Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení autora

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení autora

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,pomohl by někdo s určením signatury? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nějakej Pikaso
Registrovaný uživatel
Kdože?
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
To má být Picassovo " modré období " , akorát, že v tomto období Picasso maloval jen žebráky , ženy s " vyhaslýma " očima apod , nikoliv nějaké dámičky . Navíc , " dáma " vypadá spíš " Lautrecovsky " , než " Picassovsky, nebo spíše " Renoirovsky" . Respektive , chtěla by vypadat . Učebnicový padělek.
Registrovaný uživatel
tuť.... hle.... repro prosté...

http://poramoralarte-exposito.blogspot.cz/2017/10/pablo-ruiz-picasso-1881-1973_16.html
Registrovaný uživatel
I když , i tato malá obludka je přisuzována Picassovi . Název : Trpasličí tanečnice Nana"
https://vltava.rozhlas.cz/zacinajici-picasso-pariz-1901-5145414#&gid=1&pid=1
Registrovaný uživatel
Njn , i Picasso překvapí " koninama ".
Registrovaný uživatel
P.Picasso - Madrilenian, 1901

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moóc podobný...Zkuste nechat udělat ,rozbor na stáří díla.. Dobrý :)
Registrovaný uživatel
Milky1 napsal
Moóc podobný...Zkuste nechat udělat ,rozbor na stáří díla.. Dobrý :)


Milky1, moc jsem to nepochopila... To je vtip, nebo tu radu myslíte vážně?
Moderátor
Jasná reprodukce, už jen podle toho vyčuhujícího rámu. No, jasná... spíš barevně "nevyrovnaná". Aneb kde asi udělali soudruzi z tiskárny chybu? :)
Registrovaný uživatel
Děkuji za pomoc..Wjeme,no nevím zda chyba v tiskárně,ale obraz je malovaný,ne tisk,asi špatný malíř :-)
Registrovaný uživatel
Pepásku 79, z fotografií, co jste sem dal, nelze usoudit, zda je obraz malovaný nebo tištěný. Otázka je, zda byste to poznal, moc zkušený asi nebudete.
Pokud by to bylo doopravdy malované, tak by to bylo strašně špatné falzum, dělané buď barvoslepým padělatelem, nebo hloupým padělatelem dle vyšisované reprodukce. Anebo to je vyšisovaná reprodukce.
Mně se ta druhá varianta zdá věrohodnější.
Moderátor
pepasek79 napsal
Děkuji za pomoc..Wjeme,no nevím zda chyba v tiskárně,ale obraz je malovaný,ne tisk,asi špatný malíř :-)


To se vám jen zdá. Originál i to vaše "dílko" jsou totožné do nejmenšího detailu... Vemte si velmi silnou lupu a jestli tam nebude vidět rastr nebo zrnka tak máte u mě pívo a panáka whisky ;)
Registrovaný uživatel
Jsou jen dvě možnosti, obě v neprospěch " originálního " Picassa: Buď olej a kopie , anebo sluncem vybledlý tisk .
Registrovaný uživatel
Včera jsem o tom obraze přemýšlel a maně si vybavuju , že jsem už tuto reprodukci viděl , co malý chlapec, který brouzdal po školních chodbách jsa zaujat vybledlými , prohnutými školními reprodukcemi , zatímco jiní se rvali , metali kozelce, či hráli v čáru .
Originál je datován do r. 1901, čili spadal by do tzv. " modrého období " /1901- 1904/. V té době nikdo , kromě Ambroise Vollarda a Gertrudy Steinové od Picassa nic nekupoval . Gertruda Steinová jeho rannou i pozdější tvorbu dobře mapovala . Čili originál to být nemůže . I ranná Picassova tvorba je velmi dobře zmapovaná.
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Včera jsem o tom obraze přemýšlel a maně si vybavuju , že jsem už tuto reprodukci viděl , co malý chlapec, který brouzdal po školních chodbách jsa zaujat vybledlými , prohnutými školními reprodukcemi , zatímco jiní se rvali , metali kozelce, či hráli v čáru .
Originál je datován do r. 1901, čili spadal by do tzv. " modrého období " /1901- 1904/. V té době nikdo , kromě Ambroise Vollarda a Gertrudy Steinové od Picassa nic nekupoval . Gertruda Steinová jeho rannou i pozdější tvorbu dobře mapovala . Čili originál to být nemůže . I ranná Picassova tvorba je velmi dobře zmapovaná.


