Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Tibet

Vykupminci.cz
Numisargo

Tibet

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Potřebuji poradit s Tibetem, konkrétně s archem známek 8 Trangka který mám v hnědé barvě. Podle všeho není známka 8 T v hnědé barvě vydána a padělek jsem taky nenašel. Prošel jsem internet a určit pravost známek Tibetu není nic jednoduchého. Zjištění, že při ruční výrobě jednotlivých dřevěných štočků je na pravém známkovém archu každá známka jiná a s barvami to bude asi podobné. Arch bych zařadil k padělku, který se objevil koncem roku 1982, ale plete mě ta hnědá barva. Může se jednat o pravý arch?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pomůže někdo s Tibetem 8 Trangka hnědá ?
Moderátor
Pokud to je v hnědé barvě, tak to bude padělek. Na obrázku mi to přijde spíše jako nějaká hodně tmavá modrá, ale pravá by měla být v odstínech červené.
Moderátor
Určit pravost známek Tibetu je velký problém, protože existují padělky od primitivního provedení až do padělků vysoké kvality. též existuje velké množství padělaných celistvostí.
Sám jich několik mám.
Registrovaný uživatel
Moc díky, ještě upřesním barvu. Padělky známek 8 Trangka vydané 1914, 1920 jsem prošel a o téhle barvě jsem nic nezjistil. V modré barvě je padělek 4 Trangka ale má kresbu podobnou 8 Tranga jednoduše rozeznatelnou v rozích známky. Pro tisk pravých známek se dovážel papír z Indie a padělky pocházejí také z Indie, takže podle papíru se poznat nedají. Prosím, můžete posoudit kresbu známky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Tibet

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1