Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení malíře sig C.H.Dostál 32.

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení malíře sig C.H.Dostál 32.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám doma starý obraz dráteníka olej na plátně signováno C.H. Dostál 32. a chtěl bych se zeptat znalců o kterého Dostála jde.Nepodařilo se mě zatím nic najít Dostálů je několik a nenašel jsem žádného s podobnou signatůrou.Rád bych se dozvěděl odkud pocházel narození úmrtí u koho studoval a odkaz na další díla děkuji všem za případnou pomoc.V

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja bych to tedy jako Dostal necetl. Prijde mi, ze tam je š.
Registrovaný uživatel
Ne ne je to Dostál uprostřed rámu je štítek a vyryto čitelně C.H.Dostál tak věřím že někdo malíře bude znát nebo něco o něm vědět.Viděl jsem včera na aukru v obrazech jeden obraz na prodej krajinka od C.H.Dostál a v popisu uvedl prodejce aukční malíř tak jsem mu napsal protože obraz dráteníka mám zavěšeného doma abych se tedy o malíři něco dozvěděl a zatím mě neodepsal tak jsem to zkusil ještě zde.Třeba by mohla něco vědět filomena nebo někdo jiný ze znalců obraz je moc pěkný zatím se každému líbil kdo ho viděl tak bych chtěl právě něco znát o malíři rozměr malba bez rámu š.36.m x v.43.cm.
Registrovaný uživatel
votan napsal
Ne ne je to Dostál uprostřed rámu je štítek a vyryto čitelně C.H.Dostál tak věřím že někdo malíře bude znát nebo něco o něm vědět.Viděl jsem včera na aukru v obrazech jeden obraz na prodej krajinka od C.H.Dostál a v popisu uvedl prodejce aukční malíř tak jsem mu napsal protože obraz dráteníka mám zavěšeného doma abych se tedy o malíři něco dozvěděl a zatím mě neodepsal tak jsem to zkusil ještě zde.Třeba by mohla něco vědět filomena nebo někdo jiný ze znalců obraz je moc pěkný zatím se každému líbil kdo ho viděl tak bych chtěl právě něco znát o malíři rozměr malba bez rámu š.36.m x v.43.cm.


Tak to, že je na štítku nějaké jméno, ještě nic neznamená. To to mohl jenom někdo špatně přečíst.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
k malíři nevím nic moc, jen tolik, že jsem viděla krajinu se stejným podpisem, Dostál C.H.,
na rámu ovšem nebyl kovový štítek, jako na tom vašem,
ale už se myslím na tohoto malíře někdo tady dotazoval.
Nejspíš to bude jeden z řady méně známých výtvarníků, kteří možná talent měli, ale nebyli tzv. akademici, možná nevystavovali, nedostalo se jim možností prezentovat svá díla apod.
Těchto obrazů, u sběratelů těchto žánrů je skutečně hodně.
fm
Registrovaný uživatel
Našla jsem v Aukčním centru Bussmark nabídku-
Dostál C.H.
Šumavská krajina, olej, s odhadem ceny 7 000 kč, vročení 1933, zezadu přípis,
z mého pohledu obraz skutečně pěkný, takže zkuste tuto aukční síň oslovit, zda mají i další info,
já mám s nimi zkušenost takovou, že jsem je oslovila stran obrazu od Karla Šimůnka a ani mi neodpověděli,
tak přeji hodně štěstí,
fm
Registrovaný uživatel
Děkuji za snahu Filomeno zkusím oslovit aukční centrum Bussmark doufám že se něco dozvím o malíři mého dráteníka.V
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Našla jsem v Aukčním centru Bussmark nabídku-
Dostál C.H.
Šumavská krajina, olej, s odhadem ceny 7 000 kč, vročení 1933, zezadu přípis,
z mého pohledu obraz skutečně pěkný, takže zkuste tuto aukční síň oslovit, zda mají i další info,
já mám s nimi zkušenost takovou, že jsem je oslovila stran obrazu od Karla Šimůnka a ani mi neodpověděli,
tak přeji hodně štěstí,
fm


