Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že cenu mají pouze ty vázy z hutního skla.
Možná za pár korun prodáte ty sady skleniček, ale zbytek je prakticky bezcenný.
Registrovaný uživatel
zde odkaz
//www.eantik.cz..
Registrovaný uživatel
vybral jsem pouze sklo,které je sběratelsky vyhledáváno sběrateli..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
zde odkaz
//www.eantik.cz..


Davide, tomu nerozumím, odkaz na co?
Registrovaný uživatel
na svůj prodej,kde si určím svoji cenu,popřípadě mužu slevit,eantik si ponechává 20% z prodané částky,na eantiku jsou většinou sběratelé,kteří doplnuji svoje sbírky,doporučuji mám sám dobrou zkušenost z eantikem,doporučuji si přečíst jejich pravidla.
Registrovaný uživatel
Jsem se chtěl zeptat, jak to je na tomto EANTIKU ? Musíte fyzicky předmět přivést, aby ho uvedli do katalogu, nebo to dáte na jejich stránky se svými fotografiemi podobně, jako na Aukru ? Toto vlákno je sice o sklu, ale možná bych se zbavil obrazů aukčních autorů, které se mi hromadí a něco bych vyřadil kvůli místu. Omlouvám se , že to do skla nepatří, ale Davča přimhouří oko za to, že jsem toto vlákno před lety pro Davču založil , jako KMOTR .... jsem rád Davčo, že se to vlákno na určení skla ujalo a srdečně tě zdravím ;)
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Jsem se chtěl zeptat, jak to je na tomto EANTIKU ? Musíte fyzicky předmět přivést, aby ho uvedli do katalogu, nebo to dáte na jejich stránky se svými fotografiemi podobně, jako na Aukru ? Toto vlákno je sice o sklu, ale možná bych se zbavil obrazů aukčních autorů, které se mi hromadí a něco bych vyřadil kvůli místu. Omlouvám se , že to do skla nepatří, ale Davča přimhouří oko za to, že jsem toto vlákno před lety pro Davču založil , jako KMOTR .... jsem rád Davčo, že se to vlákno na určení skla ujalo a srdečně tě zdravím ;)
No ale !!! Teď jsem se díval na ceny třeba hodin, kterým si myslím že rozumím, pak jsem se díval na porcelán a to Royal Dux ... myslím, že to není moc dobré.... Mají nesmyslně přepálené ceny. Podle nich , tedy u těch dvou sběratelských položek, které jsem uvedl .... kdybych něco prodával, tak jsem vysmátý. Třeba porcelánové sošky RD (tanečnice)z první republiky tam mají za 4500 Kč a já bych reálnou cenu teď a dlouho bych čekal na zájemce, viděl na 2500 Kč. Mají přepálené ceny a je to neprodejné, prostě nesmysl. A to samé je u pérových hodin historizmus , úplně nesmyslná cena 8500 Kč a pendlové hodiny tam jsou za 15000 Kč, fakt nesmysl.
Registrovaný uživatel
Davčo nevím , jak je to se sklem na to jsi odborář ty, ale nezlob se ostatní komodity mají přepálené s cenou o víc jak třetinu, než jsou normálně na trhu. Například ty sošky RD první republika u nich je cena 4500 Kč. Takže pokud mi dají za takovou 2500 Kč , tak jim prodám dvě okamžitě a oni si můžou přirazit ty 2000 Kč. Úplný nesmysl nezlob se. ODKAZ : http://www.eantik.cz/soska-spanelska-tanecnice-dux-i-republika-95672-p/
Registrovaný uživatel
Jak jsem si četl pravidla, tak si prodávající předmět sám nafotí, vloží nabídku a určí si cenu. Pokud se předmět prodá, tak ho dopraví do Eantiku a tam si ho vyzvedne kupující. Eantik si bere provizi 20%, minimálně 500 Kč. Proto tam jsou asi ceny přepálené, prodávající to zdarma zkoušejí.
Registrovaný uživatel
rst napsal
Jak jsem si četl pravidla, tak si prodávající předmět sám nafotí, vloží nabídku a určí si cenu. Pokud se předmět prodá, tak ho dopraví do Eantiku a tam si ho vyzvedne kupující. Eantik si bere provizi 20%, minimálně 500 Kč. Proto tam jsou asi ceny přepálené, prodávající to zdarma zkoušejí.
Tak to je asi pořád Aukro přes své problémy teď pořád ještě lacinší s provizemi.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
[quote=rst]
Jak jsem si četl pravidla, tak si prodávající předmět sám nafotí, vloží nabídku a určí si cenu. Pokud se předmět prodá, tak ho dopraví do Eantiku a tam si ho vyzvedne kupující. Eantik si bere provizi 20%, minimálně 500 Kč. Proto tam jsou asi ceny přepálené, prodávající to zdarma zkoušejí.
Tak to je asi pořád Aukro přes své problémy teď pořád ještě lacinší s provizemi.
[/quot
provize je opravdu sice vysoká na eantiku ale máš jistotu,když prodáváš,peníze pošle Eantik na učet,ne kupující..je to jistota 100%.jak někdo si Tvůj předmět objedná okamžitě ti přijde zpráva-domluví se s tebou o přepravě do eantiku,mužeš zaslat poštou jako cenný balík a počkaš až na netu bude PRODANO eantik připíše peníze ta Tvůj učet po 14 dnech,pokud nejsi spokojem mužeš vrátit zboří do 14 dnů.já osobně rád nakupuji i prodávám-mám jistotu..[/quote=lachtan]
Registrovaný uživatel
Jo to je dobrý, ale ty ceny .... Fakt to mají předražené a na prodej se asi čeká dlouho.
Registrovaný uživatel
samozřejmě ceny jsou vyšponované ale také muže po čase zlevit prodávající,prostě čekat,čekat zdali zlevní..též muže nabízet předmět na jiném netu ale musíš okamžitě nechat vymazat na eantiku pokud předmět prodáš jinde..na těchto stránka eantiku jsou opravdový sberatelé,žádný překupníci..jednou jsem koupil na eantiku čirou vázu model z roku 1909 váza stála 4900czk,jenomže byla to novodobá kopie,tak jsem okamžitě vrátil vázu a peníze mi okamžitě eantik poslal na učet zpět bez problému.možná ani majitel nevěděl,že je to novodobá kopie..kdo ví?
Registrovaný uživatel
Vážený DavideXXX. K té plastice od autora - J. Hrobar. Podívejte se na stránky pana Paříka a v katalogu Chřibské z roku 1989 je tam ta plastika ve třech velikostech a jako autor je na konci uveden J. Hospodka, vyráběno kompresorovou technikou, rok 1963. Tak se na to prosím podívejte, já myslím, že je to ono. Tím by se vyvrátilo to autorství J. Hrobara. Zdraví Stromovka

