Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Uložení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tovy napsal
na prazske grose (ale budou ti tam litat, pokud je nedas jeste do neceho a chtel by jsi kufr prenaset).


pokiaľ do kufríka pridáš ešte jedno plato, mince nevypadnú ani pri prenášaní kufríka
Registrovaný uživatel
Diky vsem.. Aby nevypadavaly, je potreba 7 plat namisto 6 ?
Registrovaný uživatel
Ja to myslel tak, ze krome vypadavani i litaji i v ramecku, protoze jsou mensi o kousek nez ty ramecky. Asi by se mincim nemelo nic stat, ale ja mel treba pod mincemi papir a jak ta mince na nem litala, mel jsem z toho divny pocit, i kdyz by papir nemel stribru nic udelat.

Plato si vzdy muzes dokoupit, nebo tam das kus nejake uterky ci molitanu pri prenaseni.
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 27. 11. 2012, 15:11. »
Moderátor
Ano, miesto 6 plat dáš sedem a mince nevypadnú.
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo, který výrobce dělá podobná plata do alb? Konkrétně plato s celkovým rozměrem 190 x 250 mm, kam se vejde 5 x 6 políček o rozměrech 35 x 35 mm jako zde na fotce?

Plato může být i trochu menší, ale je třeba, aby se na něj vešlo 30 políček s minimálními rozměry 30 x 30 mm.

Díky za případné tipy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď koukám, že jsem to vyfotil vzhůru nohama, ale to na poptávce nic nemění :)
Registrovaný uživatel
nevím, ale trochu to připomíná firmu Safe na pomůcky hlavně pro filatelisty...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mám pár nepoužitých zakladačov mincí a je na nich distribútor STRAP TRADE Želiezovce alebo MIRA Office Želiezovce
http://www.miraoffice.sk/sortiment?page=shop.browse&category_id=50 rozmery sedia 190 x 250 mm
« Poslední úpravu provedl(a) janicek v 29. 11. 2012, 11:35. »
Registrovaný uživatel
Tohle vypadá jako ono, díky. Ale ta cena.. Šálí mě zrak, nebo je tam skutečně uvedeno 2,36 € za 1 list?
http://www.miraoffice.sk/sortiment?page=shop.product_details&product_id=5016&category_id=344&flypage=flypage_default.tpl
Registrovaný uživatel
Jak ukládáte sbírku současných Českých mincí hlavně 10Kč,20Kč a 50Kč aby neztratili lesk a nezoxidovali.Zatím ty své mám v pytlíčkách ale chtěl bych je někam dát aby byli krásně pohromadě
Registrovaný uživatel
MirasS37 napsal
, a nezoxidovali.,

Jedině vzduchoprázdnem :roll:
Registrovaný uživatel
Jan Bukvic - Cisteni a konzervace minci a medaili
Registrovaný uživatel
MirasS37 - pokud chcete dlouhodobe zachovat razebni lesk na obou stranach, ulozte mince do plastovych kapsli odpovidajiciho vnitrniho prumeru. Kapsle s mincemi potom ulozte napr. na mincovni plata.
Registrovaný uživatel
Zeptam se jeste trosku jinak, jak skladujete vy soucasne ceske mince tak aby byli hezky pohromade
Registrovaný uživatel
Já osobně na současné mince používám samolepicí rámečky a zatím jsem spokojen :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

chtěl bych se dotázat na radu ohledně uložení československých pamětních v proof stavu v or. etujích s plombou. Jaký způsob se Vám osvědčil?
Moderátor
ondkrot napsal
Dobrý den,

chtěl bych se dotázat na radu ohledně uložení československých pamětních v proof stavu v or. etujích s plombou. Jaký způsob se Vám osvědčil?


Tmavé, suché místo v konstantní pokojové teplotě...
Uložené třeba v semišových platech..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
ondkrot napsal
Dobrý den,

chtěl bych se dotázat na radu ohledně uložení československých pamětních v proof stavu v or. etujích s plombou. Jaký způsob se Vám osvědčil?


Tmavé, suché místo v konstantní pokojové teplotě...
Uložené třeba v semišových platech..


Dobrý den,

děkuji za radu.. u plat se trochu bojím, že standardní plata jsou mělčí než etue, ale asi speciální "hlubší" plata se ale asi pro tyto etue nevyrábějí..
Registrovaný uživatel
Ahoj, jsem tu novy a nevim zda pisu do spravne diskuze. Chci se zeptat na konzervaci stribrnych minci. Muzu je pretrit silikonem ci silikonovym olejem jak ma pan bukvic ve sve publikaci ci je neco lepsiho?
Moderátor
ondkrot napsal
barbar napsal
ondkrot napsal
Dobrý den,

chtěl bych se dotázat na radu ohledně uložení československých pamětních v proof stavu v or. etujích s plombou. Jaký způsob se Vám osvědčil?


Tmavé, suché místo v konstantní pokojové teplotě...
Uložené třeba v semišových platech..


Dobrý den,

děkuji za radu.. u plat se trochu bojím, že standardní plata jsou mělčí než etue, ale asi speciální "hlubší" plata se ale asi pro tyto etue nevyrábějí..


Rozumím, vyrobte si(nechte si udělat) třeba rám pro semišové plata, rám bude výš a můžete je skládat na sebe, bez toho aniž by se poškodily etue.. Jednou byla v nabídce aukro pěkná mincovní skříňka kontejnery se zamykatelnymi šuplíky, kde se plata s mincí ukladala,třeba něco takového..
Moderátor
Tomesken napsal
Ahoj, jsem tu novy a nevim zda pisu do spravne diskuze. Chci se zeptat na konzervaci stribrnych minci. Muzu je pretrit silikonem ci silikonovym olejem jak ma pan bukvic ve sve publikaci ci je neco lepsiho?


Nedoporučuji nic takového..

Stejně jako výše uvedené.. Tmavé, suché místo konstantní pokojové teplotě.. Pokud k minci není etue,nejsou špatné plastové mincovní kapsle, které se mohou uložit na semišová plata..
Registrovaný uživatel
Tomesken napsal
Ahoj, jsem tu novy a nevim zda pisu do spravne diskuze. Chci se zeptat na konzervaci stribrnych minci. Muzu je pretrit silikonem ci silikonovym olejem jak ma pan bukvic ve sve publikaci ci je neco lepsiho?


Velmi ceněná je původní patina a pokud minci s takovou přidanou hodnotou něčím přetřete, pak jí můžete zničit, či při následném prodeji již nemusíte dostat původní cenu. V dnešní době jsou sběratelé na takové zásahy hóóódně alergičtí!!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
, V dnešní době jsou sběratelé na takové zásahy hóóódně alergičtí!!!

Já za to prosazuju tělesné tresty :evil:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Evropa1 napsal
, V dnešní době jsou sběratelé na takové zásahy hóóódně alergičtí!!!

Já za to prosazuju tělesné tresty :evil:


Tak to by bylo hodně sběratelů např. bez rukou. V dnešní době je ničení mincí v oblibě, protože velká spousta začátečníků preferuje blýskající se kolečka a tak vzniká velká poptávka. Pokud by byly ničeny "pouze" tuctové kusy, vezmi to čert, ale bohužel jsem zaregistroval i zničené mimořádně vzácné mince.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Potreboval jsem to akorat vedet, jsem hledac, takze mince mam kopane. Dekuji vam panove za odpovedi

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Uložení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1