Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Určenie rímskej mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Určenie rímskej mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer! Po dlhšej dobe sa ku mne dostala Ďalšia rímska minca s ktorou by som sa rád obrátil na Vás.Rád by som Vás poprosil ak je to vôbec možné o určenie mince. Ja sa darmo snažím, neviem si pomôcť.Mincu som získal dosť znečistenú čo je vidieť hlavne na reverze.Som prekvapený ale destilovaná voda a zubná kefka začína odvádzať dobrú prácu.Minca váži 5.95gr. a jej priemer je 25 mm.Za Vašu ochotu vopred ďakujem ! Ivan

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aemilianus (253n.l.)

Provincie Moesia,Viminacium..AE
IMP C EMIL EMILIANO AVG
Registrovaný uživatel
Dobrý večer! Veľmi pekne Vám ďakujem za bleskovú a mimoriadne povzbudzujúcu odpoveď.Podľa jeho krátkej doby vládnutia to bude pravdepodobne zriedkavá minca s ktorou sa zberateľ príliš často nestretne! Ešte raz ďakujem a v prípade, že by ste mi vedel k tej minci ešte niečo povedať-poradiť mi, tak budem naozaj rád. Ivan
Moderátor
Já asi (bohužel se zpožděním kvůli pracovním povinnostem) vaše nadšení trochu zchladím. Ano, Aemilianus je vzácný císař, ale nijak extrémně - důvod spočívá v tom, že v té době ztrácely mince na své hodnotě a razily se ve velkých množstvích. Dále, tyto ražby z Viminacia jsou jedním z nejčastejších typů provinčních mincí a zrovna u Aemiliana je koupě této mince pro méně movitější sběratele nejsnadnější způsob jak se dostat k minci tohoto císaře, v dobrém stavu to za částku kolem 2000 Kč není velký problém, zatímco sbírkový antoninián do 5000 Kč jde sehnat v poslední době jen velmi těžko (mně to trvalo 4 roky) a ani horší stavy o moc lacinější nejsou.
Bohužel stav této mince je dost špatný, zvlášť revers. Cceňuji nepoužívání chemie k čištění mince :)
Registrovaný uživatel
Ďakujem za obšírnu informáciu a plne zdielam Váš názor o kvalite mince.Mňa skôr potešila tá skutočnosť, že sa mi do rúk dostal predsa len ťažšie dostupný rímsky panovník.Čo sa týka hodnoty tak stav mince mi všeličo naznačoval ale kým nebude krajšia tak zatiaľ tiež fajn. ešte len toľko, že stále je vo vode a už je o niečo krajšia, teda ten reverz. Ďakujem ! ivan

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antické mince » Určenie rímskej mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1