Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Doplňující foto pro DavidaXXX:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro DavidaXXX:
Přikládám text, podle čeho toho Hrobára Hill určil:
Two similar examples, with the above attributions to this designer and factory, were sold in the auction of the contents of Chateau Liberec held by Hessink’s Veilingen B.V. in March 2007. Nothing is currently known about the designer J. Hrobár, and this appears to be his only known design.

link:
http://markhillpublishing.com/product/a-1950s-alexandrite-j-hrobar-for-chribska-sculpture/
Registrovaný uživatel
stromovko,tohle už jsem dávno četl,pátral jsem po autorovi Hrobarovi ale žádná zmínka pouze jak uváděl Mark Hill.jednou jsem viděl na ebay podobnou..měla etiketu1414 to znamená,že opravdu pochází z Chřibské a bylo uvedeno Hospodka ale kdo ví..těžko se dohledává určení návrhu skla snad náhoda pomuže.Aukční sině se též mužou mýlit.
Registrovaný uživatel
Zpráva pro DavidaXXX. Já jsem to pochopila tak, že chcete vědět dvě věci. Za prvé něco o Hrobárovi (či Hrobařovi), tak to opravdu nemohu sloužit. A za druhé, jste řešil určení autorství u vázy, kterou máme doma Vy i já. Podle katalogu Chřibské 1989 je u té samé vázy uveden jako autor Hospodka. Tím je podle mne autorství vázy vyřešeno. Katalog sklárny chápu jako zásadní dokument. Takže to, co píšete, že budete při určení skla čekat na nějakou náhodu, která snad pomůže, tak tomu moc nerozumím.
Zároveň děkuji za Vaši ochotu a pomoc. Vždy, když jsem potřebovala poradit při určení skla, byl jste mi nápomocen.
Zdraví Stromovka
Registrovaný uživatel
Zdravím, tohle je plastika od p.Adensamové..bohužel je poškozená, ta vyšší hlavička je uražená, je tam nasunuté párátko..prosím, nemá někdo kontakt na nějakého restaurátora, který by mě řekl, jestli se to dá zrestaurovat ? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
doporučuji se s kontaktovat s autorkou paní Blankou Adensamovou,poslat lepší snímky a požádat o pomoc.Zde:http://www.adensamova.cz/omne.html.dejte pak vedět.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
doporučuji se s kontaktovat s autorkou paní Blankou Adensamovou,poslat lepší snímky a požádat o pomoc.Zde:http://www.adensamova.cz/omne.html.dejte pak vedět.


Děkuji panu DavidoviXXX za informaci..Paní Adensamovou jsem zkontaktoval a udělala mi obrovskou radost..Oprava podle ní není žádný problém..takže ještě jednou díky
Registrovaný uživatel
army díky sdílím s Vámi obrovskou radost,já pořad říkám jak jsou výtvar.skláři báječní lidé.Plně doufám,že si plastiku ponecháte ve své sbírce .Moc a moc blahopřeji až bude opravená plastika dejte snímek pro kochání sběratelům.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
army díky sdílím s Vámi obrovskou radost,já pořad říkám jak jsou výtvar.skláři báječní lidé.Plně doufám,že si plastiku ponecháte ve své sbírce .Moc a moc blahopřeji až bude opravená plastika dejte snímek pro kochání sběratelům.

