Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Vykupminci.cz
Numisargo

TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bobinek, moc hezkej kousek skla, ten popelník :)
_______________
Začìnající sběratel
Registrovaný uživatel
znám tento tvar popelníku a vázy ale nebyl prozatím určen autor.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
znám tento tvar popelníku a vázy ale nebyl prozatím určen autor.
.......................děkuji za ochotu :'(
Registrovaný uživatel
DXXX-ja som tiež bytovkový a predpokladám,že o hodne dlhšie ako ty.Švagor ma kedysi otituloval "balkónové dítě".Asi preto,že balkón bol 27 :roll: môj dvor.So ženou som vyženil aj dvor,tiež sliepky.Behajú ako tie tvoje.A nesú ako divé.BIO.Ale všade nesmú,lebo všade....ú.Len jedna má výsady.Volá sa Bea.Ja ju volám Nina.(po dcére :mrgreen: )Chodí za každým ako pes.Nemám to ďaleko,ale nebývam tam.Ideálny stav. ;)
Dúfam,že sa ťa to preboha nedotklo.Pozrel som si tvojho pink Meteláka a potom som bol vtipný.....Nič viac.
Ahoj,ahoj a pomáhaj nám.
Tu je Beonina
-s-
P.S.-V ani jednom zo svojich príspevkov som nechcel nikoho provokovať,vysmievať sa,uraziť.Toto DXXX nie je pre teba,to je pre všetkých,ktorí by takýto pocit mohli mať. :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Slepice jsou dobré na ty biovajíčka,ale jako domácí mazlíček je lepší kočka :)..a ne jen ta dvounohá ;) . Kmotře,taky jsem rád že jsi někomu udělal radost,taky se tak snažím chovat. Jsem rád,když jsem se tu dočetl,že jsou ještě mezi náma tací co to vidí stejně 8) . Jo mimochodem,kdybys chtěl někoho podarovat hodinama,tak se ozvi,jsem tvůj člověk :D :D .
Registrovaný uživatel
Stani díky,váza broušená pink není Alois Metelák,nemám ji ještě určenou.
Registrovaný uživatel
Áno,píšeš to tam,zle som prečítal.Rozhliadal som sa viac po dvore. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Toto je údajne svietnik.Dajme tomu.Normálna sviečka v tom síce nechce stáť,hrubšia by do toho išla ťažko,pretože sa to zužuje,ale na pitie sa to tiež asi nepoužíva.Je to len frťan. :shock: Je to na 90% nové.
Ide mi však o toto:ten útvar,ktorý je dole a pripomína srdiečko je značka,vzduchová bublina,alebo stopa po odpojení(odrezaní) toho polotovaru,z ktorého sa to robilo?Viete čo myslím,neviem to ináč povedať.A o píšťalu sa asi nejedná. Hmatateľné to nie je,asi náhodný tvar bubliny.Tak?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pomohl by někdo prosím určit autora a sklárnu u pár veciček popřípadě cenu nejdou mi vložit fotografie :-(
« Poslední úpravu provedl(a) Starecasy v 28. 5. 2016, 10:47. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den, poradí mi prosím někdo s těmito pár kousky z půdy? 1. zelený džbán, vím že je to uranové sklo, ale dokáže někdo určit stáří, případně výrobce? 2. skleněná ryba a popelník - stáří, výrobce? 3. skleněná malá sklenička, stáří, výrobce ? Případně u všeho hodnotu? Děkuji moc za rady...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
A co se týče slepic,já kluk odchovaný z bytovky ve měste, chovám slepice s kohoutem,ve vesnici kde bydlím počet obyvatel 155 je pouze jeden kohout.Vesničené pěstuji anglické travníky a moji zahradě 1250m3 se procházejí 7 slepic a jeden kohout,jako odměnu mám BIO Vejce.


Verím ani do lesa nemáš ďaleko , pomaly začína hubárska sezóna.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
tak už mi jdou fotky kdo poradí prosím autora ?? sklárnu popřípadě cenu??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
popelník J.Hospodka,2.snímek Hanuš.
Registrovaný uživatel
[quote=DavidXXX]
Děkuji mnohokrát :-)[/quote=DavidXXX]
Registrovaný uživatel
zdravím co se týče skla jsem stále začátečník ale aby se neřeklo že se jen ptám tak zkusím hádat jde tedy o misku od pavla hlavy?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel Hlava,Nový Bor 1970,učíte se rychle..
Registrovaný uživatel
Tak jsem zkoušela hledat sama, viz můj příspěvek výše, vyhodnotila jsem, že ryba je záležitost retro i popelník, ta sklenička mi podle motivu na zlacení přijde jako sklárna Květná - 70. roky....Ale ten džbánek fakt nevím....Snažila jsem se zjistit co nejvíc informací, ale jsem úplný laik a po vyhledávání na netu už šilhám. Zkuste mi posím alespoň poradit, kde můžu informace hledat? Moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji ale řekl bych že to byla spíše náhoda že jsem se trefil :-)
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/odhad-ceny-patrani-po-jmenu-autora-26972
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Jsem začátečník laik sběratel skla, nemám žádné drahé super kousky, mám zatím jen to, co jsem podědil a našel v domě po zemřelých příbuzných, nevyznám se v tom, poznám jen broušené sklo, chci sklo sbírat, je nádherný, na začátku proto píšu tohle, abyste mě tady nezačali mlátit do hlavy.
Chtěl bych poprosit laskavě pana Davida, kdyby mi napsal, kdo to vyrobil , jakým způsobem a jak je to přibližně staré.Našel jsem ve skle zálibu a chytlo mě to docela dost, potíž akorát je, že k tomu abych sbíral třeba dražší kousky tak nemám dost peněz, začal jsem chodit po blešáku ale zatím nic moc.
Pak mám ještě prosbu, jak nebo čím odstranit jakoby tvrdý zašedlý kámen , usazeninu ze skla, mají to skoro všechny vázy, co jsem našel a nejde t opryč.
Děkuji za případné rady a názory.Psal jsem dotaz i na dva staré obrázky poškozené ale zatím mi nikdo neodepsal, nevim, kde je chyba. Ty dvě první sklenky jsou jakoby šestihranné a jsou značeny centilitrama, předposlední má na sobě vzor jemně broušený či co, nejde mi to vyfotit.Lustr je jakoby mléčný .
Jiří a děkuji mockrát

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
váza kulovita NEMO -Borské sklo,Max Kannegiesser,10.snímek váza zleva Jíří Řepásek -Poděbrady, ručně lisované sklo, váza patří mezi vzacné-jinak nic sběratelského.
Registrovaný uživatel
Děkuji moc
Jirka
Registrovaný uživatel
Mám zajímavé barevné,těžší ,,štamprličky" a zajímalo by mě ,zda někdo neví o nich něco bližšího.
Výška je 8,5 cm,průměr nahoře 3 cm a obsah tak 2 cl.Bohužel sada není kompletní-klidně bych dokoupil!Ty prstýnky jsou ve stříbrné barvě.Děkuji za info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bohužel nevím,nemohu zařadit...
Registrovaný uživatel
Davide,i tak děkuji.Skleničky se mně opravdu líbí,škoda jen ,že nejsou kompletní.No třeba ještě dokoupím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » TÉMA SKLO VŠECHNO SEM !!!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1