Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Flavio Poli-Murano Italy.
Registrovaný uživatel
[quote=Stromovka]
Děkuji za nasměrování, našla jsem teď po vašem tipu podobné od Flavio Poli sklárny Seguso, ale úplně stejnou také zatím ne, budu pátrat tímto směrem a zároveň budu ráda za další případné informace.[/quote=Stromovka]
Registrovaný uživatel
váza není ze strojové výroby,jedná se o ruční práci tvz. z volné ruky..
Registrovaný uživatel
DavidXXX: děkuji vám velice za odpověď ! (nějak se mi tu dnes špatně zobrazují příspěvky a ten váš jsem viděla až po odkliknutí reakce), jsem ráda, že jsem se dopátrala...hezký den.
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc při identifikaci tohoto zeleného talíře. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Poptávám pro známého. Dle mě -laika..je to F. Zemek. (?) Jakou cca vidíte prodejní cenu? Děkuji za reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta vaza je, podle me, ze sklarny Chribska, pan Hospodka. Cenu bych ja videl nekde kolem 200.
Registrovaný uživatel
chladic napsal
Ta vaza je, podle me, ze sklarny Chribska, pan Hospodka. Cenu bych ja videl nekde kolem 200.

Asi ano...na netu jsem narazila na info, ze identicky kosicek je Zemek...tak jsem se toho chytila. Kdyz si dam do vyhledavace pana Hospodku, vyskoci na me vaza. Za info dekuji a predam.
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Rád bych se dozvěděl něco bližšího o jedné mé vázičce výška 10 cm vrchní průměr 5,5 spodní 6,5 cm. Předpokládám rubínové sklo s oroplastikou a malém svícínku výška 5,5 cm děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hezký den, věděl by někdo, co je zač tato lisovaná váza? Výška 17 cm, má dva otvory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím o určenie typu skla. Na prvý pohľad je to čierne matné sklo, ale na svetle je tá farba tmavozelenáa mozneho výrobcu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Mohl by mi prosím někdo poradit, kde bych si mohl najít informace ohledně výrobců skleniček/odlivek?
procházím Vámi doporučené odkazy ale bohužel v uvedených odkazech tech informací bohužel moc není
Děkuji za radu
Registrovaný uživatel
Chtěl bych se zeptat jestli se jedná o irisovany pohár, sklárny loetz? v.23cm a jaký by to mohl být rok , děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
není to sklo Loetz...už od pohledu je vidět,že se jedná o hutní sklovinu.
Registrovaný uživatel
Děkuji Davide,a nevíš jaké sklárny toto mohli vyrobit , staré si myslím že to je
Registrovaný uživatel
Hutně zdobené sklo dělali sklárny v Lenoře, Wilhelm Mathias Kralik v r.1886 měli velký odbyt těchto výrobků a sklárnu toto hutní sklo dostalo s problémů
Registrovaný uživatel
Samozřejmě Davide,ty jsi tu největší odborník na sklo,já se stále učím a jsem rád za každou radu
Registrovaný uživatel
Davide
Mohl bych mít na Vás jednu prosbu/dotaz. neznáte prosím nějakou ucelenou publikaci, kde bych se mohl blíže seznámit s českými výrobci/návrháři užitkového skla?
Jak jsem psal výše jedná se mi zejména o výrobu odlivek/štamprliček.
Moc se mi líbí zejména tlustostěnné skleničky. Je to moje srdeční záležitost (ne že by se mi nelíbilo jejich skutečné využití), ale chtěl bych se o jejích původu a tvůrcích dozvědět co nejvíc podrobností.
Děkuji a jsem rád, že jste vytvořil tuto skupinu. Jste pro mnoho fanoušku českého skla inspirací a zdrojem poučení
Registrovaný uživatel
Chtěl bych moc poprosit Davida či kohokoliv jiného, jestli by nemohl poradit od jakého autora jsou tyto dvě vázy. Omlouvám se za ležatou fotku, ale absolutně se mi nedaří jí nahrát na stojato:-) Díky za případnou radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O novodobou produkci po roce 1939 se moc nezajímám,proto prosím o pomoc při identifikaci . Díky všem za info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Davide XXX prosím o určení stáří či výrobce teto vázy :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Škrdlovice,Pavel Ježek ,70-80.léta 20.stol.
Registrovaný uživatel
vzor 7509.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc..............pěkny víkend přeji
Registrovaný uživatel
děkuji,Vám též..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1