Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Skrblíkov » Typy u série Praha,Tatry s průsvitkou a bez průsvitky

Vykupminci.cz
Numisargo

Typy u série Praha,Tatry s průsvitkou a bez průsvitky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
U hodnoty 2 kč jsem narazil na 4 varianty či spíše typy kresby této známky.Rozdíl spočívá v přerušení ozdobného trojúhelníku na pravé straně známky a pak je tečka a nebo není nad horním okrajem.Mám to doloženo v páskách a blocích.Několikrát,takže se nejedná o nějakou nahodilost.Spojené typy se mi zatím nepovedly najít.Pokud by se to vyskytovalo v celém archu,tak by 2 kčmusela být tištěna ze 4 TD a podle tohoto znaku by se jednotlivé desky daly lehce odlišovat.A vyskytuje se to jak u známek s průsvitkou,tak i bez průsvitky.Něco podobného jsem pak nalezl i u hodnot 4 a 5 Kč.Problém je v tom,že pásky a bloky těchto známek se vyskytují jen zřídka.Alespoň v raženém stavu.A v čístém stavu mi to zase nezajímá.Zkuste se u sebe podívat,jáVám to později i nafotím a nascenuji.Věci co mám ve své sbírce pocházejí ze sbírky pana Miloty z Kynšperkunad Ohří.
Registrovaný uživatel
U Ivana jsem narazil na razítkovaný 8 blok.Jsem s ním domluvený,že to nascenujeme do této položky.Zatím jsem opravdu nezjistil výskyt spojených typů.Pokud máte nějaké dvojpásky a větší bloky,prosím nascenujte mi to sem.Děkuji za pochopení.Jinak ostatní kolegy upozorňuji na to,že papír této hodnoty se vyskytuje hladký,vodorovně a svisle pruhovaný.To je zásadní doplněk do specializovaného katalogu na ČSR I Merkuru.Ten osmiblok má navíc zlomenou perforační jehlu.Razítka jsou pěkně čitelná.Z barevných odchylek upozorňuji na barvu indigově modrá.Je cca 2 x běžnější něž barva ultramarinová.U hodnoty 3 Kč je pak zcela zásadní odchylka a tou je bez mraků.Pochází to asi z nepoužité 1 TD.Ve své praxi jsem zatím za 35 let narazil na celkem 5 exemplářů v raženém stavu.I tato varianta bude později nascenovaná.Jen si musím vyzvednout svou studijní sbírku ze sejfu a mít volné místo v tažce. :)
Registrovaný uživatel
U všech hodnot se vyskytuje krásná kuriozita a to je na výskyt známek rozdílného formátu známek z důvodu kroku perforátoru vytvářející variantu spojené formáty.Já osobně pokud na to narazím tak to hodnotím jako 500 násobek ceny základní známky.Chtělo by to v katalogu Merkur též oceňovat.
Na podobné kuriozity jsem narazil i u Hradčan 15 H :) a TGM neotypie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Skrblíkov » Typy u série Praha,Tatry s průsvitkou a bez průsvitky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1