skla, koupím to, naskanuju a naperu na cs-sklo, mám ještě haldu úložného prostoru.[/quote=DavidXXX]
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pane Paříku, jsem moc ráda, že jste se tady objevil. Sice jste mě s určením misky VŮBEC NEPOTĚŠIL :-), ale jsem ráda, že jste mi odpověděl a za odpověď Vám děkuji.
Srdečně zdraví Stromovka

JindraParik napsal
Stromovka napsal
Dobrý den, prosím o pomoc při určení misky z hutního skla. Myslím, že jsou to Škrdlovice. Výška 12 cm, průměr 18,5 cm. Podle barevnosti tak 70. léta? Ale vzor a tím i autora nemohu najít. Výroba je volná z ruky, natáčením kruhů a pokládaním na sebe. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Škrdlovice to nejsou na 100 procent
Jindra

www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
Pro pana DavidaXXX a "sklářský kroužek".
Předávám smutnou zprávu, v pátek zemřel pan Jan Gabrhel, tak mu prosím věnujte vzpomínku. Ve svém skle zhmotnil sám sebe. Jak sám řekl: "Na výrobku je vidět duši člověka. Vše co v sobě má, vdechuje do skla." Zanechal nám tady kousky sama sebe, které přinášejí radost a krásu do našich životů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky Jindro.Mám ještě jeden dotaz na jednu plastiku,Mark Hill ji uvadí -návrh J.Hrobar ,Chřibská ale nikde jsem nic od něj nenašel.sbírám československé sklo asi tak 10 let.Ve sbírce jsem měl hodně zastoupeno návrhy F.Víznera,P.Hlavu,jenomže pak se objevil J.Beránek,tvz kopie,hlavně Víznera,což mi připadá jako degradace jeho návrhu,tak jsem Víznera pustil do oběhu,prodal na aukci,to samé bylo z P.Hlavou,sklárna Egermann-kopie.poslední dobou se zaměřuji na design.Vlad.Kleina,J.Šuhajka,Pastrnkova,Smrčkováa Miloslav a Václava Plátka-informace hledám též v centrální sbírce-podsbírky nebo v aukčních katalog.Posílám ještě par snímku z moji sbírky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
JindraParik napsal
Hattas napsal
Pozdravuje zberateľ zo Slovenska, možno poznáte moju stránku www.sklo-union.eu :)
Potrebujem sa poradiť. Kúpil som vázu, ale neviem či je skutočne lisovaná alebo kde ju vlastne zaradiť. Pôvodne je privezená z Anglicka. Rozmer má ako malé akvárium. Výška 17 cm, šírka 15 cm. Vyzerá ako olovolis, ale je to obyčajné sklo. Spodok nie je brúsený. Nemá stopy po lise ako klasické lisovačky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Ahoj, řekl bych, že to není československá výroba, tu nálepku tam asi někdo v Anglii prostě nalepil aby moh tvrdit, že je to "Sklo" a vezl se na vlně obliby Sklo Unionu, co Marcus Newhall spolu s Mark Hillem zažehli.

Hezký den
Jindra
www.cs-sklo.cz

myslím si,že tento výrobek pochazí ze Švedska,návrh Josef Schott kolem roku 1970-1975.
Registrovaný uživatel
[quote=DavidXXX]
díky Jindro.Mám ještě jeden dotaz na jednu plastiku,Mark Hill ji uvadí -návrh J.Hrobar ,Chřibská ale nikde jsem nic od něj nenašel.sbírám československé sklo asi tak 10 let.Ve sbírce jsem měl hodně zastoupeno návrhy F.Víznera,P.Hlavu,jenomže pak se objevil J.Beránek,tvz kopie,hlavně Víznera,což mi připadá jako degradace jeho návrhu,tak jsem Víznera pustil do oběhu,prodal na aukci,to samé bylo z P.Hlavou,sklárna Egermann-kopie.poslední dobou se zaměřuji na design.Vlad.Kleina,J.Šuhajka,Pastrnkova,Smrčkováa Miloslav a Václava Plátka-informace hledám též v centrální sbírce-podsbírky nebo v aukčních katalog.Posílám ještě par snímku z moji sbírky..

