Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení obrazů

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení obrazů

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

maminka chtěla prodat nějaké staré věci (obrazy, porcelán, sošky) do antiku a když pán přijel tak prý měl velký zájem (nebyl jsem přítomen) o dva obrazy. Jelikož se v těchto věcech nevyznáme, rozhodli jsme se požádat radu na netu. Mohl by někdo z Vás poskytnout nějaké info k následujícím obrazům?

1) Menší obraz (A_01.jpg a A_02.jpg) cca 40x40cm je z roku 1929, a autora není možné zcela přečít. První dvě písmena podpisu jsme nerozluštili zbytek vypada jako „...manský“

2) Z druhého obrazu (B_01.jpg) jsme nevyčetli nic.

Mnohokrát děkuji
Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak velký zájem to byl, vyjádřeno v penězích, nebo kolik jste za to požadovali? Za 1. uzené foto obrazu se styďte jméno ještě neznamená kvalitu, která je v tomto případě neznámá. U druhého také nelze určit, zdali jde o nezvykle pojatou oblohu, nebo zda je obraz jen plesnivý. Jinak je takový slabý, nedotažený, ale rozměr jste vyčíst mohli. Bez normálního fota - viz instrukce Wjema nemá cenu se s tím zabývat.
Registrovaný uživatel
1) První menší obrázek má rozměry 39x31cm (jen obraz bez rámu) a je celkově hodně tmavý a kreslený na dřevě. Co myslíte tím uzené foto? Za co se máme stydět? Netvrdím, že jméno autora znamená kvalitu, jen jsem chtěl poskytnou idicie co jsem vyčetl.

2) Druhý obraz má rozměry 73x41cm (jen obraz bez rámu) a je kreslený také na dřevě. Na obloze jsou zbytky červené barvy z tahů štětce ze střech domů (nevím jak to popsat).

Přesto, že jsou oba obrazy zaprášené a i možné špinavé, nezdá se mi ze by na nich byla plísen (tu jsme nalezl jen v rámu prvního obrázku).

Jak jsem již psal, pána jsem osobně nepotkal, ale.. primárně si přijel pro staré housle po dědovi. mimo jiné si obrazy vyfotil a ještě večer volal že si pro ně ráno přijede a ať určíme cenu. Toť vše, více bohužel nevím.
Registrovaný uživatel
Treba lepšie fotky.Prvý je tmavý,signatúru vlastne vôbec nevidíme a tretí má
na oblohe akési čierne fľaky,"objekty",možno to myslel stepe.
A nejaký detail:tú tetku,chalupu,kus lúky alebo oblohy.Čo sa na takéto fotky dá povedať,resp.ako môže niekto niečo podľa nich zhodnotiť (ohodnotiť)? ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pošlete novou fotku toho podpisu,
z toho, co jste poslal není vidět nic, ani to manský, jak píšete,
může to být třeba Heřmanský,
ale bez toho, aby se to dalo načíst se to nepotvrdí,
f.
A ta babka v poli je bez podpisu?
Registrovaný uživatel
Pokud o ně jeví zájem,tak jistě hodnotu mají.Jak píše filoména nafotit podpisy a hodit sem.Dříve obrazy neprodávejte.Moje rada...
Registrovaný uživatel
Jardellli, jelikož jste chytrý filuta a pílí jste se vypracoval k mistrovským fotkám, tak mu ještě poraďte, jak vyrobit kvalitní foťák z trychtýře, sklenice od leča a krabice od krému na boty. Pan PetrBK jak je zřejmé fotí ještě nějaký zastaralým modelem na karbid vápníku. Historie bude psát: Drtikol, Saudek, Jardelll !
Registrovaný uživatel
Stepe,děkuji za uznání a k přiřazení k velikánům Českého umění.Pan PetrBK si vzal jistě k srdci Váš výše uvedený příspěvek a vloží adekvátní snímky pro určení dvou děl,které se Vám zdáli „nedotažené,slabé..“Přes nekvalitní fotky se mě líbí a možná stepe budete překvapen a obrazy budou od aukčních malířů.Jo a nemračte se na svět stepe,vždyť je svět růžovej.PS:všichni nemaji apple jako vy stepe a neměli to štěstí vystudovat AVU...:-)
Registrovaný uživatel
Stepe vsadím se s Vámi,že ta tmavá krajina je od akad.malíře.O 200kč?Pokud Vám to není proti srsti.Co říkáte?:-))
Registrovaný uživatel
Přeji všem hezký večer a děkuji za reakce, které jsem si vzal k srdci a obrazy přefotil na denním světle bez použití mobilu… :-) Ale musím tě opravit, jardelll, nebylo to na popud od stepe. Neboť některé příspěvky prostě nelze brát zcela vážně a to i když jsou od takových odborníků jako je stepe. Každá diskuse má svého místního “chytrolína”, který má vždy pravdu a je z pravidla neuvěřitelně vtipný… s tím nic neuděláme. Ale raději k obrazům.

K velkému obrazu bych ještě chtěl doplnit dvě informace:
a) červení barva v obloze je prosvítající podkladová barva;
b) po vyjmutí obrazu z rámu jsem našel podpis (pro mne nečitelný) s letopočtem 1922.

