Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o pomoc s určením autora, jedná se Škrdlovické sklo, děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
lachtane,muže se jednat o skl.zvířatka ze skláren Jablonec nad Nisou nebo ze skláren Železný Brod,nikde jsem je neviděl publikované a určené autorem.
Moc díky Davi ;)
Registrovaný uživatel
váza a popelník,Škrdlovice,soubor Olympia,č.modelu 6438-váza,4.model.6439 -popelník ,návrh Vladimír Jelínek,sběratelsky vyhledávano.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlou odpověď DavidXXX
Registrovaný uživatel
Davide, prosim Vas, jsou tohle Skrdlovice? Dekuju predem.
Registrovaný uživatel
jeste fotku :)
chladic napsal
Davide, prosim Vas, jsou tohle Skrdlovice? Dekuju predem.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nejsou to Škrdlovice,podle mého názoru,neznám sklárnu ani autora,možná se jedná o produkci po roce 1989 ale jaká sklárna opravdu nevím..
Registrovaný uživatel
Dekuju, ja to prave videl na bazaru s nadpisem "Beranek nebo Palecek" a nebyl jsem si jistej, tak jsem si to chtel potvrdit. Dekuju.
Registrovaný uživatel
A Davide, prosim Vas, tohle byste rekl Kotik nebo Beranek? Ja bych spis dal na Beranka. Dekuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
udělej ještě snímek vázy z dálky,at vidím obrysy..
Registrovaný uživatel
napiš ještě výšku vázy.
Registrovaný uživatel
Bohuzel to je z e-bazaru. Popisek je "Vazu z hodne silneho olovnateho skla, prumer na vodu je 6 cm, velmi krasna, sberatelsky kus" a navic jen tyhle dva obrazky, ne moc kvalitni

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jan Kotík model z roku 1955 Propeller,Škrdlovice dosti vyhledávan..doporučuji koupit.
Registrovaný uživatel
dekuji, snad me ju nekdo nevyfouk :)
Registrovaný uživatel
držím palce..
Registrovaný uživatel
Tak nevyfouk. Snad uz brzo u me. Moc diky za posouzeni.
Registrovaný uživatel
dobrý den, prosím pomoyte mě určit tuto mísu..Škrdlovice, autor ? nemůžu ji najít...děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
misa podla mna Karel Wünsch
Registrovaný uživatel
vlku7027 napsal
misa podla mna Karel Wünsch

děkuji, už jsem ji našel...máte pravdu Karel Wünsch
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím, mohl by mi někdo pomoci určit období z jakého pochází předměty na fotkách, výrobce či jiné info? Asi to není žádná "vzácnost", ale chci se dozvědět o nich nějaké víc.
1.malá vázička s malovaným motivem růží, uvnitř skla jsou jakoby prasklinky a je po babičce, žila v letech 1900 - 1976
2. likérová souprava s protěží je dovezena cca v 70. letech z Německa
3. servírovací masivní skleněná souprava s rubínovými motivy, brusem, souprava sestává z 1 ks velkého talíře a 6 ks malých.
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná se tu zeptám blbě, jelikož můj dotaz bude na porcelán a ještě ke všemu zbrusu nový. Mám s manželkou zájem o tuhle limitovanou edici https://www.thun.cz/cz/clanek/692-limitovana-porcelanova-edice-100-let-cr.html Myslíte,že se to do budoucna sběratelsky zhodnotí ? Nedávno jsem se bavil s jedním sběratelem a ten mi na to řekl, že akorát vyhodím peníze. Já si to nemyslím a i kdyby se to nezhodnocovalo,stejně to chcem. Porcelán nesbírám,tak nevím jak moc se to zhodnocuje nebo ne.. Někomu může připadat můj dotaz hloupý, přece se ti to líbí tak si to kup.. ale já o každé věci, kterou mám chci vědět všechno a tedy i to,jestli to jsou vyhozené peníze a pozůstalí to jednou odnesou na skládku nebo to bude mít hodnotu :D . Samozřejmě je jasné, že tato debata bude čiště hypotetická. Jo a ta limitace je pouze 200ks a je otázka,kolik se jich vůbec dostane do oběhu,jelikož to první chtějí nabízet státním institucím a významným podnikům :roll: .
Registrovaný uživatel
Vše čeho je málo bude mít cenu a to se týká i limitované série v počtu 200 kusů. Záleží kolik to stojí teď, jestli to nebude předražené z důvodu toho omezeného počtu kusů. Ty se určitě doby, kdy to bude vyhledávané sběratelsky asi nedožiješ, ale jednou to bude mít cenu určitě. Další věc ... asi to není k používání a bude to určeno do vitrínky kanceláře státní instituce. Otázka je jestli si to vystavíš v obýváku do fochu... asi to bude vypadat blbě, přece jenom to není určeno pro byt. Ale jestli jsi vlastenec, tak ti to vadit nebude jen budeš pro většinu návštěv takový divný. Já jsem vlastenec a před týdnem jsem byl v Řecku a fascinovalo mne, že u spoustu malých chaloupek vlála řecká vlajka, protože jsou hrdí na své státní symboly a líbí se mi to ta jejich hrdost na svůj národ. Já říkám ženě, to jsou vlastenci a jak přijedeme domů , tak zabetonuji stožár a pověsím vlajku ČR před dům, protože i já jsem vlastenec. Neprošlo to a žena mi řekla, že bychom vypadali , jako blázni protože u nás to není zažité a sousedi by mi zavolali záchranku :D Tak já nevím co ti na to říct.... Chceš zavolat rychlíky ? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
lachtane,doporučuji místo stožáru,zasadit před svým domem strom lípu-český symbol.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
lachtane,doporučuji místo stožáru,zasadit před svým domem strom lípu-český symbol.
Taky možnost, teď sháním alespoň nějakou trošku slušnou (kvalitní) nálepku naší vlajky na auto.
Registrovaný uživatel
Nikdy se ke vkusu ostatních nevyjadřuji, ale sám jste si o koment řekl, takže:
Mám stejný názor jako dotyčný sběratel - akorát vyhodíte peníze.
Laštovička je skvělý designér, ale toto se vážně nepovedlo. :(
Bez nápadu jak tvar, tak dekor. Jediné zajímavé je snad to, že vyrobí jen 200ks.
Já bych to nechtěl ani zadarmo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1