DavidXXX napsal
díky Jindro.Mám ještě jeden dotaz na jednu plastiku,Mark Hill ji uvadí -návrh J.Hrobar ,Chřibská ale nikde jsem nic od něj nenašel.sbírám československé sklo asi tak 10 let.Ve sbírce jsem měl hodně zastoupeno návrhy F.Víznera,P.Hlavu,jenomže pak se objevil J.Beránek,tvz kopie,hlavně Víznera,což mi připadá jako degradace jeho návrhu,tak jsem Víznera pustil do oběhu,prodal na aukci,to samé bylo z P.Hlavou,sklárna Egermann-kopie.poslední dobou se zaměřuji na design.Vlad.Kleina,J.Šuhajka,Pastrnkova,Smrčkováa Miloslav a Václava Plátka-informace hledám též v centrální sbírce-podsbírky nebo v aukčních katalog.Posílám ještě par snímku z moji sbírky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky ,Stromovko,mužete dát odkaz,děkuji..
Registrovaný uživatel
S určením autorství:
https://photos.google.com/share/AF1QipNx4pojvNghHQ7y_-XcL8Ij0Gogn0lPDAeKJCGIOceuN04RcUD6740xzov9rDlhCg?key=UmFRdEliUFNqcGNmSGpsX3JWYS16WjczVElJNmhR

Bez určení autorství je to tady:
https://photos.google.com/share/AF1QipONGkQLe9DnJL34UwvdfveakMTrNyosrnPZDGas6GASPxb8XUR97daj7M34vcK_rg?key=NFdPOUVmM2ktUlU0b2NEZUZEVjJIWmVsVm1uTVVR
Registrovaný uživatel
JindraParik napsal
[quote=DavidXXX]
zdravím Jindro,jsem rád,že si též zavítal na tento sběratel.com-hodně jsem čerpal informace o českém sklu z Tvých stránek,hlavně Škrdlovice,téžko se mi dohledává design sklo z Nového Boru-chtělo by to nějakou publikaci.Mám jednu vázu,kterou nemohu určit,domnívám se,že pochazí z Nového Boru kolem roku 1970-1975.muže se jednat o autora Ivo Rozsypal,crystalex? a nebo je tato váza,novější tvorba a nebo zahraničí?předem děkuji za informace.

