Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Úschova mincí - kapsle

Vykupminci.cz
Numisargo

Úschova mincí - kapsle

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Lze po vícero použití jedné kapsle Quadrum nebo Caps dojít k poškození kapsle? Nedovírání, uvolňování dvířek nebo něco podobného. Děkuji.
Registrovaný uživatel
záleží na uživateli...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Aha, a když uživatel kapsli jednoduše otevře, vloží minci, a pak zavře bez jakéhokoliv trhání, škubání a řezání, a takhle to udělá ještě desetkrát, tak se v kapsli mohou ošoupat ony "panty" a kapsle již nepůjde zavřít?
Moderátor
Používám je teprve asi půl roku, ale zatím jsem na žádné problémy nenarazil.

A nepřipadá, že by s tím byl nějaký problém. Ono, když už člověk dá minci do kapsle, tak proč by ji pořád vyndával?
Registrovaný uživatel
OK. Pouze jsem se optal.
Registrovaný uživatel
Neměl by někdo zájem o tyto plastové kapsle na mince? většina je použitá jsou ale v pěkném stavu. rozměr vnější 36mm,vnitřní 31mm,cena dohodou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
... když už člověk dá minci do kapsle, tak proč by ji pořád vyndával?

Jsou případy kdy je potřeba minci desetkrát vyndat z kapsle,
:roll:
například když někdo trpí Obsedantně-kompulzivní poruchou :D ;)
Registrovaný uživatel
Je to ta porucha,pri ktere nekdo neustale musi chrestit s drobnymi v kapse,anebo je to neschopnost provedeni pohlavniho aktu v prostoru vetsim
jak 3 metry ctverecni? :roll:
Registrovaný uživatel
Velmi zjednodusene je to tvorba ritualu, kterymi se clovek defacto uklidnuje. Ale zjednodusene a spise chovani navenek, nebot priznaku je ohromne mnozstvi, je u toho bodova stupnice 1 az 10 a ty vyssi cisla jsou fakt masakr. Takova docela zabavna forma (pokud to nemate, nebo s takovym clovekem nezijete) je jak mel Jack Nicholson ve filmu Lepsi uz to nebude a musel 10x zmacknout vypinac svetla, pouzil ja jedno umyti rukou jedno mydlo atd. Proste clovek ma nejake ritualy nebo neco MUSI udelat. U numismatiku docela zabavna "porucha" je, kdyz clovek po dotknuti se mince se musi rychle umyt, nebot ma pocit, ze je znecisten (necim, co je na platidlech hnusneho od lidi, co to meli v ruce pred nim :)
Registrovaný uživatel
nabídka stále platí

pepechamik napsal
Neměl by někdo zájem o tyto plastové kapsle na mince? většina je použitá jsou ale v pěkném stavu. rozměr vnější 36mm,vnitřní 31mm,cena dohodou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, má prosím někdo zkušenost s tímto uložením včetně těchto kapslí.
http://www.leuchtturm.com/epages/leuchtturm_eu.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/leuchtturm_eu/Products/320310
Zajímá me hlavně to uložení mince uvnitř kapsle a zda je ,,úložný plastový list,, dostatečně pevný.Děkuji za info .
Registrovaný uživatel
Lacewings – katalogová nabídka na kterou jsi dal link je pouze na ten ,,úložný plastový list,, a pokud vím, pevný je dostatečně i když osobní zkušenost s nimi nemám.
Tyto “kapsle” jsou tzv. SLABS a používají je profesionální Third-party coin grading firmy které za nemalý poplatek stanoví přesnou zachovalost mince a pak ji do slabs navždy zacvaknou.
Mince pan již bez poškození nelze vyndat. Tyto slabs jsou velice populární v USA ale většina neamerických sběratelů na ně pohlíží se shovívavým úsměvem.
Registrovaný uživatel
Já jsem si hned myslel ,že v tom bude nějakej háček. Po vložení příspěvku jsem u prodejce hledal i příslušné kapsle ,nikde nic,tak mi to bylo už podezřelé.Musím však uznat,že to vypadá skvěle. Řeším po 26letech uložení sbírky,tak dohledávám nejlepší možnou variantu a tohle vypadalo nadějně.
Dík za objasnění .
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Škoda že tu není tleskací smajlík :D
Registrovaný uživatel
Tak tohle se mi moc líbí!!! :mrgreen:
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Hledám kapsle na mince s vnitřním průměrem 39, lépe 40mm. Znáte někdo?
_______________
Jan Brabec - www.goldcoins.cz
Registrovaný uživatel
Třeba zde:
http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/zbozi/781-sberatelske-potreby/137-numismatika-mince/204-kapsle-na-mince-kruhove.html?orderBy=&pg=2

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Úschova mincí - kapsle

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1