Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Určení německých odznaků

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení německých odznaků

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji předem za pomoc při určení těchto odznaků. Jsou to zaručeně originály, protože je mám cca 30 let. Číslo 1 si myslím , že je HJ, číslo 3 bude kříž německých matek asi miniatura, a číslo 6 asi alpská protěž pro horské myslivce. To jsou možná jen mé dojmy a pravda bude jinde. Ostatní nemohu určit. Ceny si určím sám z netu pokud budu vědět o jaké konkrétní odznaky jde. Budou na prodej , ale až budu vědět o co jde a budu vědět ceny. Možná bych to posléze dal i sem pokud by někdo projevil zájem s pevně udanou cenou, jak zde zákon káže. Ještě jednou děkuji za případnou pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Předběžně jsem si určil: 1 jsou nějaké výkonostní odznaky HJ zlatý a stříbrný, 2 odznak SA , nebo NSDAP, 3 je miniatura se sponou kříž německých matek, 4 je střelecký odznak HJ, 5 je střelecký odznak HJ, 6 je něco, jako alpská protěž, ale nevím jestli to není nějaká výroba samodoma , ale je tam nějaký necelý německý nápis Mähr. Shönberg (Šumperk) a jméno (nevyluštím) , 7 je také asi odznak HJ v hliníku , symbol kosočtverce s háknkrajcem ověnčený ratolestmi a rok 1941.
Registrovaný uživatel
Ještě dodám, že na odznaku SA, nebo NDSAP je vzadu nápis W.REDO, GENTUM DER OBERSTEN, S.A.EUHRUNG,SAARLAUTEN. A asi jde o odznak původně , jakoby zlatý ale barva je setřená.
Moderátor
OK, mohu jen potvrdit, že vše je origo. Ta protěž se také prodávala v rámci tak zvané Zimní pomoci.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
OK, mohu jen potvrdit, že vše je origo. Ta protěž se také prodávala v rámci tak zvané Zimní pomoci.
Díky pane kolego a ještě dotaz ten největší odznak je SA, nebo NSDAP ? Protože někde ho uvádí v aukcích tak i tak a myslím, že jedno z toho není správně,.. byly to rozdílné složky šturm abtelung a druhá byla politická strana. Ještě dotaz k tomu poslednímu na foto z hliníku, to je ten kosočtverec s ratolestmi a datací 1941 ... co to je za odznak HJ ?
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 8. 2018, 8:07. »
Registrovaný uživatel
Jedná se o sportovní odznak SA, podle čísla poznáte, zda jde o odznak zlaty(tam by byla cena někde jinde)
Registrovaný uživatel
Díky a koukal jsem a nikde žádné číslo, nebo možná nevím kam se dívat. Prohlédl jsem pod lupou celou sponu, kolem nápisů , prostě všude a číslo nevidím. Ten odznak jako by byl původně pomosazený a jsou tam zbytky žlutého kovu...
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Díky a koukal jsem a nikde žádné číslo, nebo možná nevím kam se dívat. Prohlédl jsem pod lupou celou sponu, kolem nápisů , prostě všude a číslo nevidím. Ten odznak jako by byl původně pomosazený a jsou tam zbytky žlutého kovu...
Asi to je bronz tedy třetí stupeň. Jinak na gogle jsem prošel nějaké aukce a u některých byly jen ty nápisy a bez čísla.
Registrovaný uživatel
Chlapi dělám stavební úpravy a každá kačka na materiál dobrá, takže bych to prodal. Myslíte, že je moc za kus každého odznaku cirka 1000 Kč ? Já nevím za všechno
tedy 7 kusů 5500 Kč je to přehnané, nebo jak se na to díváte ?
Registrovaný uživatel
Nereálné
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Nereálné
Návrh ceny za vše ? Ten odznak SA se prodal tuším za 1700 Kč. Ty HJ jsem zkoumal narychlo , teď nemám čas makám a šly po cca 1000 Kč. Kříž matek taky po 1000 Kč. Tak zkuste dát reálnou vyvolávačku a já to večer hodím do aukce. Dík za pomoc..
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 8. 2018, 9:04. »
Registrovaný uživatel
Nechci vám brát iluze, konkrétně odznak SA se prodává za 1700, ne se prodal....Musíte se také dívat na stav odznaků. Až budete mít čas, mrkněte na ceny dosažené na aukcích, nejlepší rada je vystavit je na aukci od koruny a uvidíte.Základ je dát tam kvalitní fotografie, ne co jste dal tady.Já osobně bych více než 3500 nedal(nehledě na to, že bych je ani nechtěl)Ale je to jen můj názor, zkuste si počkat na názory jiných kolegů