Obrázky:

Ahoj Davide, tohle neznám, hlavně z Novoborska neznám skoro nic, kromě té zatrolené Chřibské....

O Rozsypalovi mám jen to, co najdes na cs-sklo.cz / autoři / r - s / rozsypal

Mark Hill mě tlačí, abych sehnal katalogy Crystalexu a Exboru, budem se muset do toho opřít, ale není to jednoduché. Měl jsem poměrně dost práce abych stabilizoval firmu, a tak jsem trochu vypadnul z kola, ale teď už to snad běží a tak budu mít víc času na sklo.

Je trochu problém, že si všichni sedí na svých zdrojích, určitě zdrojů musí být mraky včetně vzorových knih.

Tenhle portál se mi líbí, koukám že tady vedeš "sklářský kroužek" - našel jsem to náhodou.

Kdyby náhodou kdokoliv ze sběratelů měl nějaké katalogy, vzorové knihy, nebo cokoliv co se týká československého skla, koupím to, naskanuju a naperu na cs-sklo, mám ještě haldu úložného prostoru.
....

dobrý den...asi to není nic co by jste neznali , ale přece jenom...také sbírám československé sklo a při vyhledávaní zdrojů jsem narazil na východočeské muzeum v Pardubicích..na jejích stránkách pod expozicí sklajsou umístněny vzorové knihy zrušených škrdlovických skláren od r.1949 do r.1991..hodně mě pomohly při určování škrdlovického skla, mělo by tam být téměř všechno[/quote=JindraParik]
Registrovaný uživatel
Zdravím, poradí mi někdo co to je ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je mi líto ,neznám..
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
je mi líto ,neznám..

nevadí, třeba někdo časem pozná..i tak díky
Registrovaný uživatel
Zpráva pro DavidaXXX - dala jsem odkazy na autorství plastiky od Hrobára, asi to na vlákně zapadlo, tak to dávám znova.

Stromovka napsal
S určením autorství:
https://photos.google.com/share/AF1QipNx4pojvNghHQ7y_-XcL8Ij0Gogn0lPDAeKJCGIOceuN04RcUD6740xzov9rDlhCg?key=UmFRdEliUFNqcGNmSGpsX3JWYS16WjczVElJNmhR

Bez určení autorství je to tady:
https://photos.google.com/share/AF1QipONGkQLe9DnJL34UwvdfveakMTrNyosrnPZDGas6GASPxb8XUR97daj7M34vcK_rg?key=NFdPOUVmM2ktUlU0b2NEZUZEVjJIWmVsVm1uTVVR
Registrovaný uživatel
Stromovko,viděl jsem..ještě jednou děkuji.
Registrovaný uživatel
Pro DavidaXXX:
A názor? Já bych to brala tak, že autorem těch objektů/váz se "zaskleným okénkem" není Hrobár, ale Hospodka. Nebo myslíte s názorem počkat až co se dozví pan Pařík od M. Hilla? Usuzuji, že jestli Hill čerpal z Glasrevue, tam bývají občas nepřesnosti. Katalog sklárny by měl být přesnější.
Registrovaný uživatel
též se přikláním Hospodka.O Hrobařovi není nikde více zmínka-jeho návrhy.ještě mě napadlo zdali nejde o návrh Jitka Kamencová Skuhravá z kolekce Drops,zkusím udělat dotaz.
Registrovaný uživatel
Zpráva pro DavidaXXX:
S tím Lasvitem je to tak trochu podobné, ale ta moje váza vypadá jako ta Vaše, z Vaší fotky níže. Je to staré sklo a na mojí váze je samolepka z doby Československa, takže sklo z Lasvitu Drops to nemůže být. Tak já hlasuju pro Hospodku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1