Děkuji
P.

PS: To stepe: foťák z krabice od bot, tzv. dírkova komora je super věc a jsou z toho opravdu skvělé fotografie, moje děti to milují. Jen je to občas trochu nepraktické, když v kufru vezete 20 pprázdných krabic of bot. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PetrBK napsal
Přeji všem hezký večer a děkuji za reakce, které jsem si vzal k srdci a obrazy přefotil na denním světle bez použití mobilu…,

:roll:
Však ono se to jednou povede, jen neztrácet naději. ;)
Registrovaný uživatel
No vida, trochu pohladit proti srsti a maminka to obstojně vyfotila. --- Jardellli, obecně bez vztahu na tyto obrazy - že je tam někdo podepsaný, neznamená to ještě, že to maloval a že je to pěkné. Zrovna pročítám knížku Technika malby II, B. Slánský 1956, kde se to tisícovkami padělatelů a padělatelskými dílnami jen hemží. Otázka: Kde asi jsou ty desetitisíce falz? A zajímavé je i, že v každém kurzu doporučují vybrat si obraz nějakého známého malíře a namalovat jeho kopii. Nebo variaci. A jsme u toho, pak chybí u povedeného obrazu jen ten jednoduchý podpis, kdy právě v té knížce se píše, že u stejných barev je dodělaný nerozpoznatelný do cca 50 let. Nic tím nechci říci, jen nehledejte hodnoty jen v napsaném jméně. --- Ten horní obraz - mám dojem, že tady již jednou podobný byl, avšak malován z jiného úhlu pohledu na druhý břeh.
Registrovaný uživatel
Petře BK, není žádný důvod dávat podkladovou červenou barvu pod malbu krajiny. Tam bude důvod jiný a červená barva se nedá nazývat podkladovou a nedá se na ni přímo malovat.
Registrovaný uživatel
To máte pravdu stepe,ale já z této fotky nepoznám ,zda se jedná o falzum.Já posuzoval první foto z prvního příspěvku a tam ještě žadatel podpis nepředkládal.Jen jsem psal,že se mě jako laikovi malba líbí.
Registrovaný uživatel
Pokud bude první krajina na prodej,tak ji rád koupím.jaroslav.vasek1981@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To je sice hezké, ale s takovou "nabidkou" jste již třetí v pořadí. Já bych opravdu rád nejprve obrazy identifikoval, je-li to možné.
Registrovaný uživatel
Možná Heřmanský,foto podpisu není zrovna nafoceno pod ideáním úhlem.Ale jak psal stepe ,podpis neznamená hned to,že to maloval zrovna ten malíř.
Registrovaný uživatel
Domnívám se, že ta krajina s postavou ženy je od Jindry,
f.
Registrovaný uživatel
Ta červená barva u druhého obrazu nemusí být přímo podklad, může to být červená imprimitura (sice není důvod jí dávat pod krajinku, ale malíř mohl použít prostě připravený materiál, původně zamýšlený na něco jiného)...ale může to být třeba barva "nasycené" podložky, což je zde pravděpodobně nějaký karton. Ten může změnit barvu, pokud je promaštěný olejem, na celou škálu od béžových přes hnědé až po výraznější červenohnědou, zároveň mohlo dojít k částečnému zprůhlednění barev, takže je tento tón mnohem výraznější, než býval... anebo pod tím mohlo být rozmalované něco jiného... podle fotek se to nedá jednoznačně odhadnout, ale není to nic, o čem by se mělo dlouho špekulovat... bývá to dost běžné.
Registrovaný uživatel
http://www.aukcnidum.cz/ov123/ov123-081.htm

Položka 91...
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 28. 11. 2017, 21:00. »
Registrovaný uživatel
Paní Filomena opět bezchybně určila autora 2. obrazu. Ale cena z aukce AAA uvedená Jardellem je úplně mimo mísu. Za tu cenu se obraz nemohl prodat, kvaše Prahy ze zralého období Jaromíra Jindry se prodávají kolem 5000 Kč a nikdy nepřekročily 10000 Kč. Zde vystavený obraz je Jindrovo nevýrazné rané dílo a takové obrazy se prodávají max. za 3000 Kč.
Registrovaný uživatel
Je to pro tazatele,aby si porovnal podpisy.Cena je nadsazená,to jsem si všiml také.
Fm opět nezklamala...
Registrovaný uživatel
Ten první obraz má podpis, který by mohl vypadat jako***imánek 89,
zkuste z toho vytvořit někdo jméno, mně se to nepovedlo.
Obraz totiž nevypadá špatně a stálo by možná za snahu zjistit jmého výtvarníka
i když na druhé straně podobných krajin kolují v nabídkách stovky,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě to nebude rok..macký J.?
Můžeme jen tipovat z této fotky...
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 29. 11. 2017, 7:52. »
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Ten první obraz má podpis, který by mohl vypadat jako***imánek 89,
zkuste z toho vytvořit někdo jméno, mně se to nepovedlo.

jelimánek....(naivně udivený, nezkušený („spadlej z višně“)) :P
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Určení obrazů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1