Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Tuzex 100/1973 - zajimavost

Vykupminci.cz
Numisargo

Tuzex 100/1973 - zajimavost

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tohle mne prijde zajimave:

1.
Tady se prodal Tuzex Z 100/1973 c. 01534159 razitko Palatinus za 22,000 KC
http://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/tuzex-100-tkcs-z-s-raz-palatinus-gmbh-zu_54-9939

2.
Tady to samy akorat na konci "6" misto "9" uz nejakou dobu nekdo nabizi za $560 na Ebay
http://www.ebay.com/itm/Czechoslovak-Tuzex-100-K-s-1973-very-rare-/201027186045?hash=item2ece276d7d:g:q9IAAOxyUrZS5ZRd

3.
A tady na Aukru uz buhvipokolikaty nekdo nabizi to same akorat na konci "8" za 13,500 KC
http://aukro.cz/100-kcs-tuzex-1973-vzacnost-i5966923961.html
Registrovaný uživatel
To máš ukázku, jak se dá zahltit sběratelský trh, když máš celý(?) balíček těchto bankovek. První se prodala přes 25tisíc a postupně cena v aukcích padala až na 10.100,-Kč. Na ebayi je už nabízí mnoho let a na aukru také, ale upřímně, nabízená cena je moc vysoká...při tomto množství dochovaných kusů...
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
To máš ukázku, jak se dá zahltit sběratelský trh, když máš celý(?) balíček těchto bankovek. První se prodala přes 25tisíc a postupně cena v aukcích padala až na 10.100,-Kč. Na ebayi je už nabízí mnoho let a na aukru také, ale upřímně, nabízená cena je moc vysoká...při tomto množství dochovaných kusů...

Jasny. Stejny problem se muze stat s kteroukoliv bankovkou, kdyz nekdo nekde se dostane k takovemu mnozstvi. Mam takove podezreni, ze jsou nektere bankovky Ceskoslovensko, ke kterym se nekomu podarilo kdysi dostat, a jsou drzeny v trezorech a pousteny chytre pomalu do obehu.
Registrovaný uživatel
Tento problém je u pár nominálů bankovek z I.emise 1919, drží takto ceny vysoko...
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Další podobný případ jsou investoři, kteří nakoupili po více kusech bankovek, o kterých se tvrdí, že jsou vzácné (záměrně neříkám, že vzácné jsou), čímž vyhnali cenu hodně vysoko. Tak jak se v jednu dobu hromadně nakupovalo, nelze vyloučit, že přijde doba, kdy se bude hromadně prodávat...
Registrovaný uživatel
Zajímavé, jak tady někteří střílí od boku. Zvláště uživatel mischel13. Co to znamená balíček?? 10 ks? 20 ks? 100 ks? Já vám to řeknu přesně. Jedná se o celkem 12 ks poukazů, které byly darovány jedné brněnské faře, aby se prodaly a peníze z prodeje se použily k dalším opravám fary. Tak tady laskavě neplácejte nesmysly, když tomu nerozumíte. Jen tady matete lidi vy chytrolíni.
Registrovaný uživatel
Jo a tyto poukázky byly dovezeny přímo ze Švýcarska.
Registrovaný uživatel
patejl napsal
Já vám to řeknu přesně.


Tatatatatatata, tento týden je dávali, Černé Barony :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
patejl napsal
Zajímavé, jak tady někteří střílí od boku. Zvláště uživatel mischel13. Co to znamená balíček?? 10 ks? 20 ks? 100 ks? Já vám to řeknu přesně. Jedná se o celkem 12 ks poukazů. Jen tady matete lidi vy chytrolíni.

Vážený patejle,
podle mých archivních záznamů, se těchto 100 Kčs Palatinus zatím prodalo celkem už 18 kusů, mám i fota těchto poukazů. Takové dojemné historky o charitě jsou nepodstatné. Před lety jsem si psal se spolumajitelem těchto poukázek (možná s vámi) a ten měl úplně jiný příběh! Korespondenci mám stále uloženou.
Že jsou přivezené přímo Švýcarska a přímo od Palatinuse nejsou? :D Je vidět, že chcete mást lidi vy, takovým lidem se říká lidový vypravěč! :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
A tady máte důkaz z neděle, kdy se tato vzácnost neprodala ani za 10.100,- Kč, s přednostním výpisem na aukru:
https://aukro.cz/100tkcs-vii-b-poukaz-na-prodej-v-zahranici-6924629622
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
patejl napsal
Tak tady laskavě neplácejte nesmysly, když tomu nerozumíte. Jen tady matete lidi vy chytrolíni.

Ten pán, co to tady plácá a nerozumí tomu, napsal podrobný katalog bonů a v hlavě a v domácím PC má hodně rozsáhlý archív. ;)
Registrovaný uživatel
To je sice hezké, ale to neznamená, že všechno ví a všemu rozumí
Registrovaný uživatel
patejl napsal
To je sice hezké, ale to neznamená, že všechno ví a všemu rozumí


to patejl : přečti si tohle a možná změníš názor

https://aukro.cz/nova-kniha-darexove-a-tuzexove-poukazy-6914401404

a přestaň už dělat ty tvoje vystřeli do tmy !
Registrovaný uživatel
I já si myslím, že takových odborníku na tuzexové poukázky jako je Mischel u nás moc nenajdeme. :shock: A že je někde uveden jiný počet kusů to je přece logické, stále se mohou objevovat nové zapomenuté kusy. To je přirozený vývoj. A přiznejme si, kdo z nás je schopen vydat podobnou publikaci ??? ;)
Registrovaný uživatel
patejl napsal
To je sice hezké, ale to neznamená, že všechno ví a všemu rozumí

