Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
váza Pečínek,sklárny Cvikov u Kundratic-součastnost..ve sklárně jsem byl v létě,moc pěkná sklárna s prodej.galerií,ceny velmi dobré-dostupné,doporučuji navštívit.Zahrada u sklárny je nádherná ,zakomponované
návrhy plastik p.Pačínka,dokonce jsem se tam potkal s Petrem Janeckým,bratr Martina Janeckého-náš významný,celostvětově uznavaný sklář-sochařina.


hm, super..děkuji
Registrovaný uživatel
Zdravím výška cca 50 cm..měly by to být škrdlovice, ale nenašel jsem nikde zmínku...pomůže mi někdo? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Autorem návrhu je profesor Miloslav JANKŮ ( *1916 +1994 ) malíř, pedagog a sklářský výtvarník. Provedly sklárny Železnobrodské sklo v 70tých letech
princezna napsal
Stále nemohu najít kdo ježky navrhl...vyrobil... :roll:
princezna napsal
Dobrý den, může mi někdo poradit s autorem a případnou dobou vzniku ježků? Výška 11 a 8 cm. Děkuji za ochotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
este link
https://www.eantik.cz/jezek-sklenena-figurka-miloslav-janku-sklarna-zbs-119874-p/
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení :)
Registrovaný uživatel
Poprosim, je to v rodine uz nekolik desitek let. Nevite odkud by ovoce mohlo byt a jeho cena... celosklo. Moc dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vlku7027 napsal
ale no, tak to asi nie..................žertová a pačinek su umelecki sklari


Hm, nechal jsem si to určit přímo panem Pačínkem a potvrdil mi, že takovéto věci dělal cca před dvaceti lety, takže to může být jeho práce, ale protože podobné věci dělali i jiní, nemůže mi to potvrdit 100%
Registrovaný uživatel
Moc dekuji, ale nevim, je mi sedesat a hrala jsem si s tim uz jako male dite. Oba rodice a dalsi pribuzni delali ve skle, ale v brousenem, ale uz se nemam koho zeptat. Ale jinak diky za snahu, cenim si ji.
Registrovaný uživatel
army napsal
vlku7027 napsal
ale no, tak to asi nie..................žertová a pačinek su umelecki sklari


Hm, nechal jsem si to určit přímo panem Pačínkem a potvrdil mi, že takovéto věci dělal cca před dvaceti lety, takže to může být jeho práce, ale protože podobné věci dělali i jiní, nemůže mi to potvrdit 100%

bavím se o té míse a popelníku, ne o to skleněném ovoci.....
Registrovaný uživatel
Kousalka napsal
Moc dekuji, ale nevim, je mi sedesat a hrala jsem si s tim uz jako male dite. Oba rodice a dalsi pribuzni delali ve skle, ale v brousenem, ale uz se nemam koho zeptat. Ale jinak diky za snahu, cenim si ji.


neurčovalo jsem Vaše ovoce, to je omyl....mimochodem, pokud se jedná o to ovoce, myslím, že by to mohly být Škrdlovice
Registrovaný uživatel
Zdravím, poozná někdo co to je ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeste si sem dovolim dat tuhle "vazu" taky nevim odkud prisla do rodiny a jako i jinde, mela jsem se zeptat rodicu, ale tehdy to nebylo dulezite. Pokud se nepletu, taky by u nas mela byt kupu roku, urcite min 50 cca - tehdy jsme se stehovali z brusirny a urcite si ji pamatuju z toho bytu.
(Mela jsem ji tady v jine sekci, ale bez odezvy a tak jestli se nekdo "nechyti tady". Moc dekuji alespon za snahu.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chobotnica :mrgreen:
army napsal
Zdravím, poozná někdo co to je ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kousalka napsal
Jeste si sem dovolim dat tuhle "vazu" taky nevim odkud prisla do rodiny a jako i jinde, mela jsem se zeptat rodicu, ale tehdy to nebylo dulezite. Pokud se nepletu, taky by u nas mela byt kupu roku, urcite min 50 cca - tehdy jsme se stehovali z brusirny a urcite si ji pamatuju z toho bytu.
(Mela jsem ji tady v jine sekci, ale bez odezvy a tak jestli se nekdo "nechyti tady". Moc dekuji alespon za snahu.)

