Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Určení odznaku

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení odznaku

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím... nezná někdo určení odznaku , vzadu je spona a výrobce Šmakal Praha... díky Jirka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tento odznak zde již jednou byl, nikdo neurčil. Patří to však ke katolíkům hradecké dieceze.
Registrovaný uživatel
Tak to jsem nevěděl, že už tu byl... každopádně děkuji za tuto stopu... zkusím jim tam napsat...díky Jirka
Registrovaný uživatel
Tak odznak zjištěn..Spolek pro udržování válečných pomníků na bojišti královo - hradeckém v Hradci Králové založen 2.12.1888...zakladatel Jan Nepomuk Steinsky, válečný invalida z bitvy u Hradce Králové r.1866
Na odznaku erb Hradec Králové
růže je erb prvního protektora spolku z r.1892 Vilém princ ze Schaumburg - Lippe
Kříž v erbu jsou Johanité kteří se podíleli na vzniku hrobů a pomníků.... podkladové barvy habsburská monarchie....
Moderátor
Výtečné tak tedy jde o velmi vzácný odznak. Na Hradec mám celkem dobré kontakty, no, ale zklamal jsem
Registrovaný uživatel
No myslím, že jich asi už moc nebude... každopádně vám děkuji navedl jste mě správným směrem...
Moderátor
Je to moc hezké, pokud se něco podaří, zde jste podal pomocnou ruku Vy mně a za to já děkuji.
Registrovaný uživatel
A co znamená ta zkratka O.V.P.U. ? :roll:
Registrovaný uživatel
Nevím, odkud pochází Vaše pravděpodobně mylné info. Ale po dohodě s kolegou Kudrnou (je přes válku 1866):
Erb Schaumburg - Lippe má růži ve stříbrném (bílém) poli, jako Rožmberkové. Kdo ji má ve zlatém (žlutém) poli nevím.
Maltézký řád (Johanité) má ve znaku bílý kříž v červeném poli, nikoliv naopak, jako je na odznaku. Takto to má Červený kříž.
Zkratka OVPÚ - na dlouhé ú na konci mne napadá jen ústav, útvar nebo úřad. Přikláním se k ústavu. Např. "pečovatelský ústav" (viz Červený kříž). Nebo policejní úřad vzhledem k meči.
Od původního majitele mám u odznaku poznamenané datum 1910, což odpovídá vzhledu .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Odznaky » Určení odznaku

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1