Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » určení kamene

Vykupminci.cz
Numisargo

určení kamene

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer
Dnes jsem detektorem našel tento kamen vaha 123 gramu.
Zajímalo by mně o co se jedná.Omlouvám se za špatné foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2500 možností + 12 000 podskupín - ospravedlňujem sa za nie veľmi presné určenie. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
To bude možná nějaký kámen pravil ten, který má v brýlých dna od skleničky od jogurtu.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
To bude možná nějaký kámen pravil ten, který má v brýlých dna od skleničky od jogurtu.

“Ale úplně jisté to není” pravil druhý a vyfotil to skrz broušený popelník. :D
Registrovaný uživatel
Sorry janvon, ale z rozmazaných fotek jde málokdy co určit.
Registrovaný uživatel
Posílám lepší foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotka nie je lepšia, ale zrejme nejaký kremenec s pieskovcom vytiahnutý z potoka. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Není to z potoka ale z pole,bylo to nalezeno na poli.
Registrovaný uživatel
disulfid železnatý - FeS2 - alebo Pyrit - Markazit, pokiaľ reaguje na detektor kovov.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Mohl by to být i markazit
Registrovaný uživatel
pyrit ,alebo markazit je to skoro jedno, predajcovia minerálov to určujú ,lebo sa to lepšie predáva. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
..konečně něco, co opravdu velmi připomíná meteorit! Pošlete mi lepší fotky na mail, podívám se na to. (mail mám když kliknete na mou ikonku)
Registrovaný uživatel
Jsem rád že se našel někdo kdo mně dá rozumnou odpověd.Děkuji
Registrovaný uživatel
korunka napsal
(mail mám když kliknete na mou ikonku)

Za prvé musí kliknout na jméno a ne na ikonu,
za druhé do tohoto mailu nelze vložit fotku
a za třetí mám obavy že janvon není dobré fotky schopen ;)
Registrovaný uživatel
takychto najdes spustu zakazdym ak sa motas okolo nejakej starovekej osady kde sa spracovavala ruda na zelezo.
lepi sa to na magnet? (pyrit/markazit je nemagneticky)
Registrovaný uživatel
..turtle- ano oprava, na jméno, ale jinak tam mám napsanou i mailovou adresu, takže poslat může..

ostatní- nechci Vám do toho moc mluvit, samozřejmě můžete mít pravdu, každý ostatně mluví dle vlastních zkušeností, ale bohužel zároveň i těm to přizpůsobuje ...
...nález meteoritů detektorem už jsem to tu několikrát psala, je opravdu možný a už byl několikrát učiněn, takže se občas velmi divím, že jakmile se tu nějaký podobný dotaz objeví, hned je meteorit zavrhnut. Vetšina nerostů, které se sem s tímto označením dostala dle mého názoru opravdu meteority nejsou. Konečně se sem dostal kámen, který jej opravdu velmi připomíná.
Tocomabyt- strusky z želez. pecí vypadají oproti tomuto hodně jinak, naopak káment opticky velmi meteorit připomíná. Bohužel fotka je opravdu špatná a potřebovala bych jej vidět ve větším rozlišení. S tím magnetem to určitě vyzkoušej, vsadím se, že magnet přitahovat opravdu bude. Když ne, tak prodám svou sbírku meteoritů :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
korunka:
v tomto pripade som nemal na mysli strusku, ale to co ukapava kolo pece, cize vytavene surove zelezo.
samozrejme, nalez meteoritu neni vyluceny, ale statisticky je to 99.9% proti 0.01% v prospech pozemskeho zeleza.
Registrovaný uživatel
inak suhlasim ze za posledny rok-dva je to v tejto rubrike prvy suter co aspon opticky trochu pripomina meteorit.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
disulfid železnatý - FeS2 - alebo Pyrit - Markazit, pokiaľ reaguje na detektor kovov.


pokial toto nie je železité tak neviem. :roll: ;) :D stále je to o tom istom len iné pomenovania.

To Korunka ???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 12. 11. 2012, 7:58. »
Registrovaný uživatel
Pyrit (též železný pyrit, či kyz železný, chemicky disulfid železnatý) je velmi hojný minerál a důležitá železná ruda. Obvykle má zlatavou barvu, pro kterou bývá někdy neznalými zaměňován se zlatem, proto se mu taky někdy říká zlato hlupáků či kočičí zlato. Často se ale může objevovat se zelenalým nádechem, nebo kovově modrými, červenými a zelenými povlaky, které se odborně nazývají náběhové barvy.

Pre lepšie pochopenie v materinskom jazyku.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Teď vůbec nevím, o čem je řeč :D
Já tu vidím kámen svétlé barvy potažený černou kůrou. (což jsou základní předpoklad, proč by to meteorit být mohl) Sice to může být hromada jiných různých nerostů, která na vzduchu na povrchu zoxidovaly, ale to bez dobré fotky a následné analýzy určitě nelze posoudit. Jen jsem teď trošku zamotaná v tom, proč se sem plete zrovna pyrit. Navíc ten ani není magnetický, dobrý detektor dokáže najít i koks prošlý pecí, ale na pyrit, markazit ani hematit nereaguje.
Registrovaný uživatel
Práve detektor reaguje na pyrit a reaguje ako na zlato .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zkoušel jsi to?
Registrovaný uživatel
Niekedy dávno som vlastnil Minelab , preto vlastná skúsenost. ;)

Inak by som tiše mlčel.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
S Minelabem jsem to zkoušela také a ten nereaguje. Nereaguje ani Gold max a nereaguje ani Golden mask, takže nevěřím tomu, že by ti reagoval. Jediné, kdy by ti teoreticky mohl reagovat by bylo, kdyby jsi zkoušel pyrit zarostlý v hornině. Pak by ti totiž mohl reagovat na železo obsažené právě v té hornině, pokud by tam shodou okolností bylo přítomno, nikoliv na pyit samotný. Ale aby to nebylo tak jednostranné, je tu spousta detektorářů, tak to prosím ještě někdo vyzkoušejte, pokud máte ve sbírce pyrit.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 12. 11. 2012, 8:54. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Minerály » určení kamene

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1