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Nechci vám brát iluze, konkrétně odznak SA se prodává za 1700, ne se prodal....Musíte se také dívat na stav odznaků. Až budete mít čas, mrkněte na ceny dosažené na aukcích, nejlepší rada je vystavit je na aukci od koruny a uvidíte.Základ je dát tam kvalitní fotografie, ne co jste dal tady.Já osobně bych více než 3500 nedal(nehledě na to, že bych je ani nechtěl)Ale je to jen můj názor, zkuste si počkat na názory jiných kolegů
SAčko se prodalo na A za 1790 Kč v jednom případě a pak ostatní bez příhozu , jasně byl jiný stav. Jo souhlasím dám to od 3500 Kč večer , ale od koruny je to teď nebezpečné, protože je okurková sezóna. Málo kupujících a teď po dovolených bez peněz, jako já :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 8. 2018, 9:47. »
Registrovaný uživatel
Nemyslím si, že je na tyto věci okurková sezóna, kdo bude chtít, přihodí. Každopádně bych to vystavil po jednom kusu, hodně sběratelům chybí jen jeden konkrétní kus a na celek nebudou přihazovat, pak by se toho museli zase zbavovat. Na celek vám budou přihazovat většinou překupníci, ale dělejte jak myslíte.
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Nemyslím si, že je na tyto věci okurková sezóna, kdo bude chtít, přihodí. Každopádně bych to vystavil po jednom kusu, hodně sběratelům chybí jen jeden konkrétní kus a na celek nebudou přihazovat, pak by se toho museli zase zbavovat. Na celek vám budou přihazovat většinou překupníci, ale dělejte jak myslíte.
Rozumím, ale nechci to dávat od koruny a nechce se mi vystavovat 8 aukcí, jsem lenoch já vím. Nějak to ošéfuju v textu. No a lidi kupují méně po Vánocích a po dovolené v tom s Vámi nesouhlasím a mám jiný názor.
Registrovaný uživatel
Lidi co na to mají kupujou pořád, ti kteří na to nemají, nekupujou vůbec....
Registrovaný uživatel
Mint napsal
Lidi co na to mají kupujou pořád, ti kteří na to nemají, nekupujou vůbec....
Tak to určitě nefunguje, existuje střední třída sběratelů, kteří si šetří a pak koupí třeba věc za 5000 Kč jednou za rok. Já to fakt nebudu vystavovat od koruny a riskovat, že to někdo vydraží za 1500 Kč, protože jsou lidi na dovolených. Vždyť to vidíte tady kolik lidí chybí v diskuzích a většinou tady jsou a píšou. No nic nemusíme mít stejný názor na vše. Díky, že jste se mi věnovali kluci. Jdu betónovat práci čest ! 8)
Moderátor
lachtan napsal
Mint napsal
Lidi co na to mají kupujou pořád, ti kteří na to nemají, nekupujou vůbec....
Tak to určitě nefunguje, existuje střední třída sběratelů, kteří si šetří a pak koupí třeba věc za 5000 Kč jednou za rok. Já to fakt nebudu vystavovat od koruny a riskovat, že to někdo vydraží za 1500 Kč, protože jsou lidi na dovolených. Vždyť to vidíte tady kolik lidí chybí v diskuzích a většinou tady jsou a píšou. No nic nemusíme mít stejný názor na vše. Díky, že jste se mi věnovali kluci. Jdu betónovat práci čest ! 8)


Opravdový znalec-falerita by to koupit měl, neb právě ten kriegsmetal je zárukou originality, bohužel povrchová úprava je pryč. Do cenového dohadování se pánové ale nepletu. :P
Registrovaný uživatel
Už jsem to vystavil a dal možnost koupit jen určité kusy a poučil se od Minta. Ozval se zájemce, že by koupil kříž matek, oba střelecké odznaky a HJ se šipkou ten tmavší za 2500 Kč. Tak uvidím jak se dohodneme. Vyvolávačka je 3500 Kč a kup teď 4500 Kč, tak se děj vůle boží. Tady jako tradičně nikdo nemá zájem, tak je to v aukci ...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 13. 8. 2018, 17:06. »
Registrovaný uživatel
Takže už to je pryč za 4500 Kč v kup teď. Díky Altmannovi a Mintovi za pomoc :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Určení německých odznaků

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1