Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Tesák

Vykupminci.cz
Numisargo

Tesák

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
MÚ že tě někdo určit odkud pochází a co je to za erb? Ďíky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jediná seriosní rada je tato. Zapalte a objednejte se alespoň do okresního muzea. Tyto privátní věci se těžko oceňuji a zde to také nedokážeme k Vaší spokojenosti.
Registrovaný uživatel
Bomba! poprosím o lepší (detailní) foto výzdoby čepele z obou stran.
Moderátor
Johnny napsal
Bomba! poprosím o lepší (detailní) foto výzdoby čepele z obou stran.


Nedokázal jsem to zvětšit a přečíst. Zdá se, že i pochva byla zdobená. Je to opravu pěkný kus a žádné dohady zde nemají cenu. Pokud to chcete prodat tak to by jste musel projít vídeňské katalogy a tam jsou i cenové relace. Je nádherný :roll:
Registrovaný uživatel
Doplňující foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Že to je lepší lovecký tesák víme. Já ten nápis nepřečtu správně, snad zde někdo upřesní. Ty zdobné hlavy to jsou lví všude. Pokud to chcete rychle a bez záruky, dejte to na Aukru s hodně vysokou cenou, on se někdo najde, je tam hodně znalých lidí. Není to fér, ale aukci vždy můžete zrušit. Něco sice vím, ale není to přesné a tak raději nic. Pokud to chcete prodat, to aukro je nejlepší.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pokud to chcete prodat, to aukro je nejlepší.


V tomto případě se jedná jistě o zajímavou sběratelskou věc a ta by si zasloužila adekvátní prodejní místo, na které chodí i sběratelé s odpovídajícím zájmem.

V případě dobrých sběratelských věcí není Aukro nejlepší volbou, protože spousta lidí odmítá na Aukro chodit.. Na Aukru se spíše prodávají podřadnější věci. Já bych si nikdy nedovolil prodávat kvalitní věci např. na Aukru, protože si těchto věcí vážím.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Pane kolego,
já tam kdys chodil, křivdíte nám. ANO, když jsem byl mobilní tak ano. Ale i dnes jsou tam znalí lidé. Jsou tam pravda i "zločinci"
Upřimně:
Moc mně to štve, že toto nedokáži přesně určit, obecně ano, ale já mám rád přesnost.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pane kolego,
já tam kdys chodil, křivdíte nám. ANO, když jsem byl mobilní tak ano. Ale i dnes jsou tam znalí lidé. Jsou tam pravda i "zločinci"


V tom se samozřejmě shodneme, ale mně šlo o trochu jinou otázku.

Každý z nás se snaží dělat sbírku na jisté úrovni a až nastane čas prodeje, bude se snažit, aby se tyto věci dostaly do povolaných rukou. Pokud bych byl amatér a vybudoval slabou sbírku, pak by mně jistě nic jiného nečekalo, než se pokusit tohoto souboru zbavit na Aukru, protože jinde by byl zcela neprodejný a na Aukru je zatím dostatek začínajících sběratelů, kteří vykoupí naprosto vše.

Jelikož ale moje sbírka snese určitá kritéria, jednotlivých položek si vážím a proto bych si nedovolil tuto sbírku prošmělit na Aukru. Navíc na Aukru nejsou lidé, kteří by mojí snahu dokázali zcela ocenit.

A otázka závěrem. Vy při prodeji kvalitních položek preferujete Aukro, nebo např. kamarády sběratele?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 14. 9. 2018, 13:29. »
Moderátor
Ani to není žádná záruka. Já některé věci prodal dle mého názoru dobrým lidem, nadějným sběratelům a přineslo mi to docela zklamání. Dnes se moje věci prodávají se ziskem dále, což až tak nevadí, ale já prodával s tím, že dotyční budují své sbírky a ceny jsem srazil na ně přijatelnou úroveň. Člověk ne vždy musí prodat se ziskem, více potěší, když to vše slouží jako základ nové sbírky a možnosti studia. Je pravda, že se neprodávají na aukru :mrgreen: (Jojo, víme, jsem staromil a blbec).
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Člověk ne vždy musí prodat se ziskem, více potěší, když to vše slouží jako základ nové sbírky a možnosti studia. Je pravda, že se neprodávají na aukru :mrgreen: (Jojo, víme, jsem staromil a blbec).


V některých případech si dané položky nevážíme pouze pro její sběratelskou hodnotu, ale také pro její historii. Např. z důvodu minulého majitele, či nelehkých okolností získání takové věci atd.

Sběratelství není pouze o ješitném zaškrtávání seznamů, nebo počítání zisků.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 14. 9. 2018, 13:43. »
Moderátor
Bohužel,
dnes Ti co mají peníze kašlou na historii, hlavní je mít velký řádový kus, ale nechci se dále čílit nad rozlitým vínem. Je to život, takto to v životě chodí.
Registrovaný uživatel
Ono asi platilo i v minulých časech, že existovaly dvě skupiny lidí, z nichž část sběratelů zastávala jiné pohnutky, než ty sběratelské. Na druhé straně je ale pravdou, že v dnešní době to platí ve větším rozsahu.
Možná, že těch "sběratelů," kteří pouze počítají výhodnost, je většina. Bohužel.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
ANO, ale nechci jitřit vzpomínky
Moderátor
Souhlasím s Altmanem a rozumím i vám Evropo.
Pokud chcete prodávat a nakupovat na Aukru,je třeba pokročilejší znalosti v daném oboru.
Dnešní Aukro je bezpochyby možná největší aukčním serverem u nás a potlačuje v nabídce kolikrát a to doslova i renomované aukční síně.Obliba aukra , u odborných, kvalifikovaných prodejců velmi stoupá ,kolikrát a to poměrně často zde narazíte na krasne unikáty.Bohužel také různých i na figle ruznych podvodníků.
Znalosti v oboru , určitě zkušenosti, věrohodní, snadno ověřitelni ,zpravidla dlouhodobí prodejci.Davaji určitou záruku jistoty, kolikrát jejich nabídky,lze po domluvě i osobně prohlédnout.
Aukce od Koruny i u rarit jsou velmi atraktivní záležitosti a při troše štěstí.......
Osobně dnešní Aukro považují za velmi atraktivní aukčni server a to nejsme zde jediný.
Moderátor
Vidím psané chyby v mém příspěvku..... omlouvám se,doma trochu rušno :)
Registrovaný uživatel
Podľa ochrannej známky v podobe kruhu vo vnútri s kolmými pásmi na vrchole s maltézkym krížom sa jedná o výrobcu firmu Aug. Knecht Solingen, ktorá bola založená v roku 1625 a zaregistrovaná bola v roku 1694. Zakladateľom firmy bol asi August Knecht. Známka je považovaná za najstaršie zaregistrovanú značku v solingenskom priemysle.

V roku 1865 firma A. Knecht Sohn, Taschen und Federmesserfabrik vyrábala vreckové nožíky. V roku 1895 mala pobočku v Budapešti a zaregistrovanú ochrannú známku. Firma vyrábala nože, vreckové nože, britvy, nožnice a chladné zbrane.

V roku 1901 má firma názov Aug. Knecht Stahlwaren Fabrik. V roku 1931 Aug. Knecht, Stahl ubd Metallwaren Fabrik.
Moderátor
Stator Děkuji.
Přiznám se, že tuto firmu znám jako výrobce např. dýky SA. Přiznám se, že jsem si to nějak nedokázal spojit. Je to dobré upřesnění!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Tesák

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1