Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Určování typu grošů

Vykupminci.cz
Numisargo

Určování typu grošů

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Problém je v tom, že ten erb není dokonale vyražen....ale měl by to být.....je pod číslem 165.....
Registrovaný uživatel
milstr:fotku zatím ještě udělat nemůžu groš zatím není můj jen jsem dostal foto a nabídku.
Registrovaný uživatel
listopad: Na kontramarkované groše velký pozor, většina co se prodává jsou falza.
Tato kontramarka ale vypadá celkem OK.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
milstr napsal
listopad: Na kontramarkované groše velký pozor, většina co se prodává jsou falza.
Tato kontramarka ale vypadá celkem OK.

Souhlas.....
Moderátor
Podle Krusyho bych to viděl na typ S1,2. Až ji budeš mít doma, věnoval bys mi fotku? Přihodil bych ji do databáze. Zatím mám jen typ S1,1. Dík
Registrovaný uživatel
aha já tu kontramarku taky hledal ale 165 by mě nenapadla ale když to natočím tak to tam vidím.já ještě o tom groši přemýšlím zatím se vnich nevyznám a dost hodně tápu chce 2000 tak nevím jestli je to reálná cena
Registrovaný uživatel
Cena je to slušná, ale z fotky nejsem schopen zaručit pravost kontramarky. Mě osobně přijde pravá, i z celkového dojmu toho groše mám celkem dobrý pocit. Nepovažuji se ale za žádného znalce, je to jen můj subjektivní dojem. Pokud se k ni ještě někdo z kluků vyjádří, budeš vědět víc.

Co myslíš ty Greggy, jak se Ti zdá?
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
To listopad - kupovat kontramarkovane grose bez znalosti je jako sazka do loterie, vyhrava jen xxty los. Zkusil bych kontaktovat napriklad majitele fy Aurea ktery tyto grose dlouhodobe sbira, ale primo s konkretni minci v ruce
Registrovaný uživatel
vypadá to relativně dobře, ale pokud nelze držet minci v ruce, chtěl bych minimálně před koupi od majitele několik fotek obou stran z různých úhlů ve větším rozlišení...
pak bych to za tu cenu(která je v případě pravosti více jak přátelská) možná risknul, ale rozhodovat se jen na základě této fotky bych měl obavy
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím dobrý večer.
Posílam Vladislava II k posození.
Předem děkuji J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten je pravý, ale do numismatické sbírky stavem spíše nevhodný...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
listopad: na prvni pohled se ta kontramarka zda byt v poradku, ale jak uz tady bylo receno, mezi kontramarkovanymi grosi je hodne falz (kontramarek). Navic pokud prodejce posle foto tak si s tim da praci aby to vypadalo co nejverohodneji. Chce to mit moznost si minci pred transakci prohlednout jinak je to velke riziko.
Moderátor
kptjaros napsal
Zdravím dobrý večer.
Posílam Vladislava II k posození.
Předem děkuji J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Typ XI.a, blize to nepujde
Registrovaný uživatel
tak tady mám tu kontramarku dneska přišla.doufám že bude pravá

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
listopad napsal
tak tady mám tu kontramarku dneska přišla.doufám že bude pravá



nevím ... nevím
pochybnosti bych měl
Moderátor
Čo je to za kontramarku? Č. 151 - Radolfzell? Z týchto fotiek to neviem posúdiť, pochybnosti mám ako jacx, ale v zásade nehádžem flintu do žita. Tieto fotky nie sú najlepšie...
Registrovaný uživatel
prej 165 salzburk
Registrovaný uživatel
tak teď mě Archy trochu znejistil....původně jsem si myslel, že jde opravdu o Salzburg, ale když bylo nadhozeno Radolfzell...no, teď nevím. Jiank je opravdu těžké říci, zda jde o originál či jen padělek kontramarky.....ale vzhledem k určitým detailům na groši bych si troufl říci, že je pravá.
Registrovaný uživatel
Me ta kontramarka na prvni pohled taky neprijde uplne koser, ale z jedne nebo dvou fotek urcite nejde cinit nejaky zaver.
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Me ta kontramarka na prvni pohled taky neprijde uplne koser, ale z jedne nebo dvou fotek urcite nejde cinit nejaky zaver.

To máš pravdu, já soudím podle těch zelených ostrůvků, dle kontramarky versus okolí - jak ražbu, tak povrh, zabarvení.....Já bych jí tedy vzal určitě....jako pravou....ale to je pouze můj osobní názor.... :roll:
Moderátor
Bigger napsal
To máš pravdu, já soudím podle těch zelených ostrůvků, dle kontramarky versus okolí - jak ražbu, tak povrh, zabarvení.....Já bych jí tedy vzal určitě....jako pravou....ale to je pouze můj osobní názor.... :roll:


velmi odvážné tvrzení - zvláště jen dle fotky
Registrovaný uživatel
zítra pořádně nafotím tu kontramarku dneska se mě nevede.jinak k tomu groši
pochází až karelie z depotu různých mincí ještě bude pár grošů od Václava IV.
tenhle mě propašoval v zrcátku asi kvůli ruským celníkům.
Registrovaný uživatel
Jacx - odvážné tvrzení to možná je, ale na mě prostě tak působí.
Listopad - máš někoho v okolí, kdo by si jej osobně prohlídl a konstatoval, zda je či není pravá?
Registrovaný uživatel
hele ted bydlím u kouřimi a od pátku do neděle jsem v praze,tak jestli někdo je vokolí tak se můžem domluvit
Registrovaný uživatel
listopad napsal
hele ted bydlím u kouřimi a od pátku do neděle jsem v praze,tak jestli někdo je vokolí tak se můžem domluvit

Dráček je z Prahy....dál netuším....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Určování typu grošů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1