Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Určení čínské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Určení čínské mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj.
Prosím o pomoc s určením stáří čínské mince.Mamka kamarádky jí před 20-ti lety našla při práci na zahradě.Byla asi metr hluboko v zemi.Díky za jakoukoli zprávu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dracek ti pomoze:)
Registrovaný uživatel
Jozino89 Ti nepomože ;)
PS
Kde měli tu zahrádku, v Šanghai?
Registrovaný uživatel
Pozemek je na Teplicku na severu Čech...
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Jozino89 Ti nepomože ;)
PS
Kde měli tu zahrádku, v Šanghai?



Ja nie nieje to moj smer,nevem sa od coho odchytitit.
Registrovaný uživatel
Dyn. Qing, epocha Xian Feng(1851-61), nominál 1 cash
opis: Xian Feng Tong Bao
mincovna je špatně vidět, ale asi ministerstva prací nebo ministerstva financí
zcela běžná, cena do 20Kč
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To ale pořád nevysvětluje kde se vzala jeden metr pod zemí v roce 1991 na Teplicku?
:shock:
Registrovaný uživatel
Je to zahada:)
Registrovaný uživatel
Zrejme tam bol v tom roku cinan alkoholom podgurazeny ktoremu vypadla z vrecka tato minca.
Registrovaný uživatel
Děkuju moc za komentáře....dlouho jsem se tak nezasmála...jste fakt úžasný.. :D
Moderátor
Dracek napsal
Dyn. Qing, epocha Xian Feng(1851-61), nominál 1 cash
opis: Xian Feng Tong Bao
mincovna je špatně vidět, ale asi ministerstva prací nebo ministerstva financí
zcela běžná, cena do 20Kč


Marná sláva, Dráčku, není nad to sbírat neobvyklé věci...i kdybys řekl, že je to z počátků dynastii Ming, tak všichni uznale pokorně kejvnou, páč o tom nemají ani páru :D

Kdežto bejt to rakousko-uherský stříbrňák, tak se tu v tu ránu najdou stovky moudrejch ;)
Registrovaný uživatel
No já se k tomu dosal zcela náhodou, když jsem se před cca5 lety (tehdy již po prodeji sbírky keltů a Říma) chtěl bavit sbíráním starých mincí(i starověkých), ale dostupných i za nevelké peníze a měl štěstí na několik zajímavých kontaktů v Asii(ostatně dodnes lze kupovat běžné i 1000-1500 let staré čínské mince v pěkném stavu do 100Kč). Problém byl, že u nás na to není žádná slušná literatura a tak jsem byl nucen doplnit knihovnu přímo z Číny. Zatím se mi podařilo sesbírat cca 300-350 různých mincí Číny z posledních cca 2500let(do roku 1912), ale poslední dobou dost vzrosly ceny a já nejsem za tuto část sbírky ochoten moc utrácet, takže ji doplňuji již spíše sporadicky...
Přiznám se, že byla třeba docela zábava, vysbírávat několik epoch z 12.-13.století na ročníky a mincovny :)
Zjistil jsem ale, že není často problém určit minci či získat o ní informace, ale spíše se někdy hledají špatně informace o době, kdy některé mince obíhaly(obchod, kultura, běžný život doby). :D
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 5. 7. 2011, 21:42. »
Moderátor
Dracek napsal
No já se k tomu dosal zcela náhodou, když jsem se před cca5 lety (tehdy již po prodeji sbírky keltů a Říma) chtěl bavit sbíráním starých mincí(i starověkých), ale dostupných i za nevelké peníze a měl štěstí na několik zajímavých kontaktů v Asii(ostatně dodnes lze kupovat běžné i 1000-1500 let staré čínské mince v pěkném stavu do 100Kč). Problém byl, že u nás na to není žádná slušná literatura a tak jsem byl nucen doplnit knihovnu přímo z Číny. Zatím se mi podařilo sesbírat cca 300-350 různých mincí Číny z posledních cca 2500let(do roku 1912), ale poslední dobou dost vzrosly ceny a já nejsem za tuto část sbírky ochoten moc utrácet, takže ji doplňuji již spíše sporadicky...
Přiznám se, že byla třeba docela zábava, vysbírávat několik epoch z 12.-13.století na ročníky a mincovny :)
Zjistil jsem ale, že není často problém určit minci či získat o ní informace, ale spíše se někdy hledají špatně informace o době, kdy některé mince obíhaly(obchod, kultura, běžný život doby). :D


Myslím, že je to velmi dobrá sběratelská strategie... Jde o to se v klidu a racionálně rozhodnout pro nějaký zajímavý perspektivní směr a nepodlehnout "davové" či módní psychóze...
Registrovaný uživatel
Dracek je proste macher:)
Registrovaný uživatel
V nějakém tématu jsem to sem už dával, ale snad to nevadit nebude. :)
Sbírku se snažím uspořádat takto(viz.foto), jen nemám čas dělat popisky(včetně čínského opisu znaky a odkazy na literaturu). Zatím mám takto zpracováno jen několik dynastií a zbytek čeká zatím v obyčejném albu... :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
heh, tak to kvalita minci je uctyhodna.
Ja jsem ve stdiu, v jakem dracek byl pred cca 5 lety. A potvrdim, ze nejtezsi na tom je najit literaturu.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
... ale poslední dobou dost vzrosly ceny a já nejsem za tuto část sbírky ochoten moc utrácet, takže ji doplňuji již spíše sporadicky...

To je pravda, dříve se tyto mince vyvážely z Číny na kila a dnes se začínají vozit zpátky. :mrgreen: Vidím to i tady na aukcích, sedí tam dvě řady Číňanů
a kupují jak smyslu zbavení. :shock:
Registrovaný uživatel
china-boom: No čínské mince se dají většinou(mimo některá období) sehnat v celkem slušných stavech.
Pokud by jsi chtěl nějaké levné přebytky(něco málo mi tu leží, ale i starších) nebo potřeboval něco určit, napiš mi na 2002matin@seznam.cz
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
china-boom: No čínské mince se dají většinou(mimo některá období) sehnat v celkem slušných stavech.
Pokud by jsi chtěl nějaké levné přebytky(něco málo mi tu leží, ale i starších) nebo potřeboval něco určit, napiš mi na 2002matin@seznam.cz

urcite se ozvu, jen nejpravdepodobneji az /jestli budou vanocni odmeny, finance nemam v nejlepsim stavu, prave kvuli mincim.
Registrovaný uživatel
neboj přebytky mám z této oblasti momentálně většinou jen v relacích cca 50-150Kč/kus, tedy žádné velké sumy...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dobry den můžete mne poradit co to je za minci děkuji )))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to pepa 556,
nezakládej další téma na tu samou minci :evil:
Registrovaný uživatel
Tak máš vymazat tenhle ten můj příspěvek a nové téma nechat kdo mne ted tady poradí?? :-(
Registrovaný uživatel
pepa556:To víš,pořádně mu vynadej!Co si to vůbec moderátor dovolil,upozornit tě na nějaká pravidla,který se tu tak nějak snažíme dodržovat,že!Trochu pokory a slušnosti by ale slušely víc...
Registrovaný uživatel
pepa556 napsal
Tak máš vymazat tenhle ten můj příspěvek a nové téma nechat kdo mne ted tady poradí?? :-(

Mám obavu že nikdo, od té doby co Dráčka z fóra vyštípali tu nikdo přes čínské mince není :'(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Určení čínské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1