Nikdo nemáme patent na rozum, ale tuzexovým poukazům se věnuji skoro 20 let, tak o nich už snad něco vím.
Vadí mi jen to, že matete lidi vy a to tím, že sám píšete nízký celkový počet těchto stobonů.
Já to vidím tak, že těch 12 kusů zbývá ještě prodat, aby jste se jich zbavil, ať pro faru, nebo pro sebe, to nehraje roli.
Mám v archivu 18 kusů s cenami z aukcí a samozřejmě i s obrázky. A ten počet 18 + 12 kusů by odpovídal třetině (skoro) zmiňovaného balíčku výše. V balíčku bankovek (poukazů) je 100 kusů.
Váš příběh s těmito poukazy 100 Kčs Palatinus, je přesným důkazem toho, jak se dá z rarity udělat obyčejný běžný poukaz, ať se to někomu líbí, nebo ne!
Znám několik sběratelů, kteří vlastní jiné raritní poukazy a mají jich mnohem více kusů, než je těchto 100 Kčs Palatinus a ceny jim ještě neklesly pod cenu prvního prodeje. Tomu říkám spekulace, sice to je běh na dlouhou trať, ale vyplácí se!
Každý jsme dobrý v něčem jiném, někdo rád holky, druhý vdolky! ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Tady jsou koncová čísla kontrolních čísel, které jsem zachytil v aukcích (to nejsou určitě všechna)
01534106, 107, 108, 109, 119, 121, 122, 141, 143, 151, 153, 156, 157, 158, 159, 160, 191, 196, 197, 198, 199.
Tak jich není 18, ale už 21 kusů! :oops:
Určitě se ozvou další sběratelé, kteří mají chybějící čísla.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 16. 3. 2018, 13:51. »
Registrovaný uživatel
Velavazeny pane patejl,

zareagoval ste na prispevky stare dva roky. Za ten cas uz mohla brnenska fara darovane tuzexove poukazy predat (ak ich uz nepredala) a peniaze pouzit na opravu farnosti.
Nakolko mate dobre kontakty na farnost, bol by som rad, keby ste nas poinformoval, kolko poukazov sa uz predalo a ako postupuje renovacia fary.
Balicek = 100 kusov
ora et labora
Registrovaný uživatel
Prečo mám dojem, že v poslednom čase sa tu vyrojilo množstvo chrobákov truhlíkov, čo všetko vedia, pretože všade boli a všetko videli ? Patejl - skús najprv čítať a ak niečomu nebudeš rozumieť, tak sa opýtaj skúsenejších a ticho čakaj na odpoveď. Inak sú tvoje príspevky stratou času pre teba a hlavne pre nás ;)
Vitaj na fóre ! :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Prečo mám dojem, že v poslednom čase sa tu vyrojilo množstvo chrobákov truhlíkov, čo všetko vedia, pretože všade boli a všetko videli ? Patejl - skús najprv čítať a ak niečomu nebudeš rozumieť, tak sa opýtaj skúsenejších a ticho čakaj na odpoveď. Inak sú tvoje príspevky stratou času pre teba a hlavne pre nás ;)
Vitaj na fóre ! :)


Vidím, že používáte často zcela stejnou argumentaci. Dost chudá slovní zásoba, nemyslíte? A čím můžete přispět Vy sám, aniž by jste odkazoval některé další uživatele na tiché čekání na milostivé odpovědi takových mistrů podobných Vám
Registrovaný uživatel
to jardamarvan : ty zabíjíš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D

dneska je tady sranda :D :D :D
Moderátor
jardamarvan napsal
Vidím, že používáte často zcela stejnou argumentaci. Dost chudá slovní zásoba, nemyslíte?


https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pravidla-diskuzniho-fora-sberatel-com-14958x1139

1) a 11)
Registrovaný uživatel
Víte co, nemám zapotřebí se do Vaší diskuse zapojovat. Stejně nikoho nového mezi sebe zřejmě nepustíte. Měl jsem v úmyslu nabídnout 200 Kč p6x z roku 1993;RÉPUBLIQUE DU ZAÏRE, ale myslím si, že tady to nemá vůbec smysl. Dám ji na eBay a nemusím se cítit, jako že někoho obtěžuji.
« Poslední úpravu provedl(a) jardamarvan v 23. 3. 2018, 11:13. »
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
... Měl jsem v úmyslu nabídnout 200 Kč p6x z roku 1993
RÉPUBLIQUE DU ZAÏRE, ... Dám ji na eBay ...

potom mi posli link. dik.
_______________
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že na eBay o to Zaire nebude takový zájem jako na našich portálech. Ale to můj názor, možná se mýlím.
Registrovaný uživatel
jardamarvan napsal
Víte co, nemám zapotřebí se do Vaší diskuse zapojovat. Stejně nikoho nového mezi sebe zřejmě nepustíte. Měl jsem v úmyslu nabídnout 200 Kč p6x z roku 1993;RÉPUBLIQUE DU ZAÏRE, ale myslím si, že tady to nemá vůbec smysl. Dám ji na eBay a nemusím se cítit, jako že někoho obtěžuji.


spatna volba, na ebay si toho nevsimne spousta tech, co by to radi drazili ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » Tuzex 100/1973 - zajimavost

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1