Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » určení džbánku

Vykupminci.cz
Numisargo

určení džbánku

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě poprosím znalé o určení a případné ocenění džbánku. Materiál - šedá keramika, víčko asi mosaz. Po obvodu lovecký motiv - hon na lišku. Je to po příbuzné - byla roky služkou ve Vídni někdy na sklonku 19. století a občas něco dostala "do výbavy". Bohužel za ty roky zůstalo jen toto. Výška džbánku včetně víčka je cca 13,5 cm, objem cca 0,25 - 0,3l. Prodávat na 100 procent nebudu, ale jakékoliv info potěší.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
také nikdo netuší?
Registrovaný uživatel
Prečo mám pocit , že fotka je z vetešníctva? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to nevím, stojí to na podložce pro myš a vzadu jako pozadí jsou desky na noty :)
Registrovaný uživatel
Naaranžovat korbel jde i na Mount Everestu...................jinak mi to staré nepřipadá !!! Hodně takových korbelů i džbánů sem viděl v Munchen a tvářili se i sprodejci sakra staře !!!
Registrovaný uživatel
samozřejmě naaranžovat jde cokoliv, ale já neprodávám a nemusím nic nikomu aranžovat. Taky nepotřebuji určit stáří - tedy alespoň jsem si jistý minimálně rokem 1910, ale netuším, kde se to mohlo vyrábět, co to je za keramiku nebo porcelán atd ....toto nevím, protože se holt v rodině už nemám koho zeptat. Zkoušel jsem to tu už před léty a nic, vidím, že se situace nezměnila, že je to tady marné.
Registrovaný uživatel
A byl bych rád, kdyby se tomu někdo vyjádřil z odborného hlediska. Věta:"!!! Hodně takových korbelů i džbánů sem viděl v Munchen a tvářili se i sprodejci sakra staře !!!" jenom svědčí o tom, že dotyčný nemá ani páru. Já nevím, jestli toto hodnotu ve svě době mělo, nebo jestli to už tehdy byl suvenýr pro turisty, ale to že to není dobový padělek, tak to vím zatraceně jistě, znovu opakuji, že stářím jsem si jist.
Registrovaný uživatel
Nejsem si jist, ale nepřipadá mi to, jako nová věc. Nemá to někde také značení na víčku ?
Registrovaný uživatel
děkuji za zastání. Nové to fakt není. Značení na víčku není žádné. Značky jsou jen na dně džbánku - to co je vyfoceno - číslo 36 uprostřed dna a pak v tom ozdobném ornamentu to je "No 103". Jinak nic. Nevím, jakou formou se ten reliéf dělal - ale vypadá to, jako by ten džbánek byl ve formě skládající se ze dvou polovin. Ten spoj forem je z jedné strany patrný na straně se zobáčkem - v reliéfu stromu a na druhé straně jde středem ouška. Jinak vnitřní povrch džbánku má stejnou barvu co vnějšek, jen je to jakoby leskla glazura na rozdíl od vnějšího matného povrchu.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem si všiml - pod tím nápisem s číslem :"No 103" je ozdobné "M" To číslo 103 je možná typ, produkt 103.
Nejde mi o prodejnost, jde mi o to, že toto jsem podědil- (ono toho popravdě moc nebylo) a zajímá mne původ. To je prostě všechno.
Registrovaný uživatel
PetrB1 napsal
Ještě jsem si všiml - pod tím nápisem s číslem :"No 103" je ozdobné "M" To číslo 103 je možná typ, produkt 103.
Nejde mi o prodejnost, jde mi o to, že toto jsem podědil- (ono toho popravdě moc nebylo) a zajímá mne původ. To je prostě všechno.
Já ti moc neporadím, protože porcelán a keramiku nedělám. Ale ten lovecký motiv nevím proč mi připomíná anglický styl. Jak říkám nejsem v keramice kovaný, ale nové mi to nepřipadá. Bobinku nechceš tvůj názor ještě přehodnotit, já vím že máš o hodně větší zkušenosti, než já ... fakt mi to nepřipadá nové ...