hovorit v pripade Bussmarku o aukcni sini je hodne odvazne. Staci se podivat na jejich nabidku a je jasno.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
filomena napsal
Našla jsem v Aukčním centru Bussmark nabídku-
Dostál C.H.
Šumavská krajina, olej, s odhadem ceny 7 000 kč, vročení 1933, zezadu přípis,
z mého pohledu obraz skutečně pěkný, takže zkuste tuto aukční síň oslovit, zda mají i další info,
já mám s nimi zkušenost takovou, že jsem je oslovila stran obrazu od Karla Šimůnka a ani mi neodpověděli,
tak přeji hodně štěstí,
fm


hovorit v pripade Bussmarku o aukcni sini je hodne odvazne. Staci se podivat na jejich nabidku a je jasno.


No, jestli jsem napsala místo centrum výraz aukční síň, myslím nebude o odvaze, v podstatě je mi to fakt šumák, co jsou za společnost,
šlo mi jen o to, poskytnout dazateli Votan info, které jsem objevila,
f.
Registrovaný uživatel
Bez zbytočných rečí(mojich :D ),pomôžete mi s týmto podpisom?
Nedávam to celé,priznávam,nejde o obraz.. :roll:
Rok 1946,herečka?? ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, snad Štěpánková, četla bych,
ale zda je to Jana, to nevím, když už píšete, že je to herečka?
Registrovaný uživatel
Ďakujem p.filomena.Vyzerá to tak,ako píšete,ale Jana Š.to nebude,pozrel som na internete,mala by vtedy len 12 rokov.Herečka to nemusí byť,to som si len tak tipol.Je to pohľadnica adresovaná režisérovi,tak preto... :roll:
Neviem,čo by mohlo byť to predtým Š,ani to druhé slovo.Text a podpis tiež nevyzerajú úplne rovnako (podľa mňa).
Dám celý obrázok do "pohľadníc",ak budete taká dobrá,mrknite tam.Vy ste dobrý lúštiteľ. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
pro stani
Načetla jsem jen tu Štěpánkovou, co je před tím i za tím nevím,
nicméně se přikláním k vaší úvaze, že pozdrav posílá ta osoba těsně pod textem na pohlednici,
ten zbytek dole psal někdo jiný, už podle písma ,
tak jsme nic neobjevili, ale snad to není až tak důležité, nebo snad pro sběratele pohlednic ano?
takže pěkný večer na Slovensko,
f.
Registrovaný uživatel
Ešte raz ďakujem.Pre zberateľa pohľadníc, (možno skôr autogramov) by to význam zrejme malo.Ani jedno,ani druhé nie je môj prípad.Mám nejaké pohľadnice,to áno,ale to má hodne ľudí.Mňa baví všeličo,ale nejako cielene nezbieram nič.Taký "hoarder",ktorý keď bude veľký,začne s kšeftom.... :mrgreen:
Mne sa páči všetko,ale to sa zbierať nedá. :roll:
A hlavne som zvedavý.
Čítam tam Lenís (?)
Slovensko praje pekný večer Morave. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Koneče som to našiel... :roll: .Už som tu raz porušil pravidlá,viem to,ale tiež viem,že sú tu výborní lúštitelia podpisov.A nechcem sa pýtať v inej téme.Pomôžete mi? ;)
Tie mená sú tam nakoniec dve.
Jiří Horáček (?) a Oskar .......ský. :roll:
To druhé vyzerá na iné písmo..Pani fm,ste doma? :D
Neviem kto by to mal byť.Možno umelec,možno vedec,možno nie.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Koneče som to našiel... :roll: .Už som tu raz porušil pravidlá,viem to,ale tiež viem,že sú tu výborní lúštitelia podpisov.A nechcem sa pýtať v inej téme.Pomôžete mi? ;)
Tie mená sú tam nakoniec dve.
Jiří Horáček (?) a Oskar .......ský. :roll:
To druhé vyzerá na iné písmo..Pani fm,ste doma? :D
Neviem kto by to mal byť.Možno umelec,možno vedec,možno nie.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


já nevím, co za jméno to je,
Stantějský, Hantějský, Mantějský ?
ale přeji vám pěkný večer na Slovensko,
f.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za ochotu. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení malíře sig C.H.Dostál 32.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1