Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Určení známek Francie, Azerbajdžán, Rakousko, Čína, Polsko a Německo

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení známek Francie, Azerbajdžán, Rakousko, Čína, Polsko a Německo

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny odborníky,
dokáže mi někdo poradit, o jaké známky se jedná? Na colnect.com jsem je nenašel, v katalogu Michel taky ne a ve Scott 1840-1940 Classic specialized catalogue taky ne. Ani ve speciálu (Rakousko). sorry za fotky vzhůru nohama, ale na PC se mi zobrazuje správně. Až po vložení se otočí a nevím jak ji otočit zpět. Země je mi celkem jasná, ale nedokážu je zařadit dle katalogu:
Rakousko - co je to za přetisk, kam to zařadit
Azerbajdžán - v katalogu nenalezeno
RF - Francie - nenalezeno
Čína - pokud se nepletu, tak je to nějaká japonská okupace, ale nějak jsem to v Michelu nebyl schopen "přiřadit"
Poczta Polska - je to dle Michel Porto, katalogové číslo 12? Nejsem si prostě jist
Deutsches Reich - přetisk jsem nenašel ani ve speciálu Michel.
Klidně je možné, že jsem blbě hledal, člověk někdy prohlíží katalog stokrát a prostě je pak slepý...
Předem díky
Radek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten Deutsches Reich najdete v Michelu Deutschland pod čísly 716-729, rok 1939. Případně i tady: https://www.stampworld.com/en/stamps/German-Empire/Postage%20stamps/1930-1939?year=1939&user=82551
Registrovaný uživatel
no super, moc díky, tak alespoň něco. :-) Uvidím, snad mi někdo pomůže i s tím zbytkem. díky moc.
Registrovaný uživatel
Azerbajdžán, 5000 R, pastýř - je nějaká soukromá nálepka (cinderella), rok 1918-20 (?), připravována v Udine , Itálie (?). Snad to někde dohledáš na webu.
Registrovaný uživatel
Díky Stefanos, tak se to pomalu projasňuje. Uvidím, zda někdo dokáže určit i ten zbytek. Nemyslel jsem si, že by to byly takové zvláštnosti, na které by zde nikdo neznal odpověď :-)
Moderátor
Tak první známka je lokální přetisk pro Bolzano (Itálie), lze dohledat určitě v katalogu Sassone.
Moderátor
Ta třetí Francie je esej nebo reprint pro letecké z 1922.
Moderátor
Polsko - ano Mi. 12 doplatní.
Moderátor
No aby se nemusel otáčet krk, tak jsem to upravil. Po chvilce hledání bych řekl, že je to Mi. 643.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ikanek - super, moc díky. Jakmile budu mít chvíli, tak to zkusím vše dohledat. Sassoneho mám, to mne nenapadlo to tam hledat. Ještě jedno moc dík!
Registrovaný uživatel
ikanek - tak jsem znovu koukal na tu čínu 643 - podle mne to nemůže být ona, neboť ten černý přetisk by dle Michelu musel mít vlevo 3 znaky nad sebou a tento přetisk je jen se 2 znakama.., a ten vlevo nahoře mi ještě připadá jiný... tak nevím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No to asi ne, neboť je to ta, co je zobrazena a ta má jen 2 znaky.
Černý přetisk je měna Nankingu a ten zelený nová nominální hodnota.
Takže pro každý nominál budou trochu jiné oba přetisky.
Registrovaný uživatel
aha, no vidíš to. člověk se pořád učí :-) tak moc díky!
Registrovaný uživatel
a ještě tu mám jedenu neurčenou známku - nenašel jsem ten přetisk ani v Michel Maďarsko, ani v Michel Německo. Máte někdo tušení, kam ji zařadit? Ideálně číslo Michel? Díky moc :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stačí hledat - Maďarsko Mi 288 ;).
Registrovaný uživatel
jsem fakt slepej - fakt díky, už ji mám :-)
Moderátor
A má to vzadu značku SOC.MIS. ?
Registrovaný uživatel
ne, nic tam není, co ta značka má znamenat?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Určení známek Francie, Azerbajdžán, Rakousko, Čína, Polsko a Německo

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1