Určitě fotku dám.....jasně, že to zařadím do sbírky, je to nádhernej kousek a bude určitě ozdobou mojí sbírky...jinak souhlas s názorem na skláře, ale myslím , že nejenom skláři ale obecně většina lidí kteří něco umějí jsou tak nějak nad věcí a určitě je potěší, když se můžou podělit o radost ze svého díla s dalšími lidmi
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
poprosím DavidXXX - četla jsem od Vás, že váza z hutního skla větší velikosti se často nevyskytuje. Před asi 9 lety jsem na Aukru koupila(jediný zájemce) vázu. Váza se mi líbila, tak jsem přihodila - už nevím, jestli tam byly rozměry, ale já jsem si nevšimla ? nevím.... Když přišel balík, tak jsem nevěřila vlastním očím co přišlo. Balík byl od nějakého Meteláka, vzorně zabalený obr. Ještě jsem mu napsala jestli neví kdo by mohl být autorem, ale odpovědi jsem se nedočkala. Hledala jsem na netu a u skla jsem narazila na jméno Metelák, vím, že to nebyl TEN METELÁK, ale prostě pan Metelák. Váza stála necelých 400,- i s poštovným. Tak mi prosím k váze s takovou "historií" něco napište. Vázu jsem chtěla na kytky, teď tu skoro překáží ...
Děkuji za Vaše vyjádření.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bohužel vás zklamu..vázu hutní sklo ale jaká sklárna opravdu nevím,podstatě nic sběrateslsky vyhledáváno,muže jít o hutní sklo z Chřibské,Lednické Rovné nebo Beránek...nevím
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji za odpověď, byl to takový kup....prostě je velikáááá
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
bohužel vás zklamu..vázu hutní sklo ale jaká sklárna opravdu nevím,podstatě nic sběrateslsky vyhledáváno,muže jít o hutní sklo z Chřibské,Lednické Rovné nebo Beránek...nevím


Řekl bych, že se to ani snad nevyrábělo, takové velké hovado, klidně mohli kluci na huti jen blbnout...

a to fakt kdekoliv

www.cs-sklo.cz
Registrovaný uživatel
princezna napsal
Dobrý den, děkuji za odpověď, byl to takový kup....prostě je velikáááá

A to je koľko? Myslím napr. výšku..
Možno máš jediný exemplár na svete.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
od jindraparik - ten odkaz - myslel jste toto? Každý je může vlastně mít, ne „velkého broušeného Víznera“ ale třeba jen „velkého lisovaného nebo hutního Víznera“ (ty broušené, z mého archívu, dary pana Františka, ale nezískáte….. J )
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
odvolání na ten odkaz byl žert ;) chtěla jsem Vás trochu poškádlit........ :lol:a nikdo nic :(

Dnes přikládám fotky a poprosím o typ na autorství ..... děkuji za případné odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, skleněný ježek, výška 11cm značka Exbor. věděl by někdo kdy se asi tak vyráběl?nic jsem nenašel. A má nějakou sběratelskou hodnotu? Děkuji 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
návrh ježka-Josef Rozinek a Stanislav Honzík-sběratelsky vyhledávan ..
Registrovaný uživatel
http://www.antiquesyoungguns.co.uk/stock/1976,exbor-batutto-glass-hedgehog-by-stanislav-honzik.html
Registrovaný uživatel
Děkuji
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o posouzení těchto skleniček. Koupeno v bazaru s popisem retro sklenice. Podle "zaprášení" se jedná o starší sklo, tak z doby retro určitě budou, ale kdo takové sklo vyráběl? Předem děkuji :) snad bude někdo ochoten odpovědět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
novodobé napodobující lesní sklo,nevím jaká sklárna vyrobila.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď,
právě u toho lesního skla jsem neviděla nikde tak mohutný spodek z hutního? žíhaného skla...
Registrovaný uživatel
Zdravím, poprosím pana DavidaXXX o pomoc...koupil jsem na burze vázu, mléčné sklo..tipuji Harrachov Nový Svět..až doma při detailní prohlídce jsem zjistil, že ....emailová výzdoba je na horní straně nějak nedokončená, jsou tam jakoby uříznuté obrázky...víz fotky,,napadlo mě, jestli není ta váza zaříznutá, zkrácená ..Váš názor ? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vrstvené sklo:
ve vázičce z vrstveného skla (není signovaná) se začaly dělat žluté flíčky. Víte někdo, čím to je?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1