Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » určení doznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

určení doznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení odznaku a případně cenu odhadem. omlouvám se za horší foto. (zezadu psáno Karnet a Kyselý)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:P :D :P
Ja som si najskôr myslel,že si si zmýlil vlákno a že je to nejaký abstraktný obraz..
Síce si sa ospravedlnil,ale to nemôžeš myslieť vážne..Foto je mizerné,aj keď odborníci určite vedia o aký odznak sa jedná.Skús to orezať. ;)
-s-
Moderátor
Přesunu Vás, zde snad dokážeme určit vojenské odznaky. Možná, že si někdo bude chtít vykroutit i hlavu, ale až v sekci k tomu určené to jest ODZNAKY, kam Vás přemístím.
Není to tak dlouho, co zde několik lidí říkali asi toto:
Odznak či jiná věc by měl být nafocena tak, abychom poznali co vlastně na odznaku je. Pošlete trochu lepší obrázek neb ani ten letopočet nemohu přečíst. :evil:
Registrovaný uživatel
Stav sa dá určiť jednoznačne... ;)
DavoutViceEmperor.Nezabudni sa nasr@ť.. :P
-s-
Moderátor
stani napsal
Stav sa dá určiť jednoznačne... ;)
DavoutViceEmperor.Nezabudni sa nasr@ť.. :P
-s-


Stani, nerozumím :P
Registrovaný uživatel
DVEmperor žiada o určenie odznaku a ceny.Odznak niekto učí,niekto,kto sa vyzná..Cenu podľa mňa ovplyvňuje aj stav.Neviem či sa z tejto jednostrannej,malej,rozmazanej fotky z diaľky dá určiť.Tak som to myslel.
-s-
Registrovaný uživatel
Pri absolútnom vykrútení mojich krčných stavcov okolo sledovania toho obrázka by som povedal, že sa jedná o odznak vyrobený k 10 výročiu vzniku Československej republiky. Pokiaľ sa jedná o dátumy 1918 - 1928 dole na odznaku, tak ostatné stvárnené symboly tomu nasvedčujú. Vtedy sa tých odznakov a medailí vyrobilo pomerne dosť. V republike prebiehali rôzne oslavy k príležitosti toho výročia. Ten odznak bol akýsi symbol vlastenectva. Cenu ťažko určiť z takej mizernej fotky. Nevidno v akom je stave. Ale netreba si robiť ilúzie o závratnej hodnote.
Registrovaný uživatel
TONY-KK napísal presne to,čo som chcel svojimi príspevkami povedať.
Nechcel som DavoutaViceEmperora vystrašiť ani podráždiť,to určite nie.Sám by mal uznať,že foto nie je dobré.Viac sa z toho nedá,(alebo to neviem) vytiahnuť. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
NO, je to přesně tak jak oba píšete. Ještě otázka, zda je odznak z hliníků či stříbra, nebo bílého kovu,
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
NO, je to přesně tak jak oba píšete. Ještě otázka, zda je odznak z hliníků či stříbra, nebo bílého kovu,


Bohužiaľ, dnešní mladí ľudia si často dajú viac práce so zobrazením okolitého interiéru ako samotného artefaktu. Aký majú problém vložiť poriadne foto pri úrovni dnešnej techniky, to fakt netuším. Aspoň tu na fóre je to patrné minimálne u polovice žiadateľov o ohodnotenie.
Moderátor
:evil: cena :roll: to je to jediné.
Odznak by měl být stříbrný, vydávaný a prodáván při příležitosti oslav 10. výročí Československa. Dnes je to již pěkný připomínka ČSR
Registrovaný uživatel
Altmann, no to závisí na žiadateľovi, možno ho aspoň napadne odfotiť zblízka druhú stranu odznaku. Či tam je okrem výrobcu punc, to zistíme až po predložení kvalitnejšej fotografie.
Registrovaný uživatel
Poprosím vás o určenie.
Je to nejaká "novodobosť,"alebo odznak (pravý) s obdobia,ku ktorému sa vzťahuje ten obrázok,t.z. z obdobia WWI? Tomu sa mi nechce veriť....Je to z hliníka,pomerne veľké.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stani,
odznak v hliníku je original. Jsou zde všechny země ČSR po roce 1920. Vojáci jej v počátku nosili na čepici, později v lepším provedení a to i ve stříbře a smaltu jako Čestný odznak na stejnokroji. Tento ty se vyskytuje méně. Civilisté jej nosili jako projev vlastenectví, (Stačí?)
Registrovaný uživatel
Ďakujem Altmanne.Stačí. :)
Len som chcel vedieť,či to nie je nejaká "pouťovka.."
Takže: Keď je znak legionársky,platí to aj o odznaku?
http://www.vhu.sk/data/files/569.pdf
Strana 12.
-s-
Moderátor
ANO
On nemá vše zahrnuté, ale ta literatura je celkem OK. On ten Váš odznak z AL je málo vidět ( nechci napsat vzácný). Stačí takto?
Registrovaný uživatel
Stačí.Ešte raz dík.
-s-
Registrovaný uživatel
A tento? Je malý asi ako paralen,aj tak hrubý a je z nejakého plastu..
Z ktorého obdobia je? To už bude určite "pouťovka." Možno blbé otázky,ale nič o tom neviem. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A toto je kto? Možno by som to mal vedieť,ale neviem.Dubček?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale toto viem.Liga majstrov 2021,celkové umiestnenie. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Che Guevara.....
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Che Guevara.....

Z Uhrovca... :)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » určení doznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1