Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » určení mince

Vykupminci.cz
Numisargo

určení mince

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, na zahradě jsem našel torzo mince. Zajímalo by mě o jakou minci se jedná i když to bude asi těžké. Na každé straně je zachován alespoň jeden znatelný motiv. Na jedné straně postava a na druhé něco jako ruka a na konci cimbuří se třemi výstupky. Možná jde ale o něco jiného. Omlouvám se za foto. Lépe se mi to nedaří. Třeba zkušený numismatik i z toho mála bude schopný určit směr, kterým se ubírat. Mě mince připomíná nejvíce denáry Soběslava I. Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
S těmi fotkami to opravdu není kdovíco. Denár to je, podle všeho zatím nepřidělená ražba z druhé poloviny 12.století, VP 264.
Jen pro pořádek - zahrádka asi bude na Moravě, někde na jihu ?
Registrovaný uživatel
asi životní nález,tipuji :)
Registrovaný uživatel
Zahrada je na Malé Hané, u Jevíčka.
Moderátor
pavek napsal
Zahrada je na Malé Hané, u Jevíčka.

Díky za info.
Je to opravdu pěkná náhoda, protože zrovna dokončuji různé články o denárových nálezech z Malé Hané, jdou do tisku, takže nic tajného - Chornice, Svitávka, Jevíčko. Když se ozveš na mail (jan.vid zav. seznam.cz) budu rád.
Moderátor
Takto vypadá lépe zachovaný exemplář :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I think other site owners should look at this one as a model. It's clean, beautiful, and easy to use, and that's not even talking about the content. You know a lot about this subject age of war
Registrovaný uživatel
pavek kdyby jste chtěl, tak to můžu projet detektorem jestli jich tam není víc. Bydlím kousek od vás.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » určení mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1