nevím, ale měl bych zájem ji koupit

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V lete jsem "prodavala" cca 7 ks bananovek prekrasneho brouseneho skla. Protoze ho dcera nechce a protoze... a jeste ted se budim steskem po nem. Zbyvajici sklo jsem zatim ubranila vlastnim telem a zatim pro ne adoptivni rodice nehledam. Ale diky, zajem potesil:-).
Registrovaný uživatel
Kousalka napsal
V lete jsem "prodavala" cca 7 ks bananovek prekrasneho brouseneho skla. Protoze ho dcera nechce a protoze... a jeste ted se budim steskem po nem. Zbyvajici sklo jsem zatim ubranila vlastnim telem a zatim pro ne adoptivni rodice nehledam. Ale diky, zajem potesil:-).

rozumím Vám a přeji hodně hezkých úlovků
Registrovaný uživatel
Jejda...diky, ja nic lovit nemuzu a nesmim..minule jsem tajne koupila brousenou vazu 36 cm (nepotrebuji a nevim co s ni) a schovala ji dozadu v pradelniku:-). To v abstinencnich priznacich. Jeste ty vase Olivy, Zahoury, Hospodky a spol:-).
Registrovaný uživatel
Slibuji, ze uz nebudu otravovat, ale ani tady k tomu mi nikdo nemuze nic rict? Ja vim, ze to nedelal zadny vytvarnik, a mohla to brousit jedna ze stovky sklaren, ale treba to nekomu neco rekne, trosku vic nez jenom, ze je to brousena vaza s rubinovym spodkem. (A jeste je to obracene, ale neumim to na iPadu pretocit, omlouvam se.)
Mozna jsem ten brus mela cvaknout ve vyhrezu, ale stalo se a vaza je uz v bananovce.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Kousalka v 10. 10. 2018, 20:41. »
Registrovaný uživatel
mas pravdu army.......nasiel sm podobne veci aj od žertovej z 1965-teho
https://www.pragueauctions.com/aukce/kalendar/moderni-sklo-a-keramika/?sekce=0&autor=&hilights=0&id=24336
autori idu podla abecedy
army napsal
army napsal
vlku7027 napsal
ale no, tak to asi nie..................žertová a pačinek su umelecki sklari


Hm, nechal jsem si to určit přímo panem Pačínkem a potvrdil mi, že takovéto věci dělal cca před dvaceti lety, takže to může být jeho práce, ale protože podobné věci dělali i jiní, nemůže mi to potvrdit 100%

bavím se o té míse a popelníku, ne o to skleněném ovoci.....
Registrovaný uživatel
Krásný den, mohu poprosit Davida o identifikaci? Hutní sklo, že by Železný Brod a Klinger?

Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl by prosím někdo poradit? Dle mého názoru se jedná o pěkný kýč.Moc děkuji za vaše názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, pomůže někdo s určením této vázy ? děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Dobrý den, mohl by prosím někdo poradit? Dle mého názoru se jedná o pěkný kýč.Moc děkuji za vaše názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Je to děsný kýč. Je to z cca 50.. ale spíš 60.let. Výrobce byl soukromý podnik Steatyt Katowice. Existuje v neskutečném počtu barevných variant, ale jedna horší než druhá. .. :roll:
K dohledání na Googlu - popielniczka Steatyt kobieta
Registrovaný uživatel
Moc děkuji
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím nevíte někdo nějaké informace k této váze s čínským motivem? Na dně je ještě i papírový štítek s nápisem " dekorativní keramika, le sygne sportif" (asi prodejce, příp. dovozce?, nevím) a nečitelná "vtlačená značka", tedy pokud se jedná o nějakou značku, viz foto. Výška vázy je 59 cm, průměr dna 18 cm, průměr nejširší části 74 cm, průměr hrdla 19 cm.
Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1