Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Umělé přihazování v Galerie Národní 25 na Lhotákových kresbách

Vykupminci.cz
Numismatika

Umělé přihazování v Galerie Národní 25 na Lhotákových kresbách

Moderátoři: Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
bolt: Dobrý den, co se týče dotazu na Oldřicha Kalandru, tak jsem (zatím) žádnou odpověď nedostal.

Jinak mám důkaz, že ono "překupování" obrazů (koupit obraz v jedné galerii a následně prodávat v galerii druhé s vidinou zisku) se nemusí vždy vyplatit.

Zde můžete vidět, že v roce 2014 někdo v Galerii Platýz koupil obraz od Hlavsy za částku 9.500,- Kč
https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/oldrich-hlavsa-chalupy-v-zime

a následně ten samý obraz (o rok později) prodával na stránkách ObrazyVAukci.cz a prodal ho pouze za částku 6.000,- Kč. Takže ten dotyčný člověk prodělal částku 3.500,- Kč.

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/x--x123456789101112131415161718-2834
Registrovaný uživatel
To, co jsem napsal, se týkalo případu, kdy galerie bere do aukce díla od prodávajícího (provize od prodejce i kupce). Druhá věc je, že galerie mívají v nabídce i díla, která tyto galerie vlastní.
Nemám s tím zase tolik zkušeností, ale předpokládám, že u děl, kde si jsou jisti prodejem za slušnou cenu, nabídnou majiteli odkoupení, u méně známých autorů, nebo pokud majitel s odkoupením nesouhlasí, nabídka prodeje za provizi. Nepředpokládám, že by galerie někdy prodělala.
A ještě jedna poznámka, i když spíš souvisí s jiným tématem. Pokud se chystá velká výstava (v minulých letech např. Lada nebo Burian), předchází v rámci několikaleté přípravy také k vykupování děl. Je totiž jistota, že po výstavě cenu děl vystavovaného autora výrazně narostou.
Profa napsal
Galerie si berou nejen provizi z prodeje od kupujícího (většinou 20%), ale i poplatek od prodávajícího (20-30%).
Jenis napsal
Nějak tomu nerozumím , proč si ty galerie kupují obrazy ve vlastní aukci? S čeho potom mají zisk? Přece to musí vlastníkům zaplatit.Nebo ne?
Registrovaný uživatel
Pro uživatele bolt:
můžete mi napsat na mail, který v mém profilu není skrytý? Chci se zeptat na něco ohledně obrazu O. Kalandry. Děkuji.
bolt napsal
Pro AdamekPOS
Obě galerie k sobě mají velmi blízko, odhaduji tak 200 metrů. Mimo téma mám osobní dotaz: co ten kostelecký kronikář, ozval se?
Registrovaný uživatel
Pro uživatele Profa:
v profilu máte skrytou e-mailovou adresu. Moji najdete v mém příspěvku z 13.9. k tématu Kristův soud.
Registrovaný uživatel
Mně vždycky vrtalo hlavou, jak se můžou některá díla vydražit za tak enormní ceny.

A teď už je mi to jasné, dochází k umělému navyšování ceny ze strany prodejní galerie.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Mně vždycky vrtalo hlavou, jak se můžou některá díla vydražit za tak enormní ceny.

A teď už je mi to jasné, dochází k umělému navyšování ceny ze strany prodejní galerie.

za předpokladu, že položka je jejich....
Registrovaný uživatel
floodland napsal
PetrPal napsal

za předpokladu, že položka je jejich....

No ono to může být i tak, že samozřejmě online aukční síně vidí, jaký si tam
kdo nastavill limit.

A můžou záměrně zvýšit cenu těsně pod limit přihazujícího.

Protože samozřejmě berou i provizi z prodejní ceny a čím větší cena, tím větší provize.
Registrovaný uživatel
No ono to může být i tak, že samozřejmě online aukční síně vidí, jaký si tam
kdo nastavill limit.

A můžou záměrně zvýšit cenu těsně pod limit přihazujícího.

