Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení autora J. Kolář

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení autora J. Kolář

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám doma dva obrazy od autora J. Kolář. Netušíte někdo, kdo by to mohl být? Když začnu googlit, tak mi vyjede kolážista Jiří Kolář a ten to asi nebude. Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
zkuste googlit dál, J. Kolářů malovalo jako dobrých, tedy hodně, ale v nabídkách nejrůznějších prodejců se toto jméno objevuje, tak hodně štěstí...
Registrovaný uživatel
Kolář Josef (nar.1913)

malíř, grafik, narozen v Brně, studoval u profesorů T.F. Šimona a J. Obrovského
Maloval často na Ostravsku.Nepříliš ceněněný realistický malíř , formálně a perspektívně dokonalých krajinek - realistických, ale skvělých grafik- malby typu Jalovecký, Pavelka.Nepříliš ceněný, ale dobrý kreslíř.Dosti častý v internetových aukcích.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. Sice zde píšete, že je nepříliš ceněný, ale před rokem se na AUKRU prodal obraz od tohoto malíře za 16.000 Kč.
Registrovaný uživatel
cyril napsal
Děkuji za odpověď. Sice zde píšete, že je nepříliš ceněný, ale před rokem se na AUKRU prodal obraz od tohoto malíře za 16.000 Kč.


Aukro je zcela specifické prostředí. Nejednou se tam prodá "doslova obrázek" - strojová kopie ještě vonící barvami velikosti 20 x 25 cm za 6000 Kč.Takže vždy podle toho, kdo má jakého přihazovače, a jak atraktívně jej prodejce nabídne - ceny z Aukra nevypovídají o skutečné ceně nic. Ten první obraz bych já osobně koupil za 4 000, kdybych měl o něj zájem, ale tohoto malíře nesbírám.Někomu se může líbit a dá za něj cenu dvojnásobnou. To je aukce.Cena je daná tím, kolik je ochoten kdo za obraz dát.Objektívní měřítko není.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pomáhal jsem s úklidem půdy a nalezl jsem obraz od stejného malíře. Je to olej na kartonu o rozměrech 41x35 cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě tyto "formálně a perspektivně dokonalé krajinky" nenamaloval akademický malíř a grafik Josef Kolář (*1913), ale nějaký snaživý pracant amatér J. Kolář. Např. tento:
https://www.prodej-obrazy.eu/p/1215/peklo-u-vamberka-kolar-jan
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Podle mě tyto "formálně a perspektivně dokonalé krajinky" nenamaloval akademický malíř a grafik Josef Kolář (*1913), ale nějaký snaživý pracant amatér J. Kolář.

Nicméně jsou velmi hezké ;)
Registrovaný uživatel
Ano, hezké a "kvalitní" ;)
https://www.prodej-obrazy.eu/p/1858/leto-v-horach-kolar
Registrovaný uživatel
Určitě to bude regionální malíř z Východních Čech. Tento obraz byl také nalezen ve Vamberku. A ten obraz z odkazu od jazzdr je také motiv Vamberk. To by byla hodně velká náhoda.
Registrovaný uživatel
Tak už všechno víme...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
AdamekPOS: díky za vypátrání malíře Jana Koláře. Je to důkaz, že poctivý řemeslník si vždy zaslouží uznání.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení autora J. Kolář

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1