Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Určování stavu mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Určování stavu mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ne, celkem reálný...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, řeším dilema ohledně určování stupně zachovalosti mincí. Mám ve sbírce 20 krejcary Ferdinanda V. Některé z nich, zejména ty s madonkou (mincovna Kremnica), jsou nepatrně justýrované a to buď přes střed mince, nebo po okrajích. Není to nic dramatického, ale je to tam a je to patrné i běžným pohledem na minci. Jak tedy označit zachovalost? Některé z těch mincí jsou prakticky beze stop po oběhu. Četl jsem o tom poměrně hodně, ale nejsem z toho příliš moudrý. Děkuji zkušenějším kolegům za radu a názor!
Registrovaný uživatel
Zdravím, pokud vím, je běžnou praxí označit stav a doplnit, že je justýrován (nebo něco jiného). Samozřejmě, že tento přístup není platný 100% a někdo může považovat takový (i jiný) zásah za zhoršení kvality mince o jeden i víc stupňů.
Registrovaný uživatel
Ano, to je přesně to, v čem spatřuji své dilema. Buď označit stav + doplnit, že mince je justýrována, nebo snížit hodnocení mince. Setkal jsem se s oběma přístupy.
Registrovaný uživatel
Že si děláš hlavu... Píšu nějaké stručné pojednání o mincích a investování, kde dávám pár rad co a jak na začátek a v rámci toho hledám obrázky a popisuju, jak to doopravdy chodí. Co já za posledních pár dní našel za fantasmagorie... naposledy před hodinou - "PROOF pětifrank 1982 - jen za 399,- Kč, neváhejte!" - obouchanej oběžák z peněženky...
Dneska je cokoliv zachovalejšího než podložka pod šroubek kvalita "+0/0+ RL".
Registrovaný uživatel
To, že někdo vyleští minci, která očividně dlouho obíhala, a nazve stav jako ražební lesk, značí dvě věci: buď neznalost, nebo v hojnějším případě vyčůranost, jak minci lépe prodat. Chce to nacvičit oko a pak se takovým popisům jen smát. Důležitá je kvalitní fotka a pak už jen doplňující info, jestli mince není po oušku, lakovaná apod. Když někdo napíše "RRRRRRR, luxusní ultra ražební lesk, přihazujte!" tak aukci ani neotevírám (mluvím o aukru).
Registrovaný uživatel
Zdravím, s mincemi začínám. Už jsem si tak nějak utřídil kde začnu sbírat.
Měl bych prosbu o posouzení stavu vás zkušenějších těchto mincí abych si udělal trošku lepší obrázek k době. Od shora dolů avers, reverse = 1 mince.
+ nemáte nějaký typ na literaturu k mincím Německa konkrétně Pruska nejlépe.
Děkuji moc za váš čas.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Relativně mladé mince a v tomto stavu patří spíše do dětské sbírky.
Registrovaný uživatel
Je sbírání a sbírání.
U novodobých věcí (známky, mince) se sbírají pouze dokonalé kusy. (Pokud to není dětská sbírka.)
Registrovaný uživatel
To já vím ani od toho nečekám zázraky jde mi spíše o to abych to dostal trošku do oka a ohodnocení. Mince mi přijdou jako první dvě 2- , silbergrosch 2 a poslední 3 až 3-. Zajimá mě jestli nejsem ůplně mimo
Registrovaný uživatel
Je potřeba nakoukat mince naživo, hlavně tyhle novodobé. To tady tvrdí více lidí. A třeba Evropa zaučuje začátečníky.
Registrovaný uživatel
V tomto stavu je nějaká cena?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá strana..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ne


Didy napsal
Druhá strana..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Určování stavu mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1