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nejsem si jist, ale nepřipadá mi to, jako nová věc. Nemá to někde také značení na víčku ?
......................Juro stářím si rozhodně nejsem jist když o tom nemám za 40let praxe ani páru ! :'(
Registrovaný uživatel
Možná to není lovecká scéna, vidím tam jezdce , tak jsem si to možná blbě vyhodnotil žánrově... co třeba Francie ???
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Možná to není lovecká scéna, vidím tam jezdce , tak jsem si to možná blbě vyhodnotil žánrově... co třeba Francie ???
Je to lovecká scéna, jezdci na koni a lovečtí psi ...
Registrovaný uživatel
bobinek21: Pardon - nechci zpochybňovat znalosti podpořené 40ti lety. Takhle - na vlastní oči můžu potvrdit, že to měli prarodiče 40 let v kredenci, ten původ od po tetce, co dělala služku ve Vídni mám samozřejmě předáno jen ústně - ale nemám důvod to zpochybňovat. Tedy mělo by to pocházet někdy z přelomu století, ze sklonku R-U. Motiv vypadá anglicky - je to hon na lišku - 3 jezdci na koních, liška a 9 psů. Styl oblečení jezdců cca 1820-1850 (samozřejmě nemusí být souvislost se stářím džbánku). V rodině toho bylo víc - ale něco se rozdalo za první republiky, něco se rozprodalo za socíku a já mám jen toto :) Tedy sám jsem si koupil dost jiného, ale po předcích jen toto. A přiznám se, že keramice nerozumím a na netu jsem nic nedohledal, protože se nemám čeho chytit. proto se pídím, jestli někdo nezná styl, jestli není ta práce někomu povědomá.
Registrovaný uživatel
mohu poslat fotky v plném rozlišení na mail, pokud by to pomohlo a vyloučilo podezření z novovýroby
Registrovaný uživatel
bobinka ignoruj.
Registrovaný uživatel
ještě pár fotek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Spracovaním a námetom to pripomína keramické džbány z konca 19. a zo začiatku 20. storočia od Villeroy & Boch. Cena by potom mohla byť celkom zaujímavá 60 – 100 €. Žiaľ, nemá to označenie a tak to zrejme bude z produkcie niektorej z nemeckých keramických dielní, ktoré takéto džbány v tom období produkovali ako na bežiacom páse. Cena je potom nižšia, ale vzhľadom na veľmi dobrý stav nie až tak zanedbateľná. V Nemecku je značný „pretlak“ na tieto v minulosti veľmi obľúbené džbány a tak ceny tam u tohto sortimentu skôr klesli. Určite je lepšie si to ponechať, je to vydarený a pekný kúsok, ktorý zaujme a poteší.
Odporúčam ďalej pátrať a zadať do vyhľadávača: Antiker Mettlach Krug mit Zinndeckel
Registrovaný uživatel
Dochtor toto je můj džbán WB a značka,,,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji moc. Opravdu děkuji za snahu. A podle vyhledávače je to stylem opravdu podobné. Ponechám si to na sto procent. Přiznám se, že jsem sice spíš fanoušek techniky a zajímám se spíš o zbraně a motocykly, ale toto je rodinná záležitost a to se neprodává.
Registrovaný uživatel
Ještě pokus o lepší foto značky WB,nevím jestli se povedou ... jsem fotograf na baterky :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No jo fotograf ze mne nikdy nebude :P
Registrovaný uživatel
To nevadí - některé věci mají podobné, ale jejich značka tam opravdu není. Jako skoro bych řekl, že vzhledově je hezčí než většina podobné produkce a reliéfy jsou propracovanější - pak mi není jasné, proč tam není výrobce.
Registrovaný uživatel
mají podobné věci, ale logo je tištěné viz fotka lachtana

Villeroy-amp-Boch-Bierkanne-1870-Mettlach

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » určení džbánku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1