Protože samozřejmě berou i provizi z prodejní ceny a čím větší cena, tím větší provize.

stepanik napsal
Mám takové podezření,, že v internetových ukcích některých "renomovaných" galerii, pokud si z nějakého důvodu zadáte finanční limit a jste nebo zůstanete v aukci sami, tak automat udělá příhozy až do vašeho limitu :x

Už se mi to stalo, měl jsem být mimo, ale nakonec jsem u té aukce seděl a viděl jsem, jak počítač to tam doházel až na můj limit :(
Registrovaný uživatel
Zapomeňte prosím na to, že prodejci - obchodníci nejsou s aukčními síněmi domluveny na limitech. Startuje se naoko oficiálně nízko, ale domluva je zpravidla daleko výše. To je skutečně individuální věc, aby se umělecké dílo tzv.chytlo. Do vykázaných zmařených aukcí beztak nikdo nevidí. Dílo se pak nesmyslně za čas objeví někde jinde.
Registrovaný uživatel
vlackar napsal
Zapomeňte prosím na to, že prodejci - obchodníci nejsou s aukčními síněmi domluveny na limitech. Startuje se naoko oficiálně nízko, ale domluva je zpravidla daleko výše. To je skutečně individuální věc, aby se umělecké dílo tzv.chytlo. Do vykázaných zmařených aukcí beztak nikdo nevidí. Dílo se pak nesmyslně za čas objeví někde jinde.

Přesně tak. Zvláště jsou domluveni ti, kteří je pravidelně zásobují.
Registrovaný uživatel
Mám zajímavý poznatek. Týká se galerie Dolmen. Již dvakrát jsem zaregistroval, že obraz vydražený v jedné galerii se za několik dní draží za vyšší peníze v Dolmenu. Vloni Liesler vydražený ve Vltavínu, nyní Podešva. Před pár dny v gal. Obrazy v aukci za 13000, nyní v Dolmenu přes 20000. A to si Dolmen navýšil provizi na 24%.
Moderátor
Profa napsal
Mám zajímavý poznatek. Týká se galerie Dolmen. Již dvakrát jsem zaregistroval, že obraz vydražený v jedné galerii se za několik dní draží za vyšší peníze v Dolmenu. Vloni Liesler vydražený ve Vltavínu, nyní Podešva. Před pár dny v gal. Obrazy v aukci za 13000, nyní v Dolmenu přes 20000. A to si Dolmen navýšil provizi na 24%.

Už jsem to psal v rámci tohoto tématu (viz výše). Dolmen a Vltavín jsou tutově navzájem propojeni. Jestli jaou propojeni i s "Obrazy v aukci", to je otázka...

A propos, ta zvýšená provize u Dolmenu mě taktéž lehce zaskočila... Jestli si myslí, že takhle navýší obrat, tak by se mohli šeredně zmýlit. Od teď už mnohem více zvažuji jestli u nich chodit do aukcí či cokoliv nakupovat.
Registrovaný uživatel
Tiež zaujímavé
https://aukro.cz/mudroch-kytica-kvetov-6922263031
https://aukro.cz/mudroch-kytica-kvetov-6923143431
Moderátor
peterM61 napsal
Tiež zaujímavé
https://aukro.cz/mudroch-kytica-kvetov-6922263031
https://aukro.cz/mudroch-kytica-kvetov-6923143431

Borec se snaží, co může - nasadil 3 falešné nicky přihazovače, ale do řádů tisíců a výše to nepropasíroval :-)
Bude zajímavé sledovat, jestli budou nějaké další pokusy...
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny
Rozhodl jsem se dát do aukcí několik hezkých obrazů od různých umělců.
Jsem rád, že jsem narazil na tuto diskuzy, protože o mé obrazy projevila zájem galerie Vltavín. Po tom co jsem jim odeslal fota, hned druhý den mi napsali, že mé obrazy rádi přijmou do aukce :-D Již to se mi zdálo dosti podezřelé, že by to šlo najednou až tak lehce, protože jsem podal žádost i do konkurenční aukční síně a tam, mi druhý den odepsali, že tyto obrazy se jim do aukce momentálně nehodí, ale mám poslat ještě fota mistra Nejedlého a Slávička. Z toho usuzuji, že si opravdu vybírají to nejlepší. Musím podotknout, u konkurenční síně nemají internetové aukce, takže předpokládám, Vltavín mi tyto obrazy chce pouze do té internetové. To si mohu prodat sám na aukru :-) Rozhodně nedám například A. Kirniga za 1000 Kč. Teď se budu vyhýbat aukčním síním s nabídkou internetové aukce.
Registrovaný uživatel
poslete mi pripadne fotky toho Kirniga na mail (rd75@post.cz).Dekuji
Registrovaný uživatel
Huckyli napsal
Zdravím všechny
Rozhodl jsem se dát do aukcí několik hezkých obrazů od různých umělců.
Jsem rád, že jsem narazil na tuto diskuzy, protože o mé obrazy projevila zájem galerie Vltavín. Po tom co jsem jim odeslal fota, hned druhý den mi napsali, že mé obrazy rádi přijmou do aukce :-D Již to se mi zdálo dosti podezřelé, že by to šlo najednou až tak lehce, protože jsem podal žádost i do konkurenční aukční síně a tam, mi druhý den odepsali, že tyto obrazy se jim do aukce momentálně nehodí, ale mám poslat ještě fota mistra Nejedlého a Slávička. Z toho usuzuji, že si opravdu vybírají to nejlepší. Musím podotknout, u konkurenční síně nemají internetové aukce, takže předpokládám, Vltavín mi tyto obrazy chce pouze do té internetové. To si mohu prodat sám na aukru :-) Rozhodně nedám například A. Kirniga za 1000 Kč. Teď se budu vyhýbat aukčním síním s nabídkou internetové aukce.

