Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » ukladani znamek

Vykupminci.cz
Numisargo

ukladani znamek

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nalepky jsou naprosto v pohode, razenym znamkam nemuzou ublizit, pokud je nebudete strhavat vandalskym zpusobem. Je to teda trochu oldschool, ja osobne pouzivam radeji zasobniky, protoze "prekopani" sbirky je mnohonasobne snadnejsi. Jasne NE ovsem rikam obalum do sanonu, obsahuji latky (ftalaty-zmekcovadla), ktere pri dlouhodobem kontaktu mohou znamky zcela znicit. Cokoliv plastoveho, co je ve styku se znamkami (celinami, celistvostmi) berte pouze od renomovanych filatelistickych obchodu, ktere garantuji chemickou stalost vyrobku. Je to samozrejme o dost drazsi, nez z papirnictvi, ale porad levnejsi, nez porizovat novou sbirku (samozrejme neplati pro razenou CR se strojovymi razitky :-)
Moderátor
Jestli to jsou běžné známky ČR a navíc (všelijak) ražené, tak ty nálepky škodu nenapáchají.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám dotaz na téma ukládání známek. Pročetl jsem si toto téma a prosím o komentář, zda dělám dobrý závěr:

-známky v klasickém albu mohou mít rozdílnou barvu, odstín pod páskou, proti části nad páskou
-pokud chci známku schovat celou, musím jí dát:
a) v klasickém albu do hawidky,
b) nebo koupit PVC zásobník (Vario, Optima, Grande...),
c) nebo koupit filatelistickou folii umafan (0,05 nebo 0,08 mm?)

na stránkách stamps.org jsem našel zdroj informací o PVC https://stamps.org/userfiles/file/pcpm/StampsPlastics.pdf

tam jsou zajímavá srovnání materiálů i vlivu na známky a pak na závěr srovnání nonPVC materiálů

Můj dotaz: když chci mít celou známku schovanou pod páskou, dělají se klasická pásková alba s páskou širší než nějaké 2 cm, ale třeba i 4, 6 cm? Nikoliv tedy 9 řádků na A4, ale třeba 5 řádků?
Moderátor
Na konkrétní výšku jedině ty značkové albové listy. Klasické zásobníky jsou jen ty s nižšími pásky. S umafánem bych se nedělala. Hawidek za poměrně dobré peníze je dost. Tam, ale potřebuješ řezačku (stačí ta na fotky, ale origoš je origoš). Známky jdou do hawidek nabouchat velmi rychle a není problém si udělat na lepší známky své albové listy, jak to tady mnozí mají a mají to opravdu krásné.
Registrovaný uživatel
tak jsem objednal hawidky i rezacku. a rovnou i mikroskop a krasnou pinzetu :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Pokec o známkách » ukladani znamek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1