Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » určení odznáčku a odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

určení odznáčku a odznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosím o určení odznáčků - lvíčků a případně ocenit. A taky o určení odznaku s jehlou včetně ocenění. Děkují

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poslední foto : jedná se o odznak Korutanských dobrovolných ostrostřelců. Je vyobrazen v knize P. Junga : Rakousko-uherská armáda za první světové války. V provedení s jehlou jsem ho ještě neviděl. Mám ho ve smaltovaném provedení, které se připínalo na límcovou výložku uniformy ( tak jak je uvedeno v knize P. Junga ).
Registrovaný uživatel
První foto, dle mého názoru upravený odznak z lodičky, nic oficiálního a de fakto bezcenné
Moderátor
Není to z lodičky, ani nijak neupravené. Je to prostý identifikační odznak vojáka. Používáno na světnicích mužstva,
Registrovaný uživatel
Rád se nechám poučit, ale podle čeho identifikovali toho vojáka?
Moderátor
Jasně, ještě k tomu patří jmenovka, já již to také nepamatuji, ale ta jmenovka se zde někde potulovala. Zkusíme to oba upřesnit.
Moderátor
Mint napsal
Rád se nechám poučit, ale podle čeho identifikovali toho vojáka?

Spojte se s p. Radox, má to z pozůstalosti i s jmenovkami. Ono nás faleristy omlouvá to, že to je vlastně výstrojní součástka. Sám jsem v roce 1962 na škole ještě měl, nebo jsme měli na postelích zavěšené jmenovky, ale bez této známky. Myslím, že se postele značí i dnes?? Také nechci "machrovat!, ale fakt to není odznak či předělávka na čepici, to vím zcela přesně, dále také tápu. :shock: No, ale obávám se, že v této kategorii (starý veterán) zde jsem jediný?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » určení odznáčku a odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1