Neznám taky jméno J. Hrobar, Mark to asi vyčetl někde z Glassrevue, zkusím se ho zeptat, kde to vzal. Sbírka je hezká, já musel vyklidit chatu, kde mám jen odložené věci, ty kterých si hodně cením mám doma, ale už se tam nevejdu.
Takže teď v bednách ve sklepě mám tohle:

https://goo.gl/photos/LNZSCp7YQ3THK9pF6

https://goo.gl/photos/CCiKZqJb3oKcvuDq9

https://goo.gl/photos/LCg46r9q7dQ3msyAA

https://goo.gl/photos/t2fMspAcwEjN6SXt7

a konečně taky trochu té lisovačky...

https://goo.gl/photos/JE9igirC87atdvpW8


Jdeš správným směrem, Šuhájek, Klein... raději unikátní kusy než seriovku...[/quote=DavidXXX]
Registrovaný uživatel
jsem na tom podobně,doma samá krabice...po dlouhé uvaze jsem se rozhodl kupovat pouze umělecké sklo,sice cenově náročné,takže něco rozprodávám a za utržené peníze něco zase koupím.Vl.Kleina desin.sklo je ve velmi malých serií pouze 500kusů,které šlo hlavně do Kalifornie, sám p.Klein se divil kde jsem ho koupil.Smrčkovou má v krabicích,vázu,mísu,likérky a malou vázu s rytinou květů.
Registrovaný uživatel
vyslovím pouze domněnku,mísa muže pocházet ze sklárny Chřibská František Koudelka kolem 80.léta 20.stol. Barvy odpovídají..
Stromovka napsal
Dobrý den, pane Paříku, jsem moc ráda, že jste se tady objevil. Sice jste mě s určením misky VŮBEC NEPOTĚŠIL :-), ale jsem ráda, že jste mi odpověděl a za odpověď Vám děkuji.
Srdečně zdraví Stromovka

JindraParik napsal
Stromovka napsal
Dobrý den, prosím o pomoc při určení misky z hutního skla. Myslím, že jsou to Škrdlovice. Výška 12 cm, průměr 18,5 cm. Podle barevnosti tak 70. léta? Ale vzor a tím i autora nemohu najít. Výroba je volná z ruky, natáčením kruhů a pokládaním na sebe. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Škrdlovice to nejsou na 100 procent
Jindra

www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
http://sbirky.moravska-galerie.cz/dielo/CZE:MG.U_32310
zde mate odkaz
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám mnohokrát za nasměrování. Tahle cesta by mě opravdu nenapadla. I když jsem před časem ty fotky sbírky prohlížela, tak by mě nenapadlo, že by to mohlo mít spojitost. Ještě jednou díky. Stromovka

DavidXXX napsal
http://sbirky.moravska-galerie.cz/dielo/CZE:MG.U_32310
zde mate odkaz
Registrovaný uživatel
Prosím o určení a alespoň přibližné ocenění.
Vložím ve více zprávách.

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokračování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokračování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokračování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokračování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokračování

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
54,48,36,32 má původ v Bulharsku - běžné zboží pro turisty.
Registrovaný uživatel
Díky za info, k těm ostatním nikdo nic neví?
Registrovaný uživatel
Dočkej času, jako husa klasu.

PS: Máš bod za očíslované obrázky.
Registrovaný uživatel
snímek 1,2,3,4,7 návrh Vízner cena 2000-3.000czk každý kus,snímek 5.-Špilar 800-1200czk,9 snímek Wunsch 600czk,snímek 11,22, návrh Hora cena 1500-1800czk,snímek 12,13,Svoboda 1000czk,snímek 18,24,Zemek 600czk,snímek 61 Horáček 650czk,Květina ve váze Roubíčkova 2500czk.
Registrovaný uživatel
Díky za určení.
Kde se vázy dají prodat? Aukro nefunguje nejlíp, jsou i nějaké kamenné aukce nebo specializované bazary ideálně v Praze?
Co sklo malované zlatem, např.: 21, 26, 28, 29, 30, 31? Jakou to má zhruba cenu a kde se dá prodat?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1