Petrarco, o kterém že obraze mluvíte?
O tom z úvodního příspěvku, nebo o obraze z odkazu?
Nějak vašemu příspěvku nerozumím.

Co se týká Picassova obrazu mladé ženy (La Madrilene), tak to originál bezesporu je.
O reprodukci z úvodního dotazu není třeba pronášet nějaké sáhodlouhé soudy a něčím dokazovat, že to není originál.
Registrovaný uživatel
Zdravím p. Kolemjdoucí , no že se " vlákno " rozběhlo a ve hře je dokonce láhev Whisky ,
to v případě , není - li na původním " díle " zadavatele tiskový rastr .
Tvrdím , že i kdyby tam ten tiskový rastr nebyl , tak nic nesvědčí ve prospěch originálu. Mohla by to být litografie , ale ty dělal Picasso až v 50-
tých letech . Samozřejmě , že mluvím o původní " zelené " zadavatelově Madrilene. Nicméně v detailu původní , zelené zadavatelovy Madrilene jakoby na fotografii byla patrna struktura , plasticita barvy. Takže v lepším případě kopie Picassovy Madrilene. Škoda , že pan zadavatel nepřejel prostě po materiálu obrazu prstem a nesdělil jednoduše , zda je hrbatý , či nikoliv .
O reprodukci , či kopii půjde v každém případě. O tom není sporu.
Tady s p. Kolemjdoucí naprosto souhlasím .
Kolemjdouci napsal
petrarca napsal
Včera jsem o tom obraze přemýšlel a maně si vybavuju , že jsem už tuto reprodukci viděl , co malý chlapec, který brouzdal po školních chodbách jsa zaujat vybledlými , prohnutými školními reprodukcemi , zatímco jiní se rvali , metali kozelce, či hráli v čáru .
Originál je datován do r. 1901, čili spadal by do tzv. " modrého období " /1901- 1904/. V té době nikdo , kromě Ambroise Vollarda a Gertrudy Steinové od Picassa nic nekupoval . Gertruda Steinová jeho rannou i pozdější tvorbu dobře mapovala . Čili originál to být nemůže . I ranná Picassova tvorba je velmi dobře zmapovaná.


Petrarco, o kterém že obraze mluvíte?
O tom z úvodního příspěvku, nebo o obraze z odkazu?
Nějak vašemu příspěvku nerozumím.

Co se týká Picassova obrazu mladé ženy (La Madrilene), tak to originál bezesporu je.
O reprodukci z úvodního dotazu není třeba pronášet nějaké sáhodlouhé soudy a něčím dokazovat, že to není originál.
Registrovaný uživatel
Jak už tu Wjem správně poznamenal, ten bílý okraj svědčí o papírové reprodukci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A papasek79 se tak " dušoval " , že jde o malbu .
turtleoverhead napsal
Jak už tu Wjem správně poznamenal, ten bílý okraj svědčí o papírové reprodukci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny a děkuji za pomoc.Nakonec mi to nedalo a obraz jsem ač nerad vyndal z rámu. je to malba na kartonu,zřejmě někdo zkoušel malovat :-)). Jen mě opravdu zajímal ten podpis,nemohl jsem ho rozluštit.
Registrovaný uživatel
Ako skúška maľby to nie je vôbec zlé..Takmer totožné s originálom.
-s-
Registrovaný uživatel
V tom případě máte padělek, které já obhajuji, jak jsem se zde dozvěděl.
Registrovaný uživatel
stani napsal: "Ako skúška maľby to nie je vôbec zlé..Takmer totožné s originálom."

Já doporučuji pepaskovi 79 doložit nové zjištění detailními fotografiemi malby - pívo a panák whisky se hodí. Sám bych se na jeho místě asi výhry vzdal ve prospěch někoho potřebnějšího, žíznícího a mrznoucího ve stolici (rozuměj: v hlavním městě) na nějaké demonstraci.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení autora

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1