Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Uložení do papíru

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení do papíru

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám takový drobný dotaz, na který se mi nedaří najít odpověď:

Je možné ukládat mince do obálek z běžného papíru?
Jako příklad mince dejme třeba grešli Leopolda I.

Mám tu knihu z roku 1990 a tam nedoporučují dnes běžně užívané obálky z plastické hmoty, naopak doporučují papírové.
Vím ale např. z oboru restaurování knih, že cenné listiny musí být uloženy v obálkách ze zásaditého papíru, jinak degradují.
Registrovaný uživatel
Zkuste celofán, ten má mnoho výhod (je průsvitný a negativním způsobem mince neohrožuje).
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Díky, jde mi o to, pokud jsou již mince v nadepsaném papíru, jestli je potřeba je přestěhovat.
Registrovaný uživatel
hlavne ide o to aby v okolí nebolo vlhko, inak v tých obálkach zostať môžu.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zkuste celofán, ten má mnoho výhod (je průsvitný a negativním způsobem mince neohrožuje).


Na této stránce a následijících, máte diskusi, která se této problematiky týká.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/skladovani-a-cisteni-minci-9025x11
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pročtu, díky. Pokud je toto vlákno zbytečné, třeba alespoň někoho správně navede :)
Registrovaný uživatel
Tak jsem to prošel, v jednom příspěvku je doporučován papír bez bělidel, v jednom kladívková čtvrtka a někde se píše, že dlouhodobé uložení v plastu opravdu škodí a strana na papíru na tom byla lépe. Nikde jsem se ale nedozvěděl, jestli je "obyčejný" papír spíš prohřešek, nebo ok.
Registrovaný uživatel
Já bych nedoporučoval žádný papír pokud nevíš jaké chemikálie byly k jeho výrobě použity.
Registrovaný uživatel
pooh napsal
Tak jsem to prošel, v jednom příspěvku je doporučován papír bez bělidel, v jednom kladívková čtvrtka a někde se píše, že dlouhodobé uložení v plastu opravdu škodí a strana na papíru na tom byla lépe. Nikde jsem se ale nedozvěděl, jestli je "obyčejný" papír spíš prohřešek, nebo ok.


Tato problematika ale nestojí na odmítání jednoho druhu materiálu a to na úkor jiného. V každé skupině se totiž nechají nalézt jak materiály bezpečné, tak i materiály, které mincím škodí. To je i například případ plastových kapsiček atd. Vždy ale musíte mít zkušenosti s výrobky jednotlivých firem a to chvíli trvá.

Pokud budete z principu odmítat plastové obaly, lze například použít celofánové sáčky, které mají oproti papírovým obalům mnoho výhod. Například nemusíte zjišťovat složení materiálu, protože všichni výrobci těchto sáčků používají totožný materiál. Jediným rozdílem je pouze skutečnost, jestli jsou sáčky lepené, nebo svařované.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Papír: emba, ceiba hledej na google, používá se v muzejnictví.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Uložení do papíru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1