Tak to já se jim vyhýbám už i jako kupující :mrgreen:

Např. jsem si tam jednou zadal limit na Nepraktu a někdo přihodil přesně na můj limit.

To se mi stalo opakovaně. Někdo je holt tak dobrej, že se přesně trefí těsně pod můj limit.

A u e-starozitnosi se mi to také stalo.

Takže děkuji nechci a do budoucna již veškeré internetové aukce beze mě.
Registrovaný uživatel
tohle se tady resi porad dokola. Chybi prodejni kanal, kde lze ferove prodat/koupit levnejsi veci. Galerie a aukcni sine vam to nevezmou, protoze je to nezajima a na Aukro to hodit nechcete...a ted kam s tim. Internetove aukce? Ty maji omezenou klientelu, protoze ne kazdeho bavi se prehazovat s majitelem.
Moderátor
floodland napsal
tohle se tady resi porad dokola. Chybi prodejni kanal, kde lze ferove prodat/koupit levnejsi veci. Galerie a aukcni sine vam to nevezmou, protoze je to nezajima a na Aukro to hodit nechcete...a ted kam s tim. Internetove aukce? Ty maji omezenou klientelu, protoze ne kazdeho bavi se prehazovat s majitelem.

Levnější věci, řekněme s předpokládanou výslednou cenou do 3 000 Kč strkám jednoznačně na Aukro. A bývám v drtivé většině případů spokojen a často i příjemně překvapen.
Registrovaný uživatel
Co máte proti Aukru? Dražit tam můžete jake kdekoliv jinde. Kupující neplatí žádnou provizi. A prodávají sice ano, ale mnohem méně než jinde...
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
Co máte proti Aukru? Dražit tam můžete jake kdekoliv jinde. Kupující neplatí žádnou provizi. A prodávají sice ano, ale mnohem méně než jinde...

Aukro ma bohuzel tak spatnou povest, ze uz malokdo veri tomu, ze by se tam mohl prodavat original. Aukro pro to pochopitelne nic nedela, byli by sami proti sobe. Vec za par set, nebo nizsi tisice neni problem. Ale za vic uz ano. Kupujici k tomu pristupuje jinak, protoze nema tu duveru ani ochranu. Proto tam chybi ta kupni sila.

Jinak kupujici zadnou provizi samozrejme nikdy neplati. To je jenom marketingova zalezitost, aby prodavajici nevideli, jak je berou aukcni sine na hul. Kupujici kupuje za konecnou cenu a je jedno, jak je tato cena slozena. Konecna cena urcuje hodnotu dila (mela by byt v urovni odhadu), nikoliv ta vydrazena. Proto je smutne, ze prodavajicim vubec nevadi, jak postupne aukcni sine zvysuji aukcni prirazku. Protoze tady nejde o to, ze by to mel kupujici najednou o 5% drazsi, ale prave naopak. O tech 5% se snizi prodejni cena prodavajicimu, protoze odhadni cena obrazu zustava porad stejna. Ale tohle nikdo nevidi...
Registrovaný uživatel
Odhadní cena není tržní cena.
Aukční síň za ty poplatky poskytuje určité služby. Je na zákaznících, aby zhodnotili kvalitu těchto služeb. A případně obchodovali jinde.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Odhadní cena není tržní cena.
Aukční síň za ty poplatky poskytuje určité služby. Je na zákaznících, aby zhodnotili kvalitu těchto služeb. A případně obchodovali jinde.

kam pujdete radeji prodat obraz?

A) prodavajici provize 5%, kupujici provize 30%
B) prodavajici provize 15% kupujici provize 10%
Registrovaný uživatel
Kam půjdu prodat obraz?
V praxi nikam. Nemám co bych prodal.
Teoreticky tam, kde dostanu nejvíc. Jestli jedna aukční síň dokáže prodat můj obraz za 10 milionů a jiná za 10 tisíc...
Registrovaný uživatel
Co dokážu prodat sám, prodám sám.
Když to nedokážu, tak musím přes prostředníka. A toho ti prostředníci využívají.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Umělé přihazování v Galerie Národní 25 na Lhotákových kresbách

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1