Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Teplota skladování mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Teplota skladování mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jaká by podle vás měla být optimální teplota pro skladování mincí? Mám je v kapslích a přemýšlím, jestli je v tomto případě teplota okolního prostředí nějak zásadní. V současné době jsou mince uložené přibližně v teplotě 15 °C...
Registrovaný uživatel
Já mince mám v tekutém dusíku, jistota je jistota :mrgreen: Né, teď vážně. Nejdeš už nějak do extrémů? Podívej se na mince - antika, Řím, středověk... A většina nalezena na polích, kde teploty jdou z extrému do extrému. Někdy ve dne je teplota na povrchu i přes 40°C a v noci pod deset... A v zimě teploty pod bodem mrazu. Nemluvím o vlhkosti, kyselosti půdy, chemii. :roll:
Registrovaný uživatel
Nejlepší by bylo je uchovávat ve vakuu :)
Moderátor
krokodill napsal
Já mince mám v tekutém dusíku, jistota je jistota :mrgreen:


Ja tak skladujem známky! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
vinári si kopú pivnice má to svoje dôvody ,aéééé numizmatici . :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
vinári si kopú pivnice...

:shock: ... a pivári si kopú vinice ?
PS
Pro uložení mincí je mnohem důležitější vlhkost vzduchu než teplota.
Moderátor
turtleoverhead napsal
grofik napsal
vinári si kopú pivnice...

:shock: ... a pivári si kopú vinice ?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Nejdeš už nějak do extrémů? Podívej se na mince - antika, Řím, středověk... A většina nalezena na polích, kde teploty jdou z extrému do extrému. Někdy ve dne je teplota na povrchu i přes 40°C a v noci pod deset... A v zimě teploty pod bodem mrazu. Nemluvím o vlhkosti, kyselosti půdy, chemii. :roll:

Mince na poliach sú väčšinou v pôde v určitej hĺbke pod povrchom zeme, kde je teplota relatívne stabilná. A prípadná špina napr.zaschnuté blato mincu chráni tak dobre ako bublinka. ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
[Pro uložení mincí je mnohem důležitější vlhkost vzduchu než teplota.


Dolezite je nedosiahnut teplotu tavenia :)
Registrovaný uživatel
Kolegové díky za rady (jediná kloudná akorát od Turtleho), asi to všechno narvu do mrazáku, jistota je jistota :P
Moderátor
Jenže některé kovy v mrazu křehnou (zkus dát do mražáku nůž a pak s ním něco krájet).
Registrovaný uživatel
Byt tebou celou sbirku obalim v blate a ulozim nekde na poli pod povrch kde bude stabilni teplota. Pak mi jenom napis kde jsi to zahrabal a je to :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Martin H napsal
... asi to všechno narvu do mrazáku, jistota je jistota :P


Najlepšie je v mraziaku skladovať bimetalove mince :-) Napríklad 2€. Dá sa následne pekne rozrobiť.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Bimetal
Moderátor
A nasledne prodat stred jakozto raritu na Aukru :) Uz to tu jednou bylo.